Marhula na susenie a zavaranie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.233 (?) 
29.6.2017 18:19

Top je úplně jedno. Hyperkalémie nehrozí. To byste si ty meruňky musel píchnout do žíly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.6.2017 20:11

Děkuji za odpověď. Pro zajímavost přikládám vizuální změny po 4 hod. V sobotu tu bude Sahara. Zkusím to celý den.

Sušení na slunci při cca 40 st. po 4 hod.
Sušení na slunci při cca 40 st. po 4 hod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 6.7.2017 10:54

To sem potom prosím dejte fotky jak to se sušením dopadlo. Loni jsem sušil u 24h otevřeného okna na jih švestky a usušily se parádně.
 Pochopitelně za několik, 5-6 odhadem, dní. Byly to malé "klasické" švestky, rozpůlené. Letos tam bohužel není ani jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.7.2017 21:53

Děkuji za důvěru. Zdá se, že to je skutečně možné. Po 15 hodinách na slunci je to skoro suché. Příští týden zkusím ve větším množství a dva slunečné dny za sebou. Musím meruňky dotrhat a nechci je nechávat kvasit. Ta teplota však bude o dost nižší (max. 35st.).

Sušení většího množství na slunci
Sušení většího množství na slunci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2017 10:09

Sušení rozpůlených meruněk na slunci se mi podařilo. Suché plody nejsou nijak fotogenické, ale dají se skladovat. Bylo mi líto plýtvat meruňkami, když mám opravdickou úrodu vlastně jen na jednom stromě. Chudák má čtyři ulomené větve z vysoké zátěže. K sušení mohu doporučit: začít ráno v 10 hodin a ukončit asi ve 20 hodin zakrytím. Totéž následující slunečný den. Třetí den stačí dosušit ve stínu. Oschlé plody obsahují už tolik cukru, že nebudou kvasit, hnít ani plesnivět. Už je ani nenapadá hmyz, který má v okolí šťavnatější plody. Hmotnost suchých plodů je asi pouhých 10% počáteční hmotnosti.

Oschlé plody po jednom dni sušení
Oschlé plody po jednom dni sušení
Suché meruňky
Suché meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2017 17:01

Zítra bude asi všude dost teplo a snad i jasno. A nejen zítra. Pokud chcete vyzkoušet sušení na slunci (dva dny na slunci a jeden den ve stínu+v noci zakrýt), chtěl bych uvést, že moje půlky meruněk byly dost malé (bez pecky cca 20g). Teplota byla navíc velmi vysoká. Pokud budete sušit Velkopavlovické meruňky, budete je muset čtvrtit. Na noc se mi osvědčilo umístění pod plachtu přívěsného vozíku i s polykarbonátovou deskou vyloženou papírem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.99 (?), 18.11.2020 23:28

Ktorú odrodu marhule by ste doporučili na zaváranie a na džem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 19.11.2020 18:59

V teplých polohách s minimem jarních mrazů bych zvolil Velkopavlovickou (Maďarskou).Do středně teplých oblastí jsou dobrou náhradou Bergeron, Veharda,Vestar, Vesprima a hůř sehnatelné Luizet a Hungarian best C 235.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.27 (?), 19.11.2020 20:15

Ďakujem. Kanadské odrody sú na tom ako? Napríklad Hargrand. Vraj je tiež dosť odolný na jarný mráz a aj moníliu plodov. Len som sa nikde nedočítal akú má Hatgrand sladkosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.195 (?), 2.12.2020 21:56

Zdravím, ktoré sú najlepšie neskoršie odrody marhúl dozrievajúce v druhej polovici júla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika