Je toto moniliový úžeh?



VeniH - (16) - 228.86 (?)
28.4.2010 17:55

Díky, bohužel je to přesně ono . Dnes jsem ostříhala všechny zvadlé letorosty, ale asi to nebude stačit?!? Má smysl ještě teď stříkat? Před kvetením jsem to neudělala, jsem teprve začátečnice, tahle meruňka rodila loni prvně pár zdravých plodů a rozhodně na nich žádná monilie nebujela. Zato na vedlejší jabloni (Průsvitné letní) ano. Myslím, že jsem ani ze štaflí na všechny napadené plody nedosáhla. Je možné, že by se patogen přenesl z roku na rok a ze stromu na strom?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 10.125 (?), 28.4.2010 12:11

Já si myslím, že v tomto stadiu, jak je foto může být úplně běžný přechod z květu na plod, takže to chce počkat a zatím nic neřezat. Tvorba plůdků, by se měla ukázat do týdne. Něco opadá a něco zůstane

Zdraví Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 28.4.2010 12:42

Na webu si zadejte do google "monilia laxa", jsou tam dosti dobré fotky této choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 28.4.2010 17:38

Alexi, na té fotografii se musíte zadívat dále, kde je snímek lehce rozostřen. Tam je vidět vadnutí...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.5 (?), 3.5.2010 19:18

Dobrý den. To máte pravdu.Teď vidím, že tam trochu uvadlé větvičky někde jsou, ale to mám na meruňce taky a stejně tak má zdravé plůdky.Konečky odštípnu a dál to neřeším. Příroda to vyřeší sama. Postřikem jsem pomohl, tak teď už je to na ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VeniH - (16) - 228.86 (?), 28.4.2010 17:55

Díky, bohužel je to přesně ono . Dnes jsem ostříhala všechny zvadlé letorosty, ale asi to nebude stačit?!? Má smysl ještě teď stříkat? Před kvetením jsem to neudělala, jsem teprve začátečnice, tahle meruňka rodila loni prvně pár zdravých plodů a rozhodně na nich žádná monilie nebujela. Zato na vedlejší jabloni (Průsvitné letní) ano. Myslím, že jsem ani ze štaflí na všechny napadené plody nedosáhla. Je možné, že by se patogen přenesl z roku na rok a ze stromu na strom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 28.4.2010 18:57

Každý rok je to jiné, jak jsem psal, záleží na počasí. Letos bylo na úžeh jak dělané a s jabloní to nesouvisí. Současný postřik už nemá smysl, ostříhejte napadené větvičky, už to tu bylo psáno. Pokud stromek nezajde což myslím že ne, vypořádá se s tím sám.         Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 28.4.2010 19:01

Meruňku bych rozhodně proti moniliovému úžehu preventivně stříkal. Sám meruňku nepěstuji. Plody dostávám od kamaráda, který má pro pěstování podmínky. Moje odpozorovaná zkušenost je, že stromky oslabené monilií v následujícím roce hynou na mrtvici. Peníz vložený do postřiku Horizon se v úrodě navrátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 29.4.2010 10:18

Stříkal jsem proti monilii Baycorem dle návodu - a na 99 % úspěch. V okolí jsou stromy na tom bídně. HK.    VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 29.4.2010 10:33

Pro VeniH - jak psal P.Hauser, s jabloněmi nemá moniliový úžeh meruňky nic společného. Ale ještě bych ji zkusila stříknout přípravkem Horizon, kterým se stříká po odkvětu, třeba to je už zbytečné, ale určitě tím nic nezkazíte. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.4.2010 11:05

S jabloněmi to mnoho společného nemá, ale hnilobu zrajících švestek, meruněk, třešní způsobuje stejný původce jako spálu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika