Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



host - 148.167 (?)
9.4.2012 20:26

Jak jsem už pasala tak na Teplicku meruňky KO. Moje matka má pro zajímavost zahradu v kopci a tam je vše OK.  Už minulý rok když byl ten mráz v květnu, tak u mě katastrofa a tam nic. Tak asi do kopce mráz nejde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 62.247 (?), 7.10.2018 16:22

Dobrý den Paĺo! Letos zač.dubna jsem aplikoval zálivku i postřik ovoc.stromků podle Vašeho návodu roztokem kyseliny borité.Bohužel či bohudík jarní mrazíky nepřišly, takže účinnost aplikace bóru se neověřila.Napadl mne nápad, zda by nebylo vhodnější provést zálivku těsně před opadem listů, roztok by byl rozptýlen nad většinou kořenů a případně v horní části kořenové soustavy, kořeny by mohly bór částečně absorbovat.Teplota zeminy je rozhodně vyšší(listopad),než bude zač.dubna následujícího roku.Přijatelnost bóru kořeny by tak na jaře měla být podstatně větší a tím i náskok v množství vstřebaného bóru, tím i vyšší účinek proti jar.mrazíkům.Děkuji závěrem Vám i ostatním diskutérům v tomto i dalších vláknech, praktické poznatky jsou k nezaplacení!!Prosím o vyjádření k mému příspěvku.Kemlynk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 9.4.2012 17:20

Po dnešní noci je o úrodě meruněk a mandlí rozhodnuto. Když bude pár plodů na ochutnání, budu rád. Ta letošní zima je fakt nějaká divná, nejprve vymrzly narcisy, česnek a teď ještě tohle. Je to k vzteku, ale nic už s tím neuděláme. Čekám, že dnešní noc meruňky ještě dorazí. Holt ani Jižní Moravava nemá své jisté (lokalita 20 km na jih od Brna). Jak to dopadlo u vás?

Takto by rozkvetlé meruňky rozhodně vypadat neměly
Takto by rozkvetlé meruňky rozhodně vypadat neměly
Pohled na semeník říká všechno
Pohled na semeník říká všechno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 9.4.2012 18:01

Lehce se rozepíši k zmiňovanému zavlažování (mlžení) stromů vodou před mrazem.
Můj otec to takhle řešil u broskvoní Redhaven již před třiceti lety a vždy měl výbornou účinnost. Pravda kromě jednoho roku, kdy mrzlo trochu víc a všechny stromy se pod tíhou ledu rozlámaly. Měl na to jeden takový zlepšovák (jak jinak v době, kdy hobby markety ještě nebyly), který bohužel místo vodní mlhy produkoval po technické závadě déšť. Nejenom že ten rok nebyly žádné broskve, ale i dalších pět let, než dorostly nové stromkysmiley. Do dneška na to vzpomínáme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.4.2012 20:07

U nás (Královédvorsko) bylo v 21 hod už -2, ve tři ráno -5 a ráno v půl sedmé -7,8. Na tohle, myslím si, žádné opatření nepomůže. Dát pod tu plachtu do korunky meruňky teploměr, mě nenapadlo. Asi je vymalováno.

  Mám trochu obavy i o třešně, jsou už trochu narašené a pokud vykvetou, v jakém stavu budou pestíky a tyčinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.48 (?), 9.4.2012 20:25

Ústí nad Labem, měl jsem teploměr na vedlejším stromě. Naměřil nejnižší teplotu -10 °C. Zkusil jsem mlžné trysky, ale chyba byla, že jsem nechal vodu zapnutou celou noc. O půlnoci byly meruňky pokryté slabou ledovou vrstvou (asi jsem měl vypnout vodu).  Ráno jsem našel dvě meruňky s polámanými větvemi až u kmenu. Není to vůbec příjemné.

Jak na zamlžování meruněk
Jak na zamlžování meruněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.167 (?), 9.4.2012 20:26

Jak jsem už pasala tak na Teplicku meruňky KO. Moje matka má pro zajímavost zahradu v kopci a tam je vše OK.  Už minulý rok když byl ten mráz v květnu, tak u mě katastrofa a tam nic. Tak asi do kopce mráz nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.247 (?), 9.4.2012 20:37

Normalne vcera (dnes) zmrzl i chrest (vypada jak po vytazeni z mrazaku:-) a to chrest prestujeme uz cca 18 let a nepamatuju ze bych toto nekdy videl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.104 (?), 9.4.2012 20:47

Já bydlím kousek od Ústí nad Labem. Nevím jaká teplota zde byla, ale voda ve 2 litrové petce totálně promrzla, a to byla lahev na verandě zahradní chatky. Meruňky mají květy hnědé do 2 metrů. Květy od dvou metrů jsou bez poškození a pokračují v kvetení. 

Nic proti experimentům, ale než-li nechat stříkat vodu v mrazu na stromek a vytvořit tím takovou šílenosti jako jsou zde na fotkách, tak to ať květy raději vymrznou :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.155 (?), 9.4.2012 21:39

Netolicko- poupata meruněk (5 menších stromů) prakticky vymrzly už v zimě. Před týdnem jsem napočítal dohromady na všech stromech 9 (slovy devět) květů. Každý jsem pojmenoval a nyní se chystám v týdnu zkontrolovat na zahradě, kterou mám mimo bydliště, zda Franta, Mirek, Honza, Luděk... přežili.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 11.4.2012 23:48

dodatek- dnes jsem všech 9 květů prohlédl,, zdá se, že Tonda je kaput a též Mirek to má namálelaugh

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika