Zkušenosti s pilou Stihl, MS 231m, Ergostart



host - 89.197 (?)
7.2.2022 7:56

Na bazoši se dá koupit nová ms 260 za pěkné peníze..tak jsem to udělal já a nelituji. Ergostart je spíš pro mě nepodstatná záležitost, tzn. trošku to pruží na šňůře, ale mám na pile dekompresní ventil a to je podle mě parádní věc.

Filtry se musí čistit u každé pily :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 153.192 (?), 7.2.2022 5:54, zobrazeno: 1333x

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli někdo používáte MS231 na zkušenosti. Jestli můžete doporučit. Použití zahrada, výjimečně nějaká souška v lese, zatížení pár hodin v roku, neživím se tím, nejčasteji dřevo do průměru 30cm i tvrdé. Jinak u mě bude mít slušné zacházení, ale spíš studený odchov.  Rozhoduji se, že bych ji přikoupil ke starší MS290 se kterou mám dlouhodobě dobré zkušenosti (no teď jde výkonem dolů až zdechne při přidání plynu...). Jak dlouho vydrží vzduchový filtr na 231, dá se čistit?

Také jsem se chtěl zeptat na Ergostart, uvažuji o MS231 s ergostartem, ale v této verzi je i s rychlonapínáním řetězu a to nechci. Je možné ergostart na MS321 dodatečně namontovat, má to význam? Jaká je cena, nepřijdu o záruku? Reakce prodejce je koupit buď MS231 nebo MS231 C-BE (ergostart a rychlonapínání - to ovšem nechci). 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 7.2.2022 7:56

Na bazoši se dá koupit nová ms 260 za pěkné peníze..tak jsem to udělal já a nelituji. Ergostart je spíš pro mě nepodstatná záležitost, tzn. trošku to pruží na šňůře, ale mám na pile dekompresní ventil a to je podle mě parádní věc.

Filtry se musí čistit u každé pily :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.192 (?), 14.2.2022 6:54

Děkuji za reakci, je to jedna z možností, ale nechci kupovat bez záruky.  Asi nikdo moc MS231 nepoužívá. Překvapilo mě, že u pil Stihl na které jsem se díval zmizelo zajištění zadního krytu filtru na jednu páčku a jsou tam 4 šrouby, podle mě je to krok nazpět, co asi s tím, až se v plastu strhají závity? Nevíte jestli Stihl neplánuje nějakou jarní akci, vloni touto dobou probíhala a naštavalo by mě jen pár dny zaplatit víc než musím (stejně bych to dal do lišty, řetězu a lepšího oleje), často je u mě akce i zdůvodněním koupě lepšího výrobku než jsem původně plánoval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.183 (?), 23.2.2022 12:53

Dobrý den, Ergostart byla v podstatě jediná možnost, jak moje teta mohla mít křovinořez s kubatůrou 37 ccm.Je to špičkový pomocník, za tisíc korun nám to prodejce domontoval do FS240 z jiného stroje na prodejně a jsme velice spokojení, stačí jen pomalu lehce vytáhnout šnuru a ono si to naskočí samo. Mohu li reagovat k tomu TZN, trošku to pruží... tak to si pletete s technologií zvanou Elastostart... ta trošku pruží, Ergostart prakticky startuje za vás a vůbec necítíte jedinou kompresní úvrat.Nevýhoda je, že se nehodí do profi sféry, když vám prdne pružina, směna je u konce a musí se objednat nový díl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika