vysavač/foukač listí



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
1.9.2007 8:31

Přiznám se, že se občas taky uchýlím ke sběru listí rotační sekakou, ale snačím se tak činit co nejméně. Jednak je to trochu neekologické, navíc železné hrábě mírně provzdušní povrch trávníku a odstraní i něco mechu - provedou jakousi částečnou vertikutaci. Kompost si už s podrcením listí poradí.
   V sousedství navštěvuji zahrady, kde se listí na podzim vůbec nehrabe. Do příštího jara je z něj jen tlející povlak, než vykvetou smetánky, není po něm stop. O hnojením trávníku  se už vůbec nestarají. Červivost a strupovitost na ovoci je, ale nepřipadá mi  víc než v ostatních zahradách.
  Jenom krčím rameny...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
midol - (3), 31.8.2007 4:01, zobrazeno: 8837x

Protože mám větší zahradu rozhoduji se pro koupi foukače listí. Hlavně kvůli spousty listí z 5 ořešáků a k tomu směřuji dotaz:  nepoškodí se stroj, pokud při vysavání  "vcucne"  i  vlašák  popřípadě drobnou větvičku? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 1.9.2007 1:41
Zatím všechny zahradní vysavače na rameno nebo do ruky co jsem měl možnost vidět, měli turbínu která vytváří proud vzduchu z tvrdého plastu. Pokud to vydrží náraz vlašákem nevím, ale hluk který to způsobí, až vlašák bude narážet na stěny a turbínu v pracovním prostoru bude značný. Listí nasávané vysavačem však musí být suché, aby ho turbína rozdrtila (alespoň já mám zkušenost s listím z magnolie), jinak se ucpe. Lepší výsledky s odstraněním podzimního vlhkého listí mám, že vysavač použiji jako fukar a naženu ho na jednu hromadu, kde se klasicky shrabe a zbytky seberu rotační sekačkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 1.9.2007 8:31

Přiznám se, že se občas taky uchýlím ke sběru listí rotační sekakou, ale snačím se tak činit co nejméně. Jednak je to trochu neekologické, navíc železné hrábě mírně provzdušní povrch trávníku a odstraní i něco mechu - provedou jakousi částečnou vertikutaci. Kompost si už s podrcením listí poradí.
   V sousedství navštěvuji zahrady, kde se listí na podzim vůbec nehrabe. Do příštího jara je z něj jen tlející povlak, než vykvetou smetánky, není po něm stop. O hnojením trávníku  se už vůbec nestarají. Červivost a strupovitost na ovoci je, ale nepřipadá mi  víc než v ostatních zahradách.
  Jenom krčím rameny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.1 (?), 6.9.2007 17:22
Používám drtič HBV 30 od Homelite a pokud nejsou listy moc mokré, tak nasává dobře. Vlašák mě to nenasává a větvičky to rozemele. Turbína je plastová pokud by byla kovová, tak by pří nárazu kamene mohl odejít motor. Jedině že by tam byla ochrana, o čem pochybuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika