Vyhrabávač staré trávy a mechu - MF70



honzauta1969 - (12) - 51.27 (?)
30.3.2009 9:28

Není potřeba vymýšlet vymyšlené, stačí jen použít pásový obraceč k MF.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
A-trej - (3) - 103.17 (?), 29.3.2009 21:10, zobrazeno: 23659x

Dobrý den, už několikáté jako s nelibostí vyhrabuju mech a starou trávu. Mám takový hlhko-stinný pozemek takže nepomáhá ani vápenec. Už doluho okukuju tento systém jehlic. Viz odkaz níže. Vlastním stroj MF 70 a uvažuju zdaby se nedal vyrobit nějaký adaptér. Nevěděli by jste někdo jak na to?

www.botanica.cz/fotky/big/sekacka2.jpg
www.botanica.cz/fotky/big/vyhrabavac.jpg

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
honzauta1969 - (12) - 51.27 (?), 30.3.2009 9:28

Není potřeba vymýšlet vymyšlené, stačí jen použít pásový obraceč k MF.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.186 (?), 30.3.2009 12:49
Jak je ten pozemek velký a čemu je tráva využita?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
A-trej - (3) - 103.17 (?), 30.3.2009 22:26

No jde cca o 2,5 ha a tráva jde na kompostaci. Seču to tak 3 ročně s lištou. A pak hrabu do kompostu.

Nad tou obracečkou jsem uvažoval, ale není tak efektivní a pokud seno nesuším tak i celkem k ničemu.

Uvažoval jsem nad koupí benzinového vertikutátoru, ale ceny se pohybují okolo 20tis a výš. No vypadáto že si na letos asi nějaký půjčím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.186 (?), 31.3.2009 21:39
Jestli tu trávu odvážíte, máte o problém méně. Zkusil bych ho zlikvidovat sloučeninami železa v postřiku a nebo i rozhozu - je to levná methoda. Pak by bylo vhodné změřit pH a případně ho zvýšit povápněním. Kupovat vyhrabávač mi přijde celkem zbytečné...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.186 (?), 31.3.2009 21:45
Ještě mě napadlo jedno řešení - pokud je trávník založen hodně dlouho, resp ani nevíte o jeho založení, pomůže celková obnova - tj totální likvidace mechu chemií, zorání a zasetí nového. Není to vhodné, ale někdy mech odolává všem možným metodám likvidace. Známý měl problém v sadu, zkoušel vápnění a následné vyhrabání suchého mechu, pak to opakoval se zelenou skalicí a opět vyhrabával. Půda nebyla nijak extrémě vlhká a těžká, ale přesto se ho nezbavil. Nakonec celé pole posypal dusíkatým vápnem a až byl mech spálený tak ho zoral. Dnes po mechu ani památky :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
A-trej - (3) - 103.17 (?), 1.4.2009 22:19

No nadtím jsem taky uvažoval. Přeorat a srovnat. Jenže mám tam stín a vlhko. Takže myslím že to je pro mech jako stvořeno. Před týdnem jsem po 3 letém pozorování vyhodil neplodne staré stromy. Tak uvidím jestli mi sluníčko trochu pomůže. No a na tuto sezonu si půjčím vyhrabávač z půjčovny a pak uvidím. Díky za rady.

Jdu pozorovat a vyhrabávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika