Vazelina na uhlove prevody krovinorezu



host - 144.16 (?)
8.6.2011 19:04

Dobrý den,

vyjadřuji svoji zkušenost s mazámím křovinořezu.7let používám křovinořez Oleo mac 725 T v systému hobby, ke vší spokojenosti.Mažu vazelínou LT2M, dodanou prodejcem.Nyní jsem opětovně pročetl manuál a cituji pokyny k mazání "používejte jen kvalitní mazací tuk na bázi sirníku molybdenu ne"!

Proto jsem nyní zakoupil vazelímu pro křivinořez jensered, kde je výslovně uvedeno, že je také určena k mazání úhlových převodů křovinořezů.

           J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
uživatel - (2) - 160.35 (?), 8.7.2010 18:39
Nezbývá mi než souhlasit s panem PP. Vážený pane JS, pokud jsem to dobře pochopil, je zde řeč o mazání převodů, a ne ložisek /"JS, 8.7.2010 9:39:Maziva s obsahem MoS2 (molyky), jako i grafitu, nejsou vhodná pro vysokootáčková a těsná ložiska."/ Ložiska v kuželových hlavách křoviňáků jsou až na vyjímky krytá oboustranně. A vazelína použitá do převodu se k činné ložiska vůbec nedostane. Madit LT 2M -stejně jako ostatní lithná a molybdenová maziva jsou do těchto převodů více než vhodné (nehledě k tomu, že již výše zmíněný výrobce LT přímo doporučuje). Já sám mažu LT2M převod křoviňáku již od koupi (cca7 let) a problém žádný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 19:07

Nevím kolik toho víte uživateli o mazivech, ale o převodovkách křovinořezů moc ne. Na přiloženém obr. je jasné, že zakrytá ložiska jsou použita, ale ne všechna. Takže je jasné, že Váš poslední argument, že na ložisko se mazací tuk nedostane je nepoužitelný.  

Pro P.P.Než skončíte, tak si přečtěte návody ke křovinořezům. Všichni uvádějí spec. tuk, nebo servis, který spec. tuk používá což je potom stejné, a tyto tuky jsou označené popisem - k mazání úhlových převodů křovinořezů. Až najdete mazivo, které je určené na homoklouby a přitom má v popisu i úhlové převodovky křovinořezů, tak nejen Vám dám zapravdu. Obráceně, použil byste mazací tuk např. Stihl na homoklouby auta? Já i při nižší ceně ne.

 

převodovka křovinořezu - ložisko pozice 58 je 6000 není ZZ
převodovka křovinořezu - ložisko pozice 58 je 6000 není ZZ
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 8.7.2010 10:40

Ach jo, tak holt jinak. Rozmontujte si flexu a podívejte se, jakým mazivem je na ní namazaný úhlový převod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.232 (?), 8.7.2010 21:47

Zaujímavá debata. Ja robím servis už možno aj dva dni. O mazacích tukoch na krovinorezy viem asi toľkoto:

1.Na krováky sa používajú dva druhy mazacieho tuku.

a./ tepelne stály

b./ tepelne rozpustný

Tuk a./ sa používa na mazanie tyčky náhonu a spojky.Musí byť tepelne stály preto aby nestiekol pri záťaži ku uhlovému prevodu

Tuk b./ sa používa na mazanie uhlového prevodu.Tepelná rozpustnosť sa prejavuje tak že napríklad pri otáčkach tanierového kola okolo 10k sa tento tuk rozhádže po skriňi prevodovky a pokiaľ sa začne tvoriť teplo - tuk sa rozpúšťa a steká späť a tým stále maže celé ozubenie.

  Nie som odborník na mazacie tuky a preto netuším či v daktorom molika je alebo nie.Ale po skúsenostiach ktoré som popísal predtým používame origo tuky na uhlové prevody.Myslím si že je uplne jedno či použijete Stihl, Hq,Dolmar alebo Yang Ting, všetky by mali mať vlastnosti ktoré popisujem vyššie.Ale až máte ušetriť 20korún a precestovať100,tak musím povedať že ste ušetrili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.16 (?), 8.6.2011 19:04

Dobrý den,

vyjadřuji svoji zkušenost s mazámím křovinořezu.7let používám křovinořez Oleo mac 725 T v systému hobby, ke vší spokojenosti.Mažu vazelínou LT2M, dodanou prodejcem.Nyní jsem opětovně pročetl manuál a cituji pokyny k mazání "používejte jen kvalitní mazací tuk na bázi sirníku molybdenu ne"!

Proto jsem nyní zakoupil vazelímu pro křivinořez jensered, kde je výslovně uvedeno, že je také určena k mazání úhlových převodů křovinořezů.

           J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 8.6.2011 19:29

No, jen jestli to není chyba překladu. Mám OM 722S z Mtf. a mažu to s ní už deset let. Dostal jsem ji při koupi jako doporučenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.16 (?), 8.6.2011 20:30

Dobrý den,

i já jsem tu vazelínu LT2M dostal od prodejce a jak jsem uvedl, mažu s ní 7 let.Na základě těchto diskusí jsem opět přečetl manuál a z něj jsem citoval.Není rozhodující jak dlouho s ní křovinořez mažeme, příliš to nevypovídá o kvalitě mazání. (Asi by to jelo i s "kolomazí").

Údaj či doporučení prodejce není rozhodující, podstatné jsou pokyny výrobce uvedené v manuálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.64 (?), 9.6.2011 11:57

Mám křovinořez OM-733S od r. 1995, koupený v Mountfieldu. Jako mazivo mi servisáci dali Molyku. Používám ji od té doby k plné spokojennosti již 16 rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 9.6.2011 12:15

To je přece jasné. Jednak to soukolí má - musí mít poměrně velkou vůli, protože sesazení a uložení kol je nepřesné a netuhé a ta nepřesnost se zvětšuje třeba ranou od kamene. Takže o nějakém ideálním záběru těch kol si můžem tak nechat zdát.  V tomto případě "hrubé" mazivo nijak nevadí a naopak v mezních podmínkách molyka domaže to, co tuk nedokáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.146 (?), 9.6.2011 13:05

Molyka nie vhodné mazivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika