Test motorových kos - křovinořezů na itest.cz



host - 118.44 (?)
17.6.2012 17:58

Jsou tu samé staré příspěvky, nezlobte se na mě ale když Vám někdo dodá rozebraný a ještě k tomu nekompletní a neseřízený stroj, tak je to pro spoustu lidí co umí jen zatáhnout za startovací šńůru, otřesný příklad neschopnosti. V dnešní době kdy se každý předhání jak zákazníkovi vyjít vstříc je tohle nepochopitelné.Proto bude mít vždycky Mountfield aspoň 100 krát více zakazníků než Dolmar.Umí zboží prodat a i servis je na kvalitativně vyšší úrovni a dostupnosti(kromě pár vyjímek které jsou všude).Nehledě k tomu že Křovińáky od OM jsou opravdu výborné a většině šlapou už i druhé desetiletí.Mámzkušenosti že se používal i nekvalitní olej m2t a v pohodě to stroj vydržel 10 a více let.Samozřejmě tak jak u každé značky tak i tady jsou ceny těchto křoviňáků poloviční než bývaly.Trh je nasycen a pokud Vám vydrží stroj 15 let, tak se musí inovovat a jít s cenou dolů.Ale jednoznačně doporučuji OM křoviňák.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
host - 143.9 (?), 26.6.2008 17:33

Zdravím chci se vás zeptat ze stiga 2007 vyhrala pred still atd co na to říkate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 1.5.2011 7:58

Po necelých 5 letech používání křovinořezu Makita BCM 2600/Dolmar MS 260U mohu napsat zkušenosti s provozem, závady a uživatelský komfort. Na naši plochu  - asi 600 m2 - dle toho, co se dá posekat, obsíkat jinak je to vynikající stroj. Závady - prasklo polstrování na popruhu, tak jsem jej omotal páskou. Používání a uživatelský komfort - bez výhrad, vibrace - po sečení takové plochy na jeden zátah - necítím vibrace v prstech, zde je třeba mít správně dlouhé oba konce struny, takže když jsou vibrace od koncového převodu - strunové hlavy vyšší, ťuknout znovu o zem, aby se délky strun srovnaly!!! Vzduchový filtr - molitan s olejovým filmem - 1x za rok preventivně vyčistím, start po zimě - viz video, jako kdybych včera skončil a dnes startoval, spotřeba - viz videa, na celou plochu zanedbatelná, emise velmi nízké, akcelerace - na daný objem je motor velmi pružný. Fotky kvality provedení a detailů BCM 2600 jsem dříve vložil do jiného tématu. Chtěl bych tímto poděkovat takovým testům a testerům, kteří snižují úroveň kvalitních výrobků na úkor jiných. Prodejcům se to určitě nelíbí, ale mě to hodně pomáhá. Když znáte kvalitu daného výrobku, tak jste prostě schopni posoudit, zda se vyplatí koupit. Mnoho lidí prodává pod vlivem takových testů hodně pod cenou minimálně použité výrobky, zejména Dolmar. Já jsem koupil MS 260U/BCM 2600 za 5000,.-Kč se zárukou a nepoužitý!!!  Za tu dobu jsem koupil benzín, olej, točenou strunu.  Pro srovnání: známý koupil OM 740T v roce 2006, dle Záručního listu, dle Záručního listu byl na 6 prohlídkách, které jsou v ZL uvedeny. Zaplatil několik tisíc Kč za provedené servisní úkony a díly. Dnes po poslední servisní prohlídce je jeho křovinořez v krabici, zadřený(do servisu jej dal provozuschopný jen z důvodu záruky a zápisu do Záručního listu!!!), oprava by údajně stála cca 5 tisíc a dostal jej zpět v krabici rozložený na díly!! Hodně mu pomohlo, když jsem mu řekl, že v i-testu se jeho značka velmi dobře umisťuje a že má 7 letou záruku. V té chvíli řekl, že mu to tak pomohlo, že je tak rád, že ani nevadí, jak to dopadlo a postaví si křovinořez doma místo trpaslíka na zahradu, aby jej každý den potěšil, až půjde kolem. Videa mé spokojenosti jsou zde a zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 1.5.2011 13:18

Tak jsem se přesvědčil, že majitel OM 740T nelhal. Jeho křovinořez, rozložený na prvočinitele po servisní/záruční prohlídce se po složení a kontrole zachoval takto

po vytažení z krabice
po vytažení z krabice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.249 (?), 1.5.2011 14:39
Tento test nebyl objektivní, stejně jako řada dalších testů. Stačí se zpětně na pár podívat a člověk si udělá obrázek sám. Dolmar byl shozen jen proto, že neměl strunovou hlavu, byl dodán polosestavený a to bylo asi celé. Kvalitou a provedením si myslím, že předčí i vítěze jak se zpětně také ukazuje. Mě jen překvapuje, že se takto postupuje ve všech testech i na pily. Dolmary jsou dodány polosestaveny, po sestavení nefungují dobře atd. Nezlobte se na mne, ale základní montáž a seřízení zvládne snad každý včetně základního seřízení volnoběhu a když ne je to v manuálech nebo může vyhledat odbornou pomoc. Teď na to běží i reklama Mountfield, přece nejsem pitomec aby mi někdo přivezl sekačku a ukazoval jak se tahá za šňůru nastavuje výška sečení a kam se nalévá olej a benzín. Jiná by byla kdyby přijel a těch sedm let co nabízejí tu záruku to sekal za mě. Pak bych si možná i připlatil a šel do toho. Jinak za ceny které mají a servis za sedm let jim zaplatíte tolik že za to máte další nový stroj, takový můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.6.2012 17:58

Jsou tu samé staré příspěvky, nezlobte se na mě ale když Vám někdo dodá rozebraný a ještě k tomu nekompletní a neseřízený stroj, tak je to pro spoustu lidí co umí jen zatáhnout za startovací šńůru, otřesný příklad neschopnosti. V dnešní době kdy se každý předhání jak zákazníkovi vyjít vstříc je tohle nepochopitelné.Proto bude mít vždycky Mountfield aspoň 100 krát více zakazníků než Dolmar.Umí zboží prodat a i servis je na kvalitativně vyšší úrovni a dostupnosti(kromě pár vyjímek které jsou všude).Nehledě k tomu že Křovińáky od OM jsou opravdu výborné a většině šlapou už i druhé desetiletí.Mámzkušenosti že se používal i nekvalitní olej m2t a v pohodě to stroj vydržel 10 a více let.Samozřejmě tak jak u každé značky tak i tady jsou ceny těchto křoviňáků poloviční než bývaly.Trh je nasycen a pokud Vám vydrží stroj 15 let, tak se musí inovovat a jít s cenou dolů.Ale jednoznačně doporučuji OM křoviňák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika