Solo nebo Stihl



ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 230.35 (?)
15.10.2010 23:45

So spotrebným materiálom na novej píle a pri vašom spôsobe použitia, si nejak príliš nelámte hlavu. Budete hlavne potrebovať minimálne 2 reťaze, aby ste ich mohol točiť a po vašom reťazka sa opotrebovávala rovnomernejšie. Vydržia dosť iba treba dávať pozor a píliť len do dreva. Ja zvyknem meniť reťaze tak asi po 250 metroch ale nie kubických, ale priestorových.  Lišta vás vydrží neskutočne dlho, ak sa vám ju samozrejme nepodarí zalomiť niekde v reze. Štilácke sú veľmi kvalitné a odolné. To platí aj o reťaziach. Sviečku som ešte nemenil. Pamätám si že na malej píle - v mojom prípade MS 018 som mal originál sviečku champion 7rokov. Takže nákladov pri bežnom a vami plánovanom zaťažení sa neobávajte. Najdôležitejšie je kúpiť pílu a to takú ktorá sa vám bude páčiť a bude sa vám s ňou dobre robiť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 32.221 (?), 15.10.2010 9:56
Dobrý deň- Ja som si spravil radosť s kúpou MS 270 a som maximálne spokojný. Je veľmi dobre vyvážená a reže ako blázon :) Nemôžem porovnať s Dolmarom, ale neurobíte chybu ani pri jednéj z nich. Je radosť s ňou pracovať oproti marketovej pílke a to stojí za tie peniaze. BC
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot 0506 - (25) - 90.128 (?), 15.10.2010 18:58

Děkuji za názory tak už jen vzít do ruky trošku pomačkat oba modely a pak se rozhodne.ještě jsem se chtěl zeptat jak drahý je spotřební material u obou pil. Ještě mám jeden poznatek při hledání nejlevnějšího prodejce obou značek jsem zjistil že Stihl nekoupím přes net pouze osobně v obchodě a všichni mají stejnou akční cenu 11200,-s tím že dají podrobný výklad o zacházení s pilou si myslím.Dolmar se dá normálně koupit přes net.Nejblíž kde se můžu podívat na dolmar PS500 je prodejna Makita a nevím jestli ji tam budou mít a kvůli tomu že bych se chtěl na ni mrknout tak ji asi objednávat nebudou ale třeba budu mít štěstí a budou ji tam mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 15.10.2010 19:48

Spotřební materiál je u obou pil běžně dostupný (svíčky, filtry, řetězová kola, řezné soupravy a pod.) Stihl je výjimka v tom, že má řeznou soupravu 1,6mm, což není tak běžné u jiných prodejců, jako 1,5 mm, která je např. na HQ, Dolmaru, Solu, Jon a pod. Ale u Stihlu ji bezproblémů koupíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot 0506 - (25) - 90.128 (?), 15.10.2010 20:07

Jestli ještě můžu tak jak je to cenově se spotřebním materialem mezi těmito značkami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 15.10.2010 22:05

Lišty Oregon jsou v ceně kolem 700,- při délce 15", což je cca 38 cm, je možné je koupit i na Stihl, originál Stihl jsou dražší, ale vyhledávané pro svoji kvalitu. Řetězy je možné koupit Stihl, Oregon na obě značky cca 350 +-. Tlumiče více odcházejí na MS 270/280, ale není to tak moc, aby se musely kupovat každý rok nové při uvedeném zatížení. Svíčky kolem 80,- Kč, řetězová kola - dle typu prstenec kolem 150,-Kč, celé řetězové kolo pevné kolem 500,-Kč, s výměnným prstencem o něco více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 230.35 (?), 15.10.2010 23:45

So spotrebným materiálom na novej píle a pri vašom spôsobe použitia, si nejak príliš nelámte hlavu. Budete hlavne potrebovať minimálne 2 reťaze, aby ste ich mohol točiť a po vašom reťazka sa opotrebovávala rovnomernejšie. Vydržia dosť iba treba dávať pozor a píliť len do dreva. Ja zvyknem meniť reťaze tak asi po 250 metroch ale nie kubických, ale priestorových.  Lišta vás vydrží neskutočne dlho, ak sa vám ju samozrejme nepodarí zalomiť niekde v reze. Štilácke sú veľmi kvalitné a odolné. To platí aj o reťaziach. Sviečku som ešte nemenil. Pamätám si že na malej píle - v mojom prípade MS 018 som mal originál sviečku champion 7rokov. Takže nákladov pri bežnom a vami plánovanom zaťažení sa neobávajte. Najdôležitejšie je kúpiť pílu a to takú ktorá sa vám bude páčiť a bude sa vám s ňou dobre robiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot 0506 - (25) - 90.128 (?), 16.10.2010 14:57

Děkuji všem co reagovaly na můj dotaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.44 (?), 17.10.2010 7:21

Zdravím pane J.S.Četl jsem hodně Vašich příspěvků a opravdu se vyznáte jako málokdo.Poprosil bych o radu.Mám HQ 141-jěště vyrobenou v USA a stále přetrvává problém s mazáním.V jedné diskuzi jste navrhl přestavět řeznou soustavu na malou 3/8.Pak se snad problém nemá objevovat.Řežu stromky max 20cm silné 2x do roka.Když si uvědomím kolik už servis schlamstl-nikdy míň jak 1500,- a závadu nikdy neopravil, chtěl bych si to přestavět sám.Demontáž řetězky svedu.Prosím mohl bysTe poradit co přesně koupit.Nevím jakou tam dát řetězku-jestli s prstýnkem nebo bez-prý zaleží na počtu drážek v prstýnku, a taky nevím jaký řetěz-jestli s kulatými nebo hranatými zuby.Vše co znám ohledně pil, jsem vyčetl tady z dikusí.Ale technická data co přesně koupit neznám.S díky Dárius.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 17.10.2010 9:47

Zdravím, typ řezné soupravy nemá vliv na její mazání, pokud je to taková, která může být na pile provozována. Nevím, kde jsem toto uváděl, ale vliv by to mělo v tom případě, že by otvor lišty nebyl na otvoru krycího plechu, to je ale správnou lištou dle návodu vyloučeno. Zde máte odkaz na jednotlivé díly H 141. Tam se můžete podívat, co jak vypadá, aniž budete ještě něco demontovat. Na seznamu dílů není vyobrazen odvzdušňovací otvor nádržky, je pod krycím plechem. Jeho ucpání způsobuje problémy s mazáním. Ale nejen toto, je třeba vyčistit nádržku a sání čerpadla - sací koš. Nechápu, proč jste problém dávno neřešil, když jste s tím měl problémy? Tak jste zbytečně investoval do ND. Prstencové řetězové kolo je lepší, řetěz má i při větším napnutí lehký chod a neprověšuje se. Změnou na 3/8 1,3 mm z 0,325 1,3 mm byste musel koupit vše nové, pokud máte pevné řetězové kolo. Pokud máte řetězové kolo s výměnným prstencem, tak by měl jít vyměnit jen prstenec. Změnou odlehčíte motoru a řezy budou rychlejší. Řetězy 3/8 1,3mm se vyrábějí s kulatými zuby, neboť jsou určeny pro hobby použití, kde je otupení větší problém, než řezný výkon. Zatím bych dal do pořádku mazání - při sundané liště a pevně dotažené spojce!!! nastartovat motor, raději s krytem, aby Vás nic nezranilo - a ověří se, zda vytéká olej z mazacího otvoru  - plech pod lištou. Pokud ne, nebo velmi málo(je třeba chvilku počkat) tak je problém s vedením oleje, stavem olejového čerpadla, nebo jen s olejem, který je příliš hustý. 

ze seznamu dílů H 141
ze seznamu dílů H 141
ze seznamu dílů H 141
ze seznamu dílů H 141
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.44 (?), 17.10.2010 18:09

Zdravím p.J.S. S mazáním jsem si vystál už tolik, že to až není možné. V jednom roce byla pila HQ 141 v jednom nejmenovaném servisu-dohromady půl roku.Vyměnili všechno možné, vše to co jsem našel na vašem obrázku-a já jen platil a platil.Pak začlo jít do tuhého-vložil se do toho majitel servisu, a řekl že lišta má vůli a je třeba ji vyměnit.Dalších 14 dnů a zhruba 500,-.Poté to skoušeli na kartonu, a po 20 sec.provozu naplno se na kartonu objevil slaboučký pásek oleje.Hotovo-pro ně vyřízeno.Sundal jsem dva smrčky-u pařezu 20cm napadené kůrovcem, benzín došel, nadržka oleje téměř plná.Používám M6.Teď mám možnost nakoupené díly na přestavbu na 3/8 proplatit.Proto se ptám-potřebuji tak dlouhou lištu?-38cm.Nestačila by 33 nebo 35cm.A v řetězce mám prstenec na 7 hrotů.A to by mohl být problém, protože servismen-tentokrát jiný tvrdí, že u 3/8 prstenec HQ nedělá.Prosím Vás kolik bych si měl na tu přestavbu zhruba nachystat peněz?Díky za odpověď.Dárius.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika