Sekačka Hecht



host - 144.16 (?)
27.7.2011 20:49

Dobrý den, sděluji svoji zkušenost se sekačkou Hecht 551. Má motor BS 190 ccm, takže je dostatečně silný.Startování, pojezd i sběr trávy do koše je bez sebemenších problémů.   J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 144.16 (?), 27.7.2011 20:49

Dobrý den, sděluji svoji zkušenost se sekačkou Hecht 551. Má motor BS 190 ccm, takže je dostatečně silný.Startování, pojezd i sběr trávy do koše je bez sebemenších problémů.   J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.89 (?), 1.8.2011 20:37

dovolte mi dotaz: Motor BS 190. ja mam bez nastřikovani paliva- easy start. A nejak mi to odmita nastartovat. Takže po týdnu klidu: svička ven, nahřát plynovým hořákem, rychle zašroubovat a cuknout za šňůru. Když se zadaří, pozbytek dne je vše OK. Občas ale startuju až po třetím opakování. Takže moc easy to není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.152 (?), 23.8.2011 12:49

Mám taky sekačku hecht, předešlý typ 547 sw a vlastním i pilu od hechta a dneska lituji že jsem si nepřiplatil za něco lepšího.Se sekačkou od začátku problémy s pojezdem, musel jsem pořídit již 3 řemen, vydrží jednu sezonu, začne klouzat a již nejde seřídit.Když dám o číslo kratší dle návodu na netu, při jízdě vzad, samozřejmě bez pojezdu jsou zablokovaná kola.Motor neni BS a je slabej.Letos jsem mámě koupil k výročí Alko 470 brv a rozdíl: jako f1 a trabant a to stála v akci jen o 4 tis.více.S pilou to samé, na netu psáno výkon 2.1 kw ve skutečnosti tak 1,6 kw.Ze začátku jakž takž spokojenost, než jsem vzal do ruky obstarožní stihlku s papírově stejným výkonem, prostě nebe a dudy-menší spotřeba,2x rychlejší než hecht.A to samé je s tou sekačkou.A proto nevěřte těm pohádkám co na netu píšou-jak s hechtem seká uplně v poho1500m2 a jak pila hecht je lepší než profi huska a v lese se vůbec nenadře a radši si připlatte ať nelitujete jako já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.34 (?), 23.8.2011 13:34

Pokud by byla pravda, co píšete pak by řetěz Stihlky měl rychlost okolo 50m/s Což je samozřejmě nesmysl. Totéž platí u sekačky kdyby byla 2x rychlejší budete za ní běhat a to rychlosti 8-10km za hodinu. Navíc by se z ní také stalo vznášedlo, protože by se nůž podle Vás měl točit okolo 6tis ot/minutu :-))). No a nakonec ohodnotit podle řezání výkon v kW?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.45 (?), 23.8.2011 13:43
Ohledně pil s Vámi souhlasím a rozdíl výkonu návod prodejní popis je fakt a také je značný rozdíl v provozním výkonu, to neplatí jen u Hechta, ale i u jiné číny, stačí vyzkoušet a porovnat, sekačku jsem nesrovnával, ale 6 let jen sečeme se značkovou sekačkou, naprostá spokojenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.111 (?), 23.8.2011 15:32

Zdravím, "papírově" stejně výkonná stihlka řeže rychleji protože na rozdíl od hechta jí se zátěží neklesají tolik otáčky, značková sekačka neseká rychleji protože má vyšší otáčky nože ale protože hechtu se zátěží klesají. Pletete si výkon a otáčky. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.152 (?), 25.8.2011 15:21

Nechci s nikým polemizovat ohledně výkonu a otáček ale jen jsem měl možnost sekat a řezat s něčím jiným (značka) a rozdíl je velikej.Šlo me jen o to aby lidi nevěřili všemu co se píše-viz pracuju jako dělník v lese a používám pilu hecht.Chtěl bych vidět jak dlouho by to vydržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.152 (?), 25.8.2011 16:04

A jinak 2x rychlejší jsem nemyslel otáčky ale co je za mnou vidět za práci.a to je i o váze nářadí, spotřebě oleje, benzinu (doplńování) u sekačky rychlost pojezdu(u alka variabilní) atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.50 (?), 8.6.2012 10:57

Dobrý den, po zkušenosti bych sekačky Hecht nikomu nedoporučil. Vybrali jsme si ji kvůli výkonu, ale brzy jsme litovali. Sekačka byla dvakrát na reklamaci. Poprvé nefungoval motor, podruhé se sekačka zavařila. Déla jak měsíc jsem čekal na reklamaci a poté nám ji vrátili, že reklamaci neuznávají, že prý sekačka narazila na nějaký předmět a poškodila se. Nic takového se nám nestalo, nicméně - nikoho se nedovoláte. Už bych do ní nikdy nešel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 8.6.2012 11:10

Mám sekačku Hecht 548 a seču s ní druhou sezónu. Naprosto bez problémů.  Startuje na první zatažení, seče uspokojivě. Taky bych ji nikomu nedoporučil, ať si každý rozhodne sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika