Sekačka chcípe



host - 192.242 (?)
29.8.2015 21:46

pokial je to drotená mriežka a pod nou je pod nou ocelová vlna alebo dalšia rada drotených sít, perie sa v benzíne a po uschnutí sa impregnuje motorovým olejom. Prebytočný olej je potrebné nechat odkvapkat. Občas sa používala i plstená vložka, postup bol rovnaký. Možte skusit, či kosačka naštartuje i bez vzduchového filtra, no nefunguje to u všetkých motorov. Problém može byt i v karburátore.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 156.183 (?), 29.8.2015 19:53, zobrazeno: 7112x

Ahoj, máme na chalupě sekačku Jikov BDR 700. Dnes jsem chtěl sekat, ale sekal jsem cca 30 s - 1 minutu a sekačka začala vynechávat/dusit se a postupně chcípla a poprvé se i trochu čoudilo z výfuku. To se opakovalo stále dokola.

Nejprve jsem vylil starou směs benzínu a oleje a nalil novou - nepomohlo. Dále jsem zkusil jestli svíčka hází jiskru - to bylo v pořádku. Stejně jsem ještě namontoval starou svíčku a s ní to bylo stejné. Pak jsem ještě vyndal vzduchový filtr a trochu ho očistil hadrem - jak se má správně vyčistit (viz foto)? To také nepomohlo... Už nevím co s tím. Prosím o rady. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 29.8.2015 20:47

Tohle se nám stalo taky a bylo to znečištěným vzduchovými filtrem, při naklánění sekačky se do něj dostal olej. Filtr jsem vyprala v roztoku saponatu a nechala vyschnout, pak už to bylo OK. Nás filtr je jenom kus molitanu, takže se pral snadno v ruce. Třeba by ten váš šel taky vyprat, možná i v pračce při 40 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 29.8.2015 21:46

pokial je to drotená mriežka a pod nou je pod nou ocelová vlna alebo dalšia rada drotených sít, perie sa v benzíne a po uschnutí sa impregnuje motorovým olejom. Prebytočný olej je potrebné nechat odkvapkat. Občas sa používala i plstená vložka, postup bol rovnaký. Možte skusit, či kosačka naštartuje i bez vzduchového filtra, no nefunguje to u všetkých motorov. Problém može byt i v karburátore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 29.8.2015 21:50

taktiež može byt problém v prívode paliva-upchatý, odvzdušnení palivovej nádrže. podla toho, čo popisujete bude problém zrejme s prívodom paliva alebo upchatou dýzou v karburátore. Vypratie filtra ale nie je na škodu, skor naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika