rozdiel medzi tvarom silonu do vyžínača



host - 140.103 (?)
22.10.2014 15:42

Nesprávné mazání, tím jsem myslel suchý převod, člověk zapomene namazat a pak převod velmi rychle končí. Na 1000m to nemusíte přehánět, stačí tak každé čtvrté sekání doplnit, záleží co máte za stroj a jak vám mazací tuk mizí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 140.103 (?), 17.10.2014 11:12

Jani vy jste matematik jak lusk laugh Motáte tady průřezy s úhlopříčkou, průměry se stranou což u čtverce samozřejmě nelze.

Trochu osvěty pro vás...

průměr - kruh

průřez - řez materiálem

u čtverce máte buď stranu a nebo úhlopříčku

Pokud je hranatá struna označená jako 3milimetrová, pak všechny strany měří 3mm, úhlopříčka takové struny je druhá odmocnina z 18mm a to se rovná zaokrouhleně 4,243mm. 

Pokud máte ještě nějaké nejasnosti, klidně se zeptejte rád vám to enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 160.171 (?), 17.10.2014 19:16

Matematika trochu kulhá kvůli výrobcům. Mám strunovku na prům. struny 1,4mm. V běžných obchodech kolem nás seženu buď 1,3 nebo 1,6mm. Nedávno jsem konečně koupil v MF 1,4. A protože rychle ubývala, tak mě napadlo měřit. Struna 1,4 z MF měla prům. 1,34mm. Zelená z OBI prům. 1,3 měla ve skutečnosti 1,42mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 18.10.2014 9:07

Záleží na opotřebení formy, struna se vyrábí tak, že se hmota na výrobu umístí do mašiny podobné velkému mlýnku na maso a podle nástavce "formy" pak z dírek vylézá požadovaný tvar a rozměr, pokud už je forma opotřebovaná, pak má o pár o nějakou desetinku jiný rozměr, to jestli máte na křovinořezu 1,4mm nebo 1,37mm opravdu neřešte laugh

Ještě jak pán psal, že hranatá struna vydírá ústí strunové hlavy, pokud máte kvalitní hlavu, pak struna nic nevydírá, pokud můžu radit, tak si kupte kovovou Jetfitku, ta má náběhy a struna plynule vychází ven, takže se nic nevydírá a struna se neláme. Kromě materiálu životnost a výdrž struny nejvíce ovlivńuje i rozměr, čím silnější struna, tím déle vydrží. Kromě značkových křoviňáků mám i čínský 52ccm obsah a 3,3mm hranatá modrá struna AMA za 70Kč vydrží posekat 2000m2 defakto bez opotřebení, takže pro obyčejné domácí sečení není potřeba nic vymýšlet, stačí nejlacinší hranatá 3 - 3,3mm struna. Obroušení hrany jak píše Standa řeším otočením struny ostrou hranou vpřed, tím opět zvýším řezný účinek, po ošoupání 4 hran koneček 2cm obrousím o kámen nebo ustřihnu povysunu strunu a funguju dál. Pokud máte vyžínač, kde musíte používat struny 1,4mm pak rozdíl nepoznáte, jak kulatá, tak hranatá struna jsou tak tenké, že budou sekat velmi dobře, ale zároveň obě nic nevydrží, rozdíl poznáté u hlavně u silnějších strun.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 103.192 (?), 19.10.2014 22:38

Pán 103 to tu presne vysvetlil.A aj by mal pravdu keby bral do úvahy také nezmyselné veci ako obvodová rýclosť, odpor vzduchu, kvalita materiálu, kvalita krovinorezu...

 Pokiaľ sa nad tým zamyslí tak príde na to že:

 Lanko kosí tam kde je najvyššia obvodová rýchlosť - to znamená že prakticky kosia posledné 2mm lanka.Zvyšok lanka funguje ako držiak týchto 2mm a žráč unergie.Z tohoto dôvodu je uplne jedno či je lanko hranaté, okrúhle,spletané alebo akého koľvek tvaru.

 Životnosť lanka sa dá zvýšiť napríklad kvalitou použitých materiálov vo výrobe. Preto by som nečakal nejakú kvalitu za korunu  trinácť.

 No a ak si niekto myslí že ušetrí tým že použije lanko hrubšie ako je predpísané môže sa mu veľmi ľahko stať že ušetrí 10 alebo 20 euro a následne zaplatí 80 alebo 100 euro za nový uhlový prevod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.10.2014 11:19

Pan 103 se nemusí zamýšlet, protože kosí křoviňáky dnes a denně, vyzkoušel asi 30 různých druhů strun a má osobní zkušennost s křoviňáky z číny až po značkové profi mašiny.

Vidím, že nám to malinko hapruje i ve fyzice blush.

Lanko se točí po obvodu strunové hlavy, odstředivá síla lanko narovnává do kolmého směru ke středu avšak odpor vzduchu + odpor řezaného materiálu to samé lanko na konci ohýbá do elipsy, čím delší bude lanko co trčí ze strunové hlavy, tím bude tento jev markantnější, svou roli samozřejmě hraje i tloušťka struny. Takže například při sečení probíranou 3mm strunou si podle vzorečku i v praxi můžete ověřit, že se na nějakých 20cm ohýbá směrem vzad u délky 30 a více centimetrů už konec struny bude zakřiven o plných 90°, takže teorie o 2mm konci není správná, tudíž není správná i teorie o lhostejnosti profilu, hranatá díky hraně (než se jak psal Standa obrousí do kulata) bude sekat lépe.

Výdrž lanka už tu byla probírána, kromě materiálu použitého při výrobě toto mnohem víc ovlivňuje i tloušťka lanka, jak jsem psal, při nasazení i toho nejlacinějšího 3,3mm lanka a posekání 2000m trávy, mi po dosekání struna pakticky neubyde, jen mám koneček asi 2cm mírně ošoupaný u 1,4mm, 2mm, 2,4mm lanka bude výsledek i při použití kvalitní struny diametrálně odlišný.

K ceně převodu stačí se podívat na aukro - nějakých 12€

Kosím celou sezónu s lacinou čínou, osazuju většinou struny 3 - 4mm a bezproblémů, mnohem více úhlový převod trpí, když osadím nůž, kterým zajedu do kamene, trubky, kmene stromu. Struna se ohne, pevný nůž veškerou energii přenese do úhlového převodu, toto je nejčastější (kromě nesprávného mazání) příčinou závady převodu. Na dostatečném obsahu řekněme 52ccm se i u číny za 2500Kč rozhodně 3mm struny nemusí nikdo obávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 22.10.2014 12:48

Pane 103 zdravím.Zajímá mě co je nesprávné mazání, Dávám 1cm z tuby na 1000m2.prostě co se vejde a zašroubuju.díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.10.2014 15:42

Nesprávné mazání, tím jsem myslel suchý převod, člověk zapomene namazat a pak převod velmi rychle končí. Na 1000m to nemusíte přehánět, stačí tak každé čtvrté sekání doplnit, záleží co máte za stroj a jak vám mazací tuk mizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 227.110 (?), 22.10.2014 18:36

Takže podľa Vás žacie lanko nekosí tam kde mé najvyššiu rýchlosť.

No a dlhodobo používate 3 a 4 lanko - bez problémov..

Ak nepovažujete za problém rozpadnutý stroj na ktorý ste vyrábali komplet nový rám lebo starý to nezvládol.

 A len tak na okraj - všetci normálny výrobcovia chcú za uhlový prevod od 90 do 130 Euro. Pod pojmom normálny myslím Stihl, Husqvarna,Dolmar, Solo a dokonca aj Vami preferované Echo.Čiže za 12 eur môžete dostať uplne dokonalú karikatúru na uhlový prevod.

 Ja naozaj neviem prečo niekto chce prečúrať výrobcu a diskutovať o tom či je lepší zelený alebo ružový keď je jasne dané že má byť modrý.

 Pri kvalitných strojoch sú kvalitné návody.Ak je v návode napísaný priemer 2,4mm tak používanie lanka o strane 3mm mi pripadá ako také čistenie zubov cez konečník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.10.2014 19:36

No pokud se tam vejde / tedy myslím ta struna, ne kartáček, pak v tom nevidím až tak dramatický problém. Rozdíl není velký a jak už tu kolega ukázal, struna není to, co by stroj nadměrně ničilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika