Rotační sekačka Vega S465



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 61.180 (?) 
3.3.2008 21:57, zobrazeno: 101007x

Máte někdo zkušenosti se sekačkou značky VEGA S465. Ať už špatné nebo dobré. Kvalitou ji určitě nelze srovnávat s renom. výrobci sekaček, ale jde mi o srovnání s ohledem na cenu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 236.94 (?), 1.5.2008 20:43

Tuto sekačku jsem zakoupil asi před dvěma týdny a nefunguje pojezd. Posílat na reklamaci se mi to nechce, protože nechci být měsíc bez sekačky. Jinak snad bude sloužit a pojezd se rozchodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.43 (?), 1.5.2008 20:58
Problém s pojezdem se sám nevyřeší, jsou tam kolíčky 5 mm. které jsou ze špatného mat.Dal jsem tam jiné, tvrdší a pojezd funguje. Pavel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.125 (?), 5.5.2008 13:32

sundejte kolečka, jsou tam kola pojezdu, ty také sundejte a uvidíte tam ve hřídelce kolíčky (na každé straně jeden) ty se starají o pojezd, ať Vám je zašlou ze servisu v obálce a opravte si to sám a nebo jdou nahradit, uřízněte si je z vrtáku číslo pět, ten je z kvalitní oceli a udrží to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.190 (?), 7.5.2008 13:05

Problém byl trochu jinde. A to v mechanismu "zapínání" pojezdu. Záběr pohonu se spouští na principu napínání řemene, obdoba klasického napínáku řetězu. Jenže mechanismus byl z výroby špatně seřízen a nedošlo k dostatečnému napnutí řemene tak, aby přestal prokluzovat na hnací řemeničce. Po zkrácení lanka již vše funguje jak má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.180 (?), 7.5.2008 22:34

Sekacku jsem koupil, pri obhlidce zkusil vyndat nuz, a sel hodne ztuha vytocit sroub z kliky. Po vysroubovani asi posledni 3 zavity na sroubu byly strzene a sroub tedy nesel zasroubovat. Z vyroby asi nedotoceny zavit a do toho natoceny sroub. Poslali mi novy sroub, ale v zavitu byli zbytky zavitu ze sroubu. Proto jsem sekacku odvezl do servisu, Withwortuv  zavitnik jsem nesehnal. Vsichni mi tvrdili, ze s takovou zavadou se nesetkali(tak jsem mel asi smulu). Na druhou stranu musim pochvalit motor. Nalil jsem benzin, olej, jednou zatahl a motor sel. Prvni sekani bez problemu. Tolik me zkusenosti s touto sekackou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.130 (?), 8.5.2008 7:27

Dobrý den,

sekačku VeGA S465 jsem si koupil v loni na jaře na chalupu. Mám na sekání zhruba 1500 m2 velký pozemek. Musím říci, že mě chod sekačky a výkon motoru mile překvapil. Vzhledem k tomu, že na chalupu jezdíme nepravidelně a tudíž se stává, že i tráva nám přeroste, měl jsem původně obavy, aby to motor zvládnul.Ale musím spokojeně říci, že i přerostlejší trávu sekačky zvládá mez sebemenších problémů, motor s OHV je prostě znát. S pojezdem jak píšete jsem zatím žádný problém neměl, možná jestli to není tím, že čas od času promažu pastorky v kolech olejíčkem, tím umožnuji kolíčku, aby volně a hladce v hřídeli chodil a neměl možnost se z důsledku prachu zaseknout.(doporučení prodejci při koupi) Takže na základě mých zkušeností a postřehů, Vám může sekačku jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.159 (?), 26.5.2008 9:39

Zdravím, taky máme sekačku Vega 465. Motor šlape jako hodinky, ale mám problém s ucpáváním vyhazovacího otvoru trávou-tráva se zasekne o spodní část. Chtěl bych zkusit koupit jiný žací nůž, ale nevím jaký (mám vyhlídnutý typ který má vyhazovací lopatky na konci). Na tomto fóru jsem se dočetl, že firma Vari u své sekačky ABG 480 má upravený žací nůž a sací otvor. Myslíte si, že jiný žací nůž pomůže? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.180 (?), 28.5.2008 22:58

Podle me motor zatim vyborny(3xsekani po 2hod), malo zere, chytne na 1 zatazeni, vezme i vetsi travu, nuz travu vyhazuje dobre. Problem mam pri sberu travy, sekacka nasbira asi 1/3kose a trava v kosi se prevazi a ze strany kose se  otvor ucpe. Podle me je  kos uchycen  prilis sikmo a je treba spodek kose dat rovnobezne se zemi,. Slo by to udelat prodlouzenim hacku  na kosi.  Mate nekdo podobne zkusenosti a resil jste to tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 29.5.2008 6:56

toho jsem si taky všimnul, že je koš dost do kopce a málokdy se naplní celej.

kdyby to tu trávu vyhazovalo pod větší silou, možná by problém nebyl. Naše stará MTD saje a vyhazuje trávu daleko víc. taky jsem si všimnul, že nůž u vega je docela krátký a není až po okraj bubnu (chybí asi 3cm k okraji)

Chci zkusit koupit jinej. místo 46cm, 48 cm a aby měl lopatky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika