Rotační sekačka Vega S465



host - 220.190 (?)
7.5.2008 13:05

Problém byl trochu jinde. A to v mechanismu "zapínání" pojezdu. Záběr pohonu se spouští na principu napínání řemene, obdoba klasického napínáku řetězu. Jenže mechanismus byl z výroby špatně seřízen a nedošlo k dostatečnému napnutí řemene tak, aby přestal prokluzovat na hnací řemeničce. Po zkrácení lanka již vše funguje jak má.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 61.180 (?), 3.3.2008 21:57, zobrazeno: 101292x

Máte někdo zkušenosti se sekačkou značky VEGA S465. Ať už špatné nebo dobré. Kvalitou ji určitě nelze srovnávat s renom. výrobci sekaček, ale jde mi o srovnání s ohledem na cenu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.94 (?), 1.5.2008 20:43

Tuto sekačku jsem zakoupil asi před dvěma týdny a nefunguje pojezd. Posílat na reklamaci se mi to nechce, protože nechci být měsíc bez sekačky. Jinak snad bude sloužit a pojezd se rozchodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.43 (?), 1.5.2008 20:58
Problém s pojezdem se sám nevyřeší, jsou tam kolíčky 5 mm. které jsou ze špatného mat.Dal jsem tam jiné, tvrdší a pojezd funguje. Pavel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.125 (?), 5.5.2008 13:32

sundejte kolečka, jsou tam kola pojezdu, ty také sundejte a uvidíte tam ve hřídelce kolíčky (na každé straně jeden) ty se starají o pojezd, ať Vám je zašlou ze servisu v obálce a opravte si to sám a nebo jdou nahradit, uřízněte si je z vrtáku číslo pět, ten je z kvalitní oceli a udrží to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.190 (?), 7.5.2008 13:05

Problém byl trochu jinde. A to v mechanismu "zapínání" pojezdu. Záběr pohonu se spouští na principu napínání řemene, obdoba klasického napínáku řetězu. Jenže mechanismus byl z výroby špatně seřízen a nedošlo k dostatečnému napnutí řemene tak, aby přestal prokluzovat na hnací řemeničce. Po zkrácení lanka již vše funguje jak má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.180 (?), 7.5.2008 22:34

Sekacku jsem koupil, pri obhlidce zkusil vyndat nuz, a sel hodne ztuha vytocit sroub z kliky. Po vysroubovani asi posledni 3 zavity na sroubu byly strzene a sroub tedy nesel zasroubovat. Z vyroby asi nedotoceny zavit a do toho natoceny sroub. Poslali mi novy sroub, ale v zavitu byli zbytky zavitu ze sroubu. Proto jsem sekacku odvezl do servisu, Withwortuv  zavitnik jsem nesehnal. Vsichni mi tvrdili, ze s takovou zavadou se nesetkali(tak jsem mel asi smulu). Na druhou stranu musim pochvalit motor. Nalil jsem benzin, olej, jednou zatahl a motor sel. Prvni sekani bez problemu. Tolik me zkusenosti s touto sekackou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.130 (?), 8.5.2008 7:27

Dobrý den,

sekačku VeGA S465 jsem si koupil v loni na jaře na chalupu. Mám na sekání zhruba 1500 m2 velký pozemek. Musím říci, že mě chod sekačky a výkon motoru mile překvapil. Vzhledem k tomu, že na chalupu jezdíme nepravidelně a tudíž se stává, že i tráva nám přeroste, měl jsem původně obavy, aby to motor zvládnul.Ale musím spokojeně říci, že i přerostlejší trávu sekačky zvládá mez sebemenších problémů, motor s OHV je prostě znát. S pojezdem jak píšete jsem zatím žádný problém neměl, možná jestli to není tím, že čas od času promažu pastorky v kolech olejíčkem, tím umožnuji kolíčku, aby volně a hladce v hřídeli chodil a neměl možnost se z důsledku prachu zaseknout.(doporučení prodejci při koupi) Takže na základě mých zkušeností a postřehů, Vám může sekačku jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.159 (?), 26.5.2008 9:39

Zdravím, taky máme sekačku Vega 465. Motor šlape jako hodinky, ale mám problém s ucpáváním vyhazovacího otvoru trávou-tráva se zasekne o spodní část. Chtěl bych zkusit koupit jiný žací nůž, ale nevím jaký (mám vyhlídnutý typ který má vyhazovací lopatky na konci). Na tomto fóru jsem se dočetl, že firma Vari u své sekačky ABG 480 má upravený žací nůž a sací otvor. Myslíte si, že jiný žací nůž pomůže? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.180 (?), 28.5.2008 22:58

Podle me motor zatim vyborny(3xsekani po 2hod), malo zere, chytne na 1 zatazeni, vezme i vetsi travu, nuz travu vyhazuje dobre. Problem mam pri sberu travy, sekacka nasbira asi 1/3kose a trava v kosi se prevazi a ze strany kose se  otvor ucpe. Podle me je  kos uchycen  prilis sikmo a je treba spodek kose dat rovnobezne se zemi,. Slo by to udelat prodlouzenim hacku  na kosi.  Mate nekdo podobne zkusenosti a resil jste to tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 29.5.2008 6:56

toho jsem si taky všimnul, že je koš dost do kopce a málokdy se naplní celej.

kdyby to tu trávu vyhazovalo pod větší silou, možná by problém nebyl. Naše stará MTD saje a vyhazuje trávu daleko víc. taky jsem si všimnul, že nůž u vega je docela krátký a není až po okraj bubnu (chybí asi 3cm k okraji)

Chci zkusit koupit jinej. místo 46cm, 48 cm a aby měl lopatky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika