Proc nekoupit sekacku z Mountfieldu?



host - 59.37 (?)
10.9.2011 22:22

Za mě také ANO, 3 roky jede bez problému, motor BS je nezmar a sekačka dostává dost zabrat. Křoviňák od super značky HQ mi nešel od novoty a ti jejich odbornící mě posílali někam záruka nezáruka a problém nakonec lehce vyřešila konkurence.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 233.105 (?), 1.9.2011 22:20
Vlákno jsem nečetl celé a možná už to tady někdo napsal, ale pokud můžu porovnat starší typ sekačky z MO a např.Husqvarna Royal v plastu /obě s motorem BS mám doma/,tak ta od Bédi je zlatá.Vše se dá lehce vyměnit, promazat,dostupnost dílů výborná, pro domácího kutila idealní.Ta Huska má jediný +,že nehnije, oprava plastů, pojezdu,výměna kol s ložisky v plastu -u toho by se člověk zbláznil.Takže, za mě sekačka od Bédi-ANO.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.37 (?), 10.9.2011 22:22

Za mě také ANO, 3 roky jede bez problému, motor BS je nezmar a sekačka dostává dost zabrat. Křoviňák od super značky HQ mi nešel od novoty a ti jejich odbornící mě posílali někam záruka nezáruka a problém nakonec lehce vyřešila konkurence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.85 (?), 6.10.2011 23:32
Dobrý den, když jsem před více než rokem po koupi RD s větší zahradou 700m2 zatrávněno, začal uvažovat o sekačce, tak mi několik lidí řeklo "běž do Mountfieldu". Já tam posledních 10 let nebyl, takže jsem měl MF stále zafixovaný jako levný obchod. Když jsem si prohlédl jejich nabídku, tak jsem si říkal "sekačky docela pěkné, motory kvalitní (Honda, B&S), pojezd s automatickou variabilní rychlostí, ale ceny kolem 20 tisíc. Zdálo se mi docela hodně, tak jsem jen pro zajímavost skočil na stránky Husqarny a byl jsem překvapen, že jejich sekačky nebyly o 20% dražší, ale spíš o 20% levnější. No ale to hlavní pro moje rozhodnutí bylo to, jak sekačky vypadají. Když postavím svojí HQ vedle MF, tak to vypadá jako sekačka vedle dětské hračky velikosti normální sekačky. Navíc HQ má dle mého názoru propracovanejší tvar šasí a přívodní tubus do koše směřuje hodně nahoru. Výsledkem je to, že koš je na rozdíl od většiny sekaček "na svislo" a tedy se lépe nosí a krásně se naplní až totálně po vrch. Mám LC48 a jsem spokojen. Mají i širší 53 cm. Jen jsem se kdysi v obdobné diskusi dozvěděl, že je třeba vyměnit nůž (protože standardně je osazena mulčovacím nožem, který vytváří menší sací efekt a tedy vlhčí trávou se prý pak ucpává). Sekačku tedy používám více než rok (cca 25 sekání) a jsem spokojen. Motor naprosto bez problémů, pozink. šasi, pojezd je dle toho jak sám zvolíte. Jen čištění pomocí přípojky na hadici a běčícího motoru se mi moc neosvědčilo, vše je mokré, ale sekačka zůstane špinavá :-). I po zime chytla dobře... A.N.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Seldi - (38) - 195.18 (?), 24.4.2013 16:36

V Mountfieldu už bych se sakačku v životě nekoupil.Koupil jsem si před 5lety za 25tis. sekačku Toro a zatu cenu jsem čekal že to bude kvalitní stroj.Motor Briggs & Stratton naprosto špičkovej motor a bez problému.Tělo sekačky horší kvalita už snad ani neexistuje.Plastový kolečka bez ložisek po sezoně sečení se kola vyklají 5cm do stran.Nůž vezme jeden kamen a v noži je 3mm důlek.Rozsypal se pojezd u pravého kolečka.Jakmile je tráva malinko vlhká naháže do koše tak hrst trávy a ucpe se.Po roce se polámaly lanka, držadlo sem měl po sezoně u pasu protože se vymačkal 3mm plíšek na za který se celý držadlo zapírá.

Naštěstí jsem si nechal 15let starou sekačku castelgarden, která naháže plnej koš i po dešti.Má ložiska v kolečkách.Kamínky na noži vůbec nejsou poznat.Pojezd funguje stále bez problémů.Držadlo se nehlo ani o centimetr.Jediný co že po 15 letech sečení zahrady 100x20m jednou za 14 dní.Už kleknul motor.Ale vyplatilo se mi ho repasovat protože se sakačkou z mountfieldu se už nedá sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.250 (?), 25.4.2013 20:27

Neprodává náhodou Mountfield hlavně sekačky Castelgarden???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.226 (?), 25.4.2013 22:23

náhodou jowink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika