Problém s vypouštěním oleje u motoru Briggs and Stratton



host - 221.60 (?)
24.7.2006 21:53
Ještě doplním, že třeba vše udělal a já jenom vlastně poučuji zbytečně, ale normálně by to mělo tak být. J.S.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 151.22 (?), 24.7.2006 21:20, zobrazeno: 6175x

Dobrý den potřeboval bych zjistit příčinu, proč mi u zánovní sekačky s motorem Briggs and Stratton Quantum 5 HP neteče olej z vypuštěcího otvoru pod motorem. Po povolení šroubu vyteklo tak dvě deci, a víc nic. Přitom tam olej byl... Nakonec jsem to vyřešil nakloněním sekačky a vypuštěním skrz otvor pro nalévání, ovšem pochybnosti přetrvávají... Čím to může být? Budu vděčný za každou radu.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.60 (?), 24.7.2006 21:34
Při vypouštění musíte dodržet tyto zásady: - vypouštět teplý olej, otevřít při vypouštění nalévací otvor - klesne podtlak a olej lépe a hlavně rychleji zpočátku teče a strhne s sebou nečistoty, při malém průtoku je nutno např. drátem otvor pročistit od zalepených usazenin ve vaně motoru - zejména u starších motorů a nerespektování intervalů výměn oleje, při vypouštění oleje by měla sekačka stát mírně nakloněna k vypouštěcímu otvoru, já ještě několikrát motor opatrně protočím, aby se dostal starý olej ven. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.60 (?), 24.7.2006 21:53
Ještě doplním, že třeba vše udělal a já jenom vlastně poučuji zbytečně, ale normálně by to mělo tak být. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.36 (?), 24.7.2006 23:39
Motor je sotva zajetý, olej byl teplý, a v zoufalství jsem taky sekačku všelijak nahýbal. Ani pokusy o prošťouchnutí se nesetkaly s úspěchem. Není tam nějaký filr, který by se mohl ucpat? Asi ne...  Zřejmě budu muset navštívit servis, ale tam teď mají dovolenou.    Je to zajimavé, ze všech mých motorek mi převodový olej tekl báječně.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika