Přerostlá tráva kolem domu



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?)
31.7.2011 22:40

Dobrý večer, máme Stihl (typ nevím) a řeže i seká všechno. Buď u tohoto křovinořezu máte strunu nebo se dá vyměnit za kotouč (na menší kmínky atd.) a je nezničitelný. Sekáme nejen poměrně velkou zahradu (cca 2000m), ale i rozlehlý pozemek v lese, který je opravdu hodně zarostlý (cca 5 tis. m.). Je to sice fuška, ale výsledek stojí za to. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 36.229 (?), 28.7.2011 22:44, zobrazeno: 19685x
Zdravím, máme kolem firemní budovy přerostlou trávu, která není uplně košér.. Ke všemu terén není zrovna rovný a jsou v něm zbytky suti co zbyly po rekonstrukci té budovy.. Čím to zlikvidovat a upravit, aby to trošku vypadalo a nepůsobilo uplně zle na klienty? Předpokládám, že klasickou sekačku bychom na tom odrovnali :(
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.231 (?), 28.7.2011 23:33
Křovinořezem se strunou. Pak dát pozemek do pořádku aby se dal sekat klasickou rotační sekačkou. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.229 (?), 31.7.2011 19:46
A máte s nějakým takovým křovinořezem zkušenosti? Popř. aspoň značku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 31.7.2011 22:40

Dobrý večer, máme Stihl (typ nevím) a řeže i seká všechno. Buď u tohoto křovinořezu máte strunu nebo se dá vyměnit za kotouč (na menší kmínky atd.) a je nezničitelný. Sekáme nejen poměrně velkou zahradu (cca 2000m), ale i rozlehlý pozemek v lese, který je opravdu hodně zarostlý (cca 5 tis. m.). Je to sice fuška, ale výsledek stojí za to. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.15 (?), 31.7.2011 23:23
Ono záleží i na ploše a terénu. Osobně bych to posekal křoviňákem (klidně i zapůjčeným) a vybral tu suť, aby se to dalo sekat zahradní sekačkou/bubnovkou. Zkušenosti mám se Stihlem a Hodnou. Stihl jsem měl vlastní a nedám na něj dopustit. S Hodnou - 435 E2 UEET (nebo nějaký starší ekvivalent) jsem pracoval několikrát na menších plochách. Určitě nebyla špatná, ale před týdnem jsem si koupil Stihl a to FS 130 a jsem s ním zatím velmi spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 29.8.2011 17:53

O křovinaku neni pochyb, na takto "připraveny" pozemek nic jineho snad ani neni.Pokud je pozemek tak jak pišete(nevim jaka hrubost sutě)tak po posekani by toto chtělo přejet bud zakladačem travniku nebo radličkovou plečkou.Nevim o jak velkou plochu se jedna, ale možna by se vyplatilo ve Vašem připadě i dohodnout se sTS nebo zahradnickymi službami ktere jsou na toto vybaveni.Každopadně je třeba posoudit, zda se sut vyplati ponechat na pozemku jako podloži nebo odvezt, ono mnohdy se ponechana v nevhodne době vyplavi na povrch deštěm, a nastane problem.-U nas dělala obec nove chodniky a starou asfaltovou vrstvu zrotavatorovali do travniku a od te doby se už několik let snaži založit travnik ktery se jim nedaři, a na novou skryvku už pry nejsou penize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 35.166 (?), 7.8.2011 11:12

Zdravim, nedavno jsem misto hobby krovinorezu partner B322 (cest jeho pamatce :-) poridil profi Dolmar MS 4510 za cca 15000 a jsem maximalne spokojeny. Profi stroj, kvalitni loziska, velky vykon, nedusi se ani v te nejvyssi trave, nuz si hrave poradi s malinim, krovim a jinym bordelem. Kroucena struna seka jakoukoli travu (sucha, mokra, vysoka, nizka, mekka, tvrda) a trava se nenamotava! Pilovy list jsem zatim nezkousel. Dolmar zatim posekal vse, co jsem mu predhodil. Nevyhodou je vyssi cena (i kdyz jsem vychytal akci) vyssi hmotnost, avsak s dodavanym postrojem se vaha dobre rozlozi na telo, takze pohoda. Je vsak pravda, ze drobnym postavam bych tento stroj nedoporucil. S partnerem stacilo mit vhodnou obuv a ochranne bryle. U MS 4510 bych bez oblicejoveho stitu a vhodneho - pevneho obleceni nesekal ani minutu - ten narust vykonu a otacek je opravdu velmi znat a odletujici kaminky a kousky porostu dokazi velmi bolestive poranit. Nasekano cca 15 nadrzi. Udrzovana plocha - zahrada 4000m2 (s nekolika svahy) a druha zahrada 2500m2 (rovna). Krovinakem samozrejme nesecu celou plochu, ale jen okraje a nepristupna mista. Dale jsem vycistil nalety (bezinky, hloch, maliny atd) z okoli domu a zahrad. Nuz hrave bere stonky a kminky v prumeru okolo 2 cm. Ruzne koprivy, slahouny atd. nejsou absolutne zadny problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.215 (?), 19.8.2011 13:26

A nemáte někdo zkušenost s benzínovým křovinořezem BG-BC 43 Einhell Blue?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.178 (?), 29.7.2011 17:11

Pokiaľ to nemusí byť zrovna anglický trávnik tak takto som to riešil ja :Požičal som si od kamoša brány čo ťahajú kone /sú menšie/. Ťahal som ich pracovnou štvorkolkou dovtedy, kým to nebolo rovné, zároveň som tým zlikvidoval všetok porast a odhalil sa všetok bordel v zemi. Vyzbierali sme iba to, čo trčalo a neskôr by vadilo kosačke a nasiali trávu.  Dnes tam majú deti celkom slušné ihrisko. Rok pred tým na tom istom mieste bol takmer dvojmetrový hustý les bodliakov. Zlikvidoval som opäť   štvorkolkou. Predná časť ich pováľala a kolesá podrtili.  Viac už nenarástli.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.229 (?), 31.7.2011 19:56
Obávám se, že todle nebude možný, jelikož ten "prales" má už skoro dva metry :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika