Plotové nůžky



Stránky: 1,  2   
Marie61 - (38) - 160.145 (?) 
22.6.2015 17:41, zobrazeno: 10657x

Dobrý den, prosím poraďte, jaké koupit plotové nůžky. Máme "plot" asi ze 40 Ks thůjí brabant, které byly v loni ručně zastřiženy do výšky, ale už je nutné je zastřihnout i z boku.  Nechce se nám to dělat ručně, tak že uvažujeme o plotových nůžkách, které bychom používali pouze k tomuto účelu, a to jen 1x za rok. Nechceme nic drahého, ale nevíme, jakou značku, jestli elektrické, nebo aku... jestli zvolit něco z Mountfildu (nemáme tu značku rádi-ale údajně se prý polepšili, alespoň co se týká reklamací)..nebo jinou značku-rozhodně nic profi, ale jen hobby, ale aby byly schopny větve ustřihnout... Díky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 70.58 (?), 22.6.2015 19:18
Na 40 thůjí uřčitě NE aku, ta el. šňůra tolik nevadí a má dále jen výhody (síla, netrápíte se nabíjením, životností baterek apod.).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 22.6.2015 19:33

Jestli nežijete na odlehlém ostrově, tak by se snad našel nějaký šikula s vercajkem, kterému by jste dali trošku vydělat-ne? Případně technické služby města... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 22.6.2015 19:39

Tak to bude problém, asi by nás to vyšlo draze. Do většího města to máme daleko a v našem okolí nikdo takové služby nenabízí. A pokud ano (zahradnictví), tak si myslím, že cena za jednu "úpravu" thují vyjde dráž, než nový plotostřih, který by mohl sloužit několik let... Také se přikláníme k elektrickému provedení, než k aku, ale nevíme, jakou značku, (která bude spolehlivá), zvolit... Rádi si děláme vše sami, zahrádka nás baví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 22.6.2015 19:50

Pokud při cestách-pěšky nebo za vozem-spatříte podobný ž.plot, jaký chcete, tak za zeptání nic... Já u nás-Kroměříž a okolí- s úspěchem používám inz.tabule v obch.domech, věřte, že se tímto způsobem dá sehnat téměř cokoliv a kdokoliv-cena lidová, kvalita víc než obstojná, školení zdarmawink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 22.6.2015 19:54

Tak to asi nebydlíte 20 km ok Kolína... tady je všechno hodně drahé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.88 (?), 22.6.2015 22:05
Máte pravdu, za 40m thůjí máte el. plotostřih.Za nejjednodušší variantu považuji elektrické, jsou lehké, téměř bezúdržbové a životnostně dobré za tu cenu.Mám thuje též brabant, potřebují min. 1xročně zástřih, začal jsem s nůžkami zn. STIGA za cca 1700kč, a že až odejdou koupím něco lepšího-vyhlídnutý stihl.Ale oni neodešly ani po osmi letech (mám taky asi 40m),ale už jsem chtěl změnu v komfortu, začal mi vadit kabel, ideál je, když se druhý o něj stará.Tak jsem šel do benzínu, nezávislost,silnější prořez x naproti tomu vyšší hluk a váha.Jsou též od stigy za necelé 4tis, ale na použití jednou za rok nemají moc využití, dokud nevysázím thuje v odlehlé části, kam jen přívodní kabel by byl 100m, pak se vyplatí více.Stiga je v tomto segmentu hobby, ale dost dobrá na doma, nebylo třeba nic brousit, jen mazat, takže žádné bláto to není.Z těch lepších je na tom dobře stihl, mají snad i ještě akci, ale je to i tak cenově výše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.1 (?), 23.6.2015 20:11

Jde tu řeč o nůžkách na živý plot. Mám problém, že elektrika v nedohlednu a benzinový HECHT je pro vzpěrače. Mám benzinem zastřiháno na hrubo,  a po roce vyrazily mladé výhonky (nenapsal jsem, jedná se o smrky).  Tahat se s benzinem se mi nechce  (leta přibývaji) a tak bych rád znal názor jestli je tu někdo, kdo koupil cokoli ACU a jestli je to použitelný. Samozřejmě o ceně zatím nemluvím. Jde mi o to jestli třeba na 40V acu to dokáže fungovat.  Zkrátka jakýkoli poznatek, nebo jestli na to raději zapomenout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.25 (?), 23.6.2015 20:15

Tak aku plotostrih z požičovne skúste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.1 (?), 23.6.2015 21:00

Co vím, tak do 50km okolo nic takového nikdo nepůjčuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika