Oleo-mac sparta 250 tr



ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?)
16.2.2015 1:18

Oblá trubka značí přenos pružnou hřídelí - nevím teď jak se tomu správně nadává, prostě je to dlouhá pružina odolná na zkrut. Něco podobného se používá taky u malých brusek co používají modeláři.

O výhodách nevím, ale nevýhoda - pokud se nemýlím - tak menší tuhost ve zkrutu. I když ta pružina je k tomu speciálně navržená, tak pevné hřídeli se nemůže vyrovnat a s tím související nemožnost použít cokoli s větší setrvačností než strunová hlava. Takže žádné ocelové kotouče a proto se těmto strojům říká vyžínače. Ale teď koukám, že Mountfield má v křovinořezech i BCF 420, kde jsou celá řidítka spojené s motorem ohebnou hřídelí a jako základní příslušenství se dodává ocelový kotouč. Tak nevím, možná je to výjimka a nebo už to zdokonalili.

Mám křoviňák s pevnou hřídelí a klasickým úhlovým převodem a funguje to k plné spokojenosti. Osobně se mi to zdá jako kvalitnější řešení. Pružina mi přijde jako takové šidítko. Jen je potřeba tu úhlovou převodovku občas zkontrolovat a ev. máznout vazelínou. Při provozu dost trpí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
horys - (15) - 174.206 (?), 15.2.2015 23:57, zobrazeno: 4246x

ahoj přátelé, mate někdo zkušenosti s tímle křováčkem?Má zahnutej konec před vyžínací hlavou, Je to výhoda nebo ne?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 16.2.2015 1:18

Oblá trubka značí přenos pružnou hřídelí - nevím teď jak se tomu správně nadává, prostě je to dlouhá pružina odolná na zkrut. Něco podobného se používá taky u malých brusek co používají modeláři.

O výhodách nevím, ale nevýhoda - pokud se nemýlím - tak menší tuhost ve zkrutu. I když ta pružina je k tomu speciálně navržená, tak pevné hřídeli se nemůže vyrovnat a s tím související nemožnost použít cokoli s větší setrvačností než strunová hlava. Takže žádné ocelové kotouče a proto se těmto strojům říká vyžínače. Ale teď koukám, že Mountfield má v křovinořezech i BCF 420, kde jsou celá řidítka spojené s motorem ohebnou hřídelí a jako základní příslušenství se dodává ocelový kotouč. Tak nevím, možná je to výjimka a nebo už to zdokonalili.

Mám křoviňák s pevnou hřídelí a klasickým úhlovým převodem a funguje to k plné spokojenosti. Osobně se mi to zdá jako kvalitnější řešení. Pružina mi přijde jako takové šidítko. Jen je potřeba tu úhlovou převodovku občas zkontrolovat a ev. máznout vazelínou. Při provozu dost trpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.248 (?), 12.2.2023 17:27
Mám OM 250 Sparta a za žádnou cenu mi nejde nastartovat.uz jsem zkusil asi vše ale stále nic.prosim o radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika