Olej - Zahradní traktor/sekačka



host - 97.174 (?) 
8.3.2016 15:06, zobrazeno: 9949x

Zdravím,

Potřebuju poradit, jaký olej můžu použít do zahradního traktoru.

Rozhodl jsem, že chci olej od značky Castrol, bohužel nevím jaký použít.

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-30 nebo Castrol Garden 4T

Co myslíte, že je lepší na ceně mi nezáleží, jde mi o kvalitní olej.

Děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 8.3.2016 17:03

Na tomto foru již mnohokrát zmiňováno - manuál k traktoru či motoru, kde je požadovaná specifikace oleje. Řečii servismenůči prodejců - tam stačí to a to nejsou "směroplatné". To jsou hospodské kecy. Výrobce otestoval a říká jaký olej je optimální pro jeho výrobek a v 99,9999% to tak je. Také jsem sháněl ne zcela typickou specifikaci do skůtru a prodejci mi vykládali, tento je nejlepší atd atd. Ale zkušenosti se zadřenými motory říkají něco zcela jiného. Takže jsem našel tu správnou specifikaci a vím, že jsem pro motor udělal maximum.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.128 (?), 9.3.2016 0:05
Zahradní technika v 99% vyžaduje SAE30,pokud je celoroční použití, tak dvoustupňový např 5W30,ale ta třicítka tam musí být.Měl jsem hondu, kohlera,brikse i kawasaki-požadavky tam byly stejné.Jen pokud použijete 5W... tak je řidší a v létě sledovat častěji hladinu.Stačí 10W30, nebo 15W30,ale nevím jakou nabídku má castrol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.128 (?), 9.3.2016 1:10
Ještě tu byla zmíněna specifikace, ta je podstatná u automobilů, či jinak zvláštní techniky jako motocyklů atd.Motory do zahradní pojízdné techniky jsou tak primitivní z dnešního pohledu, že pomalu jakýkoliv olej 5W30 apod. převyšuje svojí specifikací požadavky motoru v zahradní technice.Buď mají rostřik, nebo tlakovou filtraci oleje nebo tlakové mazání.Já třeba používám olej ford 5W30 i do traktůrku (asi to dělá pro ně castrol),nebo paramacký.Vpodstatě to jsou stabiláky-volnoběh x pracovní otáčky (cca 3000ot.).Důležité je dodržet výměnný interval oleje, já mám např. na dvouválec Kohler psáno 100mth.Počítadlo Mth jde koupit i zvlášť, pro toho, kdo ho nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.128 (?), 9.3.2016 1:20
Jen pro zajímavost, nejvíce mě dal zabrat 5w50 do hydra, to se mi těžko shánělo.Nebo ford 1.0 ecoboost používá 5w20,taky nezvyklé.Z Vašich dvou typů určitě celoroční 10w30.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 9.3.2016 6:29

Zdravím, pro zahradní techniku s převážně letním provozem 10W30, pro zimní techiku 5 nebo 0W30 (sněhové frézy). To jsou údaje o viskozitě a teď ten hlavní údaj a ten je specifikace, nejméně API SJ.. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.115 (?), 10.3.2016 8:30

5W50 seženete bez problémů u dealereů STIGY

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.129 (?), 10.3.2016 20:27
5W50 má Mobil v distribuci.Např. Motul ho má v katalogu, ale nedodává.Tip na stigu je taky správný, ale ne všude Vám ho prodají, např. ve Vysokém Mýtě Vám neprodají ani díly, pokud u nich nekoupíte nový stroj, pan obchodnik nechápe, že ne každému se nový traktor vyplatí a dnes je na bazaru z čeho vybírat, ale bez dílů se to neobejde, řeším to poštou od jinud, nebo osobně v Poličce.Každý hned taky neletí kupovat jako první nové auto.Teď po těch zkušenostech už z Mýta ani náhodou nový traktůrek kupovat nebudem.Mám vyhlídnutý nový- starjet či stigu a olej používám dosud 10W30,s tím, že je jen na sekání jaro-podzim, na zimu spiše doporučím 5W30,ale já nepluhuju, tak to neřeším.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika