Neuznání záruky na sekačce Dolmar PM 4601 S3



host - 9.6 (?)
9.8.2016 19:43

Bohužel, mají pravdu - je to poškození vzniklé použitím nekvalitního paliva a na to se záruka opravdu nevztahuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 101.47 (?), 8.8.2016 20:34, zobrazeno: 9340x

Dobrý den obracím se na Vás s žádostí o názor který se týká neuznané závady na sekačce Dolmar PM 4601 S3 která je stále v záruce.Závada se týká ůdajně zaneseného karburátoru z důvodu používání nekvalitního benzínu po celou dobu co jsem sekačku používal jsem naléval pouze N95 od Schell a co mě dorazilo nejvíc je to že se na karburátor nevztahuje záruka.Takže demontování a vyčistění karburátoru utrazvukem v Briggs napočítali na 1500Kč mate někdo podobnou zkušenost.

děkuji za názor

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.6 (?), 9.8.2016 19:43

Bohužel, mají pravdu - je to poškození vzniklé použitím nekvalitního paliva a na to se záruka opravdu nevztahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.106 (?), 9.8.2016 19:53
Mají pravdu podle výkladu záruky. Není však fér, že se dá koupit palivo, které stojí za pendrek. Hodně hůř dopadl zemědělec, který si na úvěr koupil traktor a natankoval do něj nějaký šmejd na čerpačce. Nasejou do benzínu, nafty líh a kupujte stabilizátory a starejte se. Nač tyto blbosti, prodejte mi kvalitní benzín za už tak nekřesťanské prachy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.8.2016 20:06

Je to úplně mimo téma, ale nějak tomu nerozumím. ČOI pokutuje benzinky, ale přeci nějaká společnost jim ten nekvalitní musela prodat. To jako benzinář zavolá do velké, nebo spíš obrovské společnosti a nahlásí jim dodejte mi na benzinku nějaký šmejd? A ta velká společnost, jim ten šmejd doveze bez potíží? Není chyba spíše u toho dodavatele? Když musí vědět, že dodává něco špatného.  Nebo si ČOI spíše na takové společnosti netroufne.? P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.219 (?), 9.8.2016 20:39

Pane, tie benzinove šmejdy im vozia vsetkym, vsetci o tom vedia že je to špatne, ale ČOI (SOI) s tym neurobi nic, lebo je to legalne!! Je to podla europskej legislativy...

Viac si mozete precitat o tom aj tu: Ktory benzin v ČR a v SR neobsahuje BIO-primesy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.203 (?), 10.8.2016 18:35

Sekačka Stiga s motorem Honda problém s palivem, v záruce lítaly otáčky nahoru dolů.Reklamováno u prodejce v záruce, do paliva dávány aditiva dle doporučení od Hondy z webu.Dle vyjádření opraváře:3x ultrazvuk, nepomohlo zakoupil ještě výkonější ultrazvuk- nedokázal vyčistit.Jeho závěr: reakce paliva s nevhodnou slitinou karburátoru.Dáno do autoriz servisu Honda.Nestihly to do 30 dní a tak jsem byl moc rád že mě prodejce po tahanicích vrátil.peníze.Zakoupena ta samá Stiga s Brigsem 675 a již 3 roky bez problémů u stejného prodejce benzinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.16 (?), 11.8.2016 11:10

Zdravím, nevidím to jako problém s palivem ale jako problém se záručním servisem. Hlavně závěr servisu na "nevhodnou reakci" je úsměvný. Nezastávám se Hondy a snažím se být nestranný ale 675ka od BS je co se konstrukce týče nepovedený motor. Stačí samotný motor potěžkat a zjistíte, že BS šetří kde to jen jde, výsledkem jsou utrhané držáky motoru i při zdánlivě nevinném nárazu nože na překážku. Spodní díl motoru (karter) již jako náhradní díl v česku došel a čekací doby jsou neskutečně dlouhé. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.145 (?), 11.8.2016 15:05

Dovolím si oponovať. Ale od začiatku.

Pokiaľ je zasvinený karburátor -je prakticky nemožné aby sa bordel do neho dostal z iného zdroja ako z paliva.Je otázne či je to z pet fľaše, bandasky inak znečisteného paliva alebo starého zvodnateného paliva.Otázne to je.Ale v podstate je to jedno.Chyba obsluhy. To znamená záruka sa zamieta.Ale zaúčtovať 1500 peňazí za vyčistenie karburátora je trochu silná káva.Ovšem neviem či to bolo len to.

 No a čo sa týka motorov.Aj mne sa niekoľko krát stalo že som si nevedel dať rady z karburátorom z Hondy.

 No a 675 SV je jeden z najblbuvzdornejších motorov.Samozrejme všimol som si za posledné 2roky problémy z olejovou vaňou ale neni to nijako extra vypuklé.Zatiľ som sa s tým stretol 2x a mal som zatiaľ tie vane v rozobratých starých kosačkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.47 (?), 11.8.2016 19:45
Bylo mě zděleno že karburátor musí demontovat a vyčistit ultrazvukem dělají to přímo v Briggsu myslím si pokud bych na to nepřistoupil měl bych po záruce na motor.Oni by to uvedli do záručního listu že byl problém s karburátorem ale to jsem se jenom domníval tak jsem ji to raději odsouhlasil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 11.8.2016 22:16

"Nezastávám se Hondy a snažím se být nestranný ale 675ka od BS je co se konstrukce týče nepovedený motor."

- a který motor je podle Vás tedy povedený?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika