Nejlepší křovinořez na trhu



host - 182.242 (?)
18.5.2011 0:25

Gratuluji Vám Honzo ke správnému výběru křovinořezu! Na vašem místě bych se nerozhodl jinak. FS 410 C-E bych si koupil také, pokud bych pro své účely nevlastnil téměř novou FS 450ku.  FS 410 C-E je nový silný a komfortní profesionál do lesa a zahrady. Je rozdíl, jestli sečete větší plochu slabým "koťátkem, nebo robustnějšším těžším strojem. Po několika hodinách sečení budete víc unavený ze slabšího stroje(vibrace, hluk,nošení na zádech-nevyhovující popruhy a větší námaha při sečení vyšší trávy), než ze silnějšího. Pro srovnání Husq. H 335 RX (čas sečení 3h) a FS 450 (čas sečení slabé 2h). Poznají vaše záda a ruce. Nehledě na to, že součástí dodávky jsou komfortní profi popruhy a o vibracích nemluvím. Celou dobu práce s křovinořezem 4-5 h práce v lese (pokud mi to čas dovolí) a farmě nepoužívám rukavice. Věřte mi, že budete spokojený, co se týče servisu, dodávkou náhr. dílů a spolehlivosti.   Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 135.68 (?), 2.8.2011 10:38

Zdarvím Vás a chtěl bych se zeptat jaké stroje jste měl a s čím jste je porovnával? Jsem také fanda Hondy a zvažuji jaký křovinořez na takové malé cmrndání cca 100 m čtverečních cca 5x za rok. Honda se mě líbí, že je to 4takt a 5 let záruky a Stihl pro její pověstnou spolehlivost a dobrý servis. Díky za odpověď. Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.8.2011 14:35

Netvrdím, že Honda malé motory jsou špatné (to by je asi značky nepoužívali), ovšem stroje jako takové jsou konstrukčně postaveny jako vyžínače, nikoliv křovinořezy! Prochází mi rukama v servisu a tím pádem i v lese (pokud toho jsou ty stroje vůbec schopné), celkem velká spousta značek. Některé ač definované jako křovinořezy, nezvládají ani vyžínání běžných travin, jiné na klasickou, lesní trávou porostlou paseku použít lze, ovšem s určitým ohledem na jejich životnost. Sem patří nynější Honda UMK 435. Stroj skutečně určený spíše do zahrad a kolem domů, třeba právě pro ten výrazně tišší chod. Na profi práci v lese prostě nemá! Stejně tak jako na ni nemá celá řada značkových strojů určená stejně tak do zahrad, tedy farm třídy. Ovšem celá tato škála strojů má životnost odpovídající také určení. Hondu nevyjímaje a nijak ji ani ona nepřekračuje. Podstatné je správně zvolit model, což u Hondy při nabídce 2 (dvou) modelů ani špatně zvolit nelze. 

Ano, prodávám i SOLO a také ho servisuji. Z toho plyne averze vůči někomu, kdo ač evidentně stroj nikdy neměl v ruce při skutečné práci, napíše co si podobného :  "Nikomu nic nenutím - kdo chce SOLO, ať si ho koupí, sekat to bude, jde jen o to jak dloho a s jakou námahou ;-)"?!?! Už jsem to tu psal několikrát, servisuji stroje SOLO staré i víc jak deset let, pracující denně v lese a ne jen v letním období! A vím o nich převážně jen při pravidelných údržbách. A pokud dotyčný dokáže navíc napsat :"obecně je SOLO někde na spodní hranici střední "třídy" "- je u mne (promiňte), hňup který neví co říká a hlavně neumí zvolit správný model na tu kterou práci! Ono totiž použít např. SOLO 109B na "každodenní práci zahradníka" je sice typická Česká volba, ale špatná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.202 (?), 16.5.2011 10:43

Vážený opane - asi jste nečetl pozrně, co se zde píše a tím pádem jste si nevšiml, že se nebavíme o profi strojích a už vůbec ne o TOP... Pokud chcete hledat profi stroje v kategorii mezi 10-20ti tis Kč, tak hodně štěstí :-D :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
M. P. - (24) - 179.249 (?), 16.5.2011 12:54

Zase vletíte do další diskuze mezi křovinořezy a napíšete svojí hondu. No spousta lidí o hondě co dělají s křoviňáky vůbec neslyšela... Navíc porovnáváte 4-takty a dvoutakty z čehož vám pramení i nižší spotřeba. Diskuze se týkala nejlepšího křoviňáku a kolem 20 tis. seženete už i profi stroje. A vesele dál pomlouváte Solo a další stroje. Možná až se vám do ruky dostane pořádný stroj tak zese obrátíte, za sebe můžu doporučit Stihl 450, s tím se už dají v lese kácet i stromy. A pomlouvané Solo nadělá více práce ve vyšší kvalitě zpracování než zmiňovaná Honda, která jak již bylo zmíněno dodává jen motor a zbytek je slepený bůh ví z čeho, asi vědí proč tam dávají motory s 1/2 výkonem takže dobrý servis se vám určitě bude hodit. Se Stihlem ani nevíte co to servis znamená a zatím co ostatní vesele servisujou vy pořád jedete sezónu co seónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.148 (?), 17.5.2011 10:41

Dobrý den, jsem zakladatelem tohoto vlákna a především musím poděkovat za všechny vaše příspěvky. Uznávám, že zadání bylo poněkud vágní, ale na druhou stranu korespondovalo s prvotními obecnými potřebami kupujícího, který nechce za každou cenu ušetřit, ale hledá ten nejlepší možný kompromis v poměru výkon/cena/kvalita. Záměrně jsem nechtěl být konkrétní v tom jakou práci s křovinořezem budu dělat já konkrétně a spíše mne zajímaly vaše zkušenosti z provozu ve vašich konkrétních podmínkách. Jsem i rád, že se zde diskuze mírně vyhrotila (ale to ke kvalitní diskuzi patří) na téma Honda. Takže ještě jednou díky. A pokud Vás zajímá co jsem nakonec vybral, tak tedy STIHL FS 410 C-E. A co rozhodlo? Nehledal jsem stroj na profesionální využití, ale mám 3 zahrady a té práce na nich je víc než dost. Přerostlá tráva, občas nějaké křoví, před zahradou nálety atd. Začal jsem k tomu sekat cestu ve svahu 300 m dlouhou 3metry širokou, léta neudržovanou. Chtěl jsem stroj s vyšším výkonem a to nekompromisně. Měl jsem možnost si vyzkoušet práci s nějakým silnějším OM (čištění 10.000 m2 náletů) a chvilku se 4 taktem s motorem Honda. Právě po těchto zkušenostech jsem věděl, že chci stroj s velkou výkonovu rezervou a zejména s nižšími vibracemi (u OM se mi po celodenní práci skutečně klepaly ruce). Je třeba říci, že jsem neměl žádné finanční limity, což asi u většiny kupujících bude naopak. Po prostudování všeho dostupného, po pročtení mnoha diskuzí a rozhovorech s pár lidmi z komunálu (zrovna sekali u nás v ulici) jsem se rozhodl pro ten STIHL. Vím, že jsem si pořídil stroj naddimenzovaný mým potřebám, ale to jsem chtěl. A první zkušenosti? Velmi mile jsem byl překvapen už přístupem prodejce. Vlastním rok pilu jiné značky a letos jsem ještě kupoval sekačku jiné značky, mám zkušenost s nákupem u Bédy, ale toto je skutečně zatím má nejlepší zkušenost (vstřícný přístup, snaha poradit laikovi, neměl jsem pocit, že by mi něco bylo vnucováno, otevřeně hovořil o přednostech i nedostatcích vlastní značky i konkurence, nehleděl na zavírací dobu). Škoda, že nemohu jmenovat konkrétně, ale alespoň obecně musím konstatovat, že pokud má STIHL ve své prodejní síti takovéto prodejce, tak se mu musí dařit dobře. Se strojem mám za sebou 2x cca 5 hodin práce a jsem naprosto nadšený. O výkonu není třeba hovořit. Ten motor vezme úplně vše, nemá nejmenší tendenci se nějak dusit ani ve vysoké a husté trávě. Pracoval jsem jak strunnou, tak trojzubcem a obojí naprosto bez problémů. Za absolutně nejlepší ale považuji vibrace. Jsem celkem fyzicky zdatný, tak mi 8 kg nedělá problém a to i díky dobrému postroji. Každopádně o nějakých vibracích vůbec nevím. Proti 4taktní Hondě jde nádherně za plynem (Honda mi ve srovnání s ním přišla absolutně tupá, ale uznávám, že jsem v jiné výkonové a cenové kategorii), proti OM si libuji zejména v klidu stroje. Závěr tedy konstatuji, že zatím jsem se strojem zcela spokojen a čas ukáže, jak je to z kvalitou, výdrží a v návaznosti na to servisem STIHL. Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 17.5.2011 22:19

Jste jeden z mála co napíše jak výběr dopadl. Přeji ať stroj slouží a vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.77 (?), 17.5.2011 22:49
Ja tiež zvažujem o kúpe nejakého krovinorezu Stihl. Mal som FS 120, FS 400. Tiež potrebujem jednorázovo pokosiť 0,5 ha záhradu. Včom je lepšia tá FS 410?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 18.5.2011 0:25

Gratuluji Vám Honzo ke správnému výběru křovinořezu! Na vašem místě bych se nerozhodl jinak. FS 410 C-E bych si koupil také, pokud bych pro své účely nevlastnil téměř novou FS 450ku.  FS 410 C-E je nový silný a komfortní profesionál do lesa a zahrady. Je rozdíl, jestli sečete větší plochu slabým "koťátkem, nebo robustnějšším těžším strojem. Po několika hodinách sečení budete víc unavený ze slabšího stroje(vibrace, hluk,nošení na zádech-nevyhovující popruhy a větší námaha při sečení vyšší trávy), než ze silnějšího. Pro srovnání Husq. H 335 RX (čas sečení 3h) a FS 450 (čas sečení slabé 2h). Poznají vaše záda a ruce. Nehledě na to, že součástí dodávky jsou komfortní profi popruhy a o vibracích nemluvím. Celou dobu práce s křovinořezem 4-5 h práce v lese (pokud mi to čas dovolí) a farmě nepoužívám rukavice. Věřte mi, že budete spokojený, co se týče servisu, dodávkou náhr. dílů a spolehlivosti.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.15 (?), 30.8.2011 11:09

Co vybrat Husqvarna (535RXT), Husqvarna 545RX nebo Stihl FS 360 C-E

Vykon u všech je dostačující jedná se o kvalitu a vydrž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.202 (?), 18.5.2011 9:56

Zdravím šťastného majitele nového stroje 
a přeji, ať opravdu léta slouží dobře a bezproblémově. Také jsem rád a vděčen za vyjádření, jak k potřebám a nárokům - čili doplnění dotazu, tak ke značce, kterou zde obhajuji a děkuji za váš nadhled v komentáři k naší úpři. ;-) 
Jak jsem psal STIHL a Honda nebudou nikdy špatná volba, s tím, že Honda do vyšších výkonů zatím v této kategorii nejde - což ji jednoznačně pro vaše použití vyloučilo. 
Než jsem svůj nový stroj kupoval, stál jsem před podobným rozhodnutím, akorát jsem neměl a zatím nemám požadavky na velký výkon, spíše naopak. Vyzkoušel jsem přitom také STIHL a dlouho váhal (znám jej jako vynikajícího výrobce řetězovek) a pak mne Honda okouzlila tím 4taktem (nemuset mixovat směs a méně smrdí) - a popravdu v té výkonové kategorii do 1kW je Honda tižší. Samozřejmě u mne hrálo roli i to, že mám servis pro Hondy necelých 10 km od domova.

Vaši volbu pro vaše potřeby považuji za výbornou a doufám s vámi i s výrobcem, že tento nový model se povedl! 

Váš "pan Honda"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika