Nákup sekačky i křovinořezu



host - 126.34 (?)
23.7.2009 11:14

Diky vsem za rady. Kdyz jsme u toho pojezdu jeste se hloupe zeptam (nikdy jsme sekacku s pojezdem nemeli). Jaka je ucinnost/spolehlivost pojezdu na vlhke trave vysoke cca 10-15cm v mirnem svahu? Volitelna ci dan rychlost?
Ted uvazuji o Husqvarna R 152 SV ci Stiga Turbo 53 S Honda..

JV

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 126.34 (?), 22.7.2009 9:02, zobrazeno: 7357x

Dobrý den,
Před nedávnem jsme koupili nemovitost a nyní přichází čas i na novou zahradní techniku.
Pozemek je o rozloze cca 1300m2 (rovina až mírný svah) z toho 1/3 by měla být sečena cca 1x za 2 týdny (mulčování) a zbytek po cca 1 měsíci (boční výhoz). Celkem se mi pro tyto účely zamlouvá Husqvarna R 145. Jaký je váš názor? Jakou alternativu by jste navrhovali? Limitem je cena, která by neměla být vyšší než 10000kč, pojezd se mi zdá zbytečný.
K tomu bych ještě potřeboval křovinořez, ale tam si s výběrem vůbec nevím rady. Měl by být na dosekavání ploch kam sekačka nedoje a prudkých svahů v okolí (caa celkem do 200m2). Porostem jsou max kopřivy, nálet výjimečně. Cenu by měla být do 7000kč.
Díky za radu
JV

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.70 (?), 22.7.2009 16:23
Vase dotazy zde byly jiz probirany, staci si je vyhledat. Ctrnactidenni travu uz nezmulcujete, ale da se posekat mulcovacim nozem a do tydne se ztrati. Sam toto praktikuju v mistech, ktere nevyuzivam. Co se tyka sekacky, da se na tomto foru mezi radky vycist jakysi zebricek kvality znacek. Doporucuji Hondu nebo Stigu. Pokud mate v blizkosti prodejnu a servis Husqvarny, tak od techto firem radeji Jonsered. Pri koupi vyzinace Partner Colibri 2 usetrite na sekacku 4 tisice a za 14 tisic uz mate dobrou sekacku s pojezdem. Pri rozloze vaseho pozemku by vas koupe sekacky bez pojezdu mrzela uz prvni den seceni. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 61.6 (?), 23.7.2009 9:29

I když 1300 m2 není mnoho, myslím, že pojezd zbytečný není. Bez něj je sečení práce, s pojezdem procházka za sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.169 (?), 23.7.2009 9:47

Taky bych se jednoznačně přimlouval k pojezdu. Mám zahradu 1500 m minus zastavěná plocha a asi bych dost nadával pokud bych se ještě mordoval s tlačením sekačky. Práce, která je pro křoviňákúobsekání stromků, plotu, chodníku atd/ není tak kritické a tak bych trochu ušetřil na křoviňáku a nešetřil na sekačce.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.34 (?), 23.7.2009 11:14

Diky vsem za rady. Kdyz jsme u toho pojezdu jeste se hloupe zeptam (nikdy jsme sekacku s pojezdem nemeli). Jaka je ucinnost/spolehlivost pojezdu na vlhke trave vysoke cca 10-15cm v mirnem svahu? Volitelna ci dan rychlost?
Ted uvazuji o Husqvarna R 152 SV ci Stiga Turbo 53 S Honda..

JV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.141 (?), 23.7.2009 11:54
Pojezd u techto sekacek je spolehlivy a bezudrzbovy. Sekam ve svahu a do kopce me musi chudak sekacka jeste tahnout. Poradi vaseho vyberu znacek bych otocil. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.169 (?), 23.7.2009 12:30

Já osobně mám Husq s pojezdem cca 7 roků a pouze jednou měněn řemínek a preventivně jsem vyměnil rolničky napínání řemenu. Tím nezpochybňuji Stigu, ale s tou zkušenost nemám. A pokud já bych vybíral okouknul bych obě, pokud by byla možnost aspoň osahal a která mi bude sympatičtější tu bych vzal.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika