Množství oleje u Hondy HRG 415 C3



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
19.6.2008 22:04
Hladinu nalévaného oleje byste měl vždy postupně kontrolovat proti ryskám na měrce a nespoléhat pouze na předepsané množství, a to nejen u zahradní techniky. Jednak nemusíte vypustit úplně celou předchozí náplň, jednak se v motoru tvoří úsady, a hlavně, všechny odlitky skříní motoru, díky změnám výrobních postupů či změně výrobce odlitků, často nejsou úplně stejné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.6 (?), 19.6.2008 21:55, zobrazeno: 4879x

Dobrý den.  Píšu jen ohledně množství oleje v sekačce Honda. Mám Hondu HRG 415 C3. V návodu se uvádí, že množ. oleje má být 0.55l. Já jsem dnes měnil olej, a nalil jsem 0,5l a bylo to nad horní hranici, tak jsem odlil a vrátil spět olej do flašky. Po ještě pár odlití a měření mě ukázalo že mám v motoru 0.45l oleje ve fašce zůstatek 0.55l., a to mám tak 5 mm pod horní hranici. Tak by asi stačilo i 0.40l a bylo by to v půlce měrky. Sekačku jsem měl na rovném povrchu a měrku jsem při měření zasunul (né šrouboval) a vytáhl. Měření jsem opakoval vícekrát a vždzy stějný výsledek. Tak že to vypadá že doporučené množ. oleje 0.55l je asi hodně. Máte někdo podobné zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 19.6.2008 22:04
Hladinu nalévaného oleje byste měl vždy postupně kontrolovat proti ryskám na měrce a nespoléhat pouze na předepsané množství, a to nejen u zahradní techniky. Jednak nemusíte vypustit úplně celou předchozí náplň, jednak se v motoru tvoří úsady, a hlavně, všechny odlitky skříní motoru, díky změnám výrobních postupů či změně výrobce odlitků, často nejsou úplně stejné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika