Který 4T křovinořez



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 192.242 (?) 
16.6.2015 8:54

ked Vám ten 2T nedymí su len 2 možnosti. Ste absolutne slepí alebo do benzínu nedávate olej. I pri zmiešavacom pomere 1:100 je dym vyditelný, v určitých podmienkach takmer nebadatelný ale je. 4T načierno zadymý jedine pri prudkom pridaní plynu naplno pod velkou zátažou, inak je zmes príliš bohatá. Nevidel som 2T, ktorý by aspon trochu nedymil, nech už tam bol olej akýkolvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 48.106 (?), 16.6.2015 11:45
Tak tak, ze slepotou se nedá nic dělat, že by byli i bez čichu:-D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 17.6.2015 10:15

Protože stojím také před rozhodnutím jaký křoviňák na chalupu na 2000 m2 vysoké přerostlé trávy, prokousal jsem se diskuzí, ale mnoho jsem nezmoudřel. Krom spousty hádek a teoretických úvah jsem nalezl jen pramálo příspěvků s praktickým srovnáním 4T a 2T.

Kdysi jsem celou zahradu sekl kosou - na jednom konci skončil a už musel začít na druhém, pak přišel křoviňák Sparta a ten fachčil asi 10 let bez problémů, než do benzínu táta omylem namíchal motorový olej a přidřel ho. Tak jsem o víkendu znova naklepal kosu, ale ač zkušený kosič, produktivita žalostná... takže vybírám křoviňák.

Osobně jsem zamýšlel 4T kvůli smradu a hluku (přeci jen se dostanu k sekání občas jen v neděli a sousedi si užijou), ale po porovnání výkonů nalézám u 4T tak objemy 35ccm a 1,4kW, což mi přijde málo. Se známými kosiči se shodnu, že objem 40-50ccm a přes 2kW by byly žádoucí, takže jsem zpět u 2T. Když vyřadím kvůli ceně k 20k renomované značky Stihl ap., vychází cenově nejlépe i mnou zatracovaný OM např. 753. Nebo máte nějaký jiný tip?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.9 (?), 17.6.2015 10:24

Trabanťáci a Wartburgáči se taky hádali o svoje smradlavce a kde jsou dnes ... Mrkněte na Dolmar mají 2 silné křoviňáky 4T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 17.6.2015 11:44

Asi ano, pokud bych si měl vybrat mezi Dolmar MS4300.4U a OM753 tak volím Dolmar. Je sice o pár dkg těžší, ale profesionální řešení antivibrace ve svém dúsledku sníží únavu po několikahodinové směně. U OM jsou kvůli vibracím a hluku předepsány delší pracovní přestávky, takže denní výkon stroje při jejich dodržení je podstatně nižší. Tedy zdraví mám jen jedno.

Právě kvůli kvalitní antivibraci jsem zůstal u 2T (viz jinde) a také s ohledem na nízkou cenu "opravy" proti nákladům na koupi srovnatelné náhrady v 4T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.167 (?), 17.6.2015 12:58
No, dokud 2T slouží a nemusíte do něj vrážet prachy, využijete plus 4T pro svoje zdraví, pohodičku bez randálu až možná někdy později, tj škoda nenahraditelná. Koupil jsem 4T jenom jak jsem ho vyzkoušel, aji doktor říkal, že zdraví mám jenom jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 17.6.2015 13:43
O těch 4T Dolmarech jsem uvažoval (mám už pilu a až na horší studené starty a občasné kolísání otáček s ní nebyly problémy přes značnou zátěž). Ale někde jsem tady vyslechl kritiku Dolmarů, že křovináky neumí, špatný popruh, namotávání trávy atd. a také v itestu vyšly špatně ty 2T (i když tam vyšel každý Dolmar zle a naopak OM dobře). OM naopak prý má křoviňáky se slušnou životností a ten 753 by byl o 0,6 kw více a snad i lepší krouťák s ohledem na objem přes 50 ccm? Kosení zahrady předpokládám tak 3 hodiny jednou za měsíc bych vydržel i ty vibrace. Kdyby si je člověk mohl zkusit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.244 (?), 17.6.2015 14:05

Popredný výrobcovia záhradnej techniky organizujú aspoň 2 x ročne predvádzacie akcie kde si je možné ich výrobky aj fyzicky vyskúšat. Tieto bývajú zamerané buď na profi výrobky alebo aj na hobby triedu. Treba sa spýtať miestneho predajcu, či niečo také u neho nechystajú jeho dodávatelia. Tiež sa dá občas stroj vyskúšať aj na výstavách... A ked na začiatku píšem že popredný, tak mám na mysli HQ, Dolmar, Stihl... Osobne si myslím, že ked predajca chce, tak vám nejakou formou umožní výrobok vyskúšať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 17.6.2015 14:07

z těch tří 4T Dolmarů bych bral právě a jen ten Dolmar MS4300.4U.

Pokud chcete slabší kubaturu, tak antivibraci srovnatelnou s výše uvedeným modelem má jen Vari KC-435. Měl jsem možnost jej osobně v akci porovnat s levnějším 4T předchůdcem VARI 435HB (bez antivibrace a poslední 3 kusy byly 19.5.2015 za 4990,-Kč) a Dolmarem MS 335.4U. Najděte si rozkresky náhradních dílů a zjistěte si, co která antivibrace a s jakou účinností zachycuje. Pak pochopíte, že Dolmar MS 335.4U bych nebral, i kdyby byl o 2K levnější než nejnovější 4T Vari.

Jenže o kubaturu slabší 4T vám z obvyklých 3 hodin udělá 5.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 17.6.2015 14:26

Nechci slabší - naopak hledám výkon ať to odsejpá i ve vysoké nebo polehlé trávě. Slabší OM se nám dusil a člověk musel šmrdlat jedno místo vícekrát. Právě se mi zdá, že 2T pořád vyrábějí s vyšším výkonem než 4T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika