Křovinořez - nejlepší poměr mezi vykonem motoru, pracovnim vykonem, kvalitou a cenou



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 227.2 (?) 
25.6.2012 19:20

Zdravim Vas pane J.S. a dekuji za cenne rady.Dnes uz jasne vim, ze jste tez velky priznivec zejmena firmy Dolmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 8.216 (?), 25.6.2012 20:14

zdravim, diky mistnimu foru a uzitecnym radam jsem si vybral MS 4510 za necelych 15000 Kc a mohu vrele doporucit pro velke zahrady narocnejsi pouziti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.226 (?), 25.6.2012 20:37
Také zdravím, v podstatě to tak je, ale technický vztah mám ke všem značkám(nyní je největší k MS 211, neboť potřebuje opravu a není to po krátké době první 211).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.89 (?), 24.6.2012 15:01

Za léta boje o zrno jsem získal následující názor - cena je jedno hledisko, rozhodující je ale servis - jak ostatně potvrzují ostatní pisatelé. Co mi bylo platné, že tchánovu mot. pilu od Mountfieldu montoval Béda Trávníček a tudíž byla levná, když jsem na olejové čerpadlo čekal na podzim 3 (!) týdny. Nemít náhradní pily, tak jsem dřevo nenařezal. Obecně bych se nebál ani jedné ze značek. Husqvarna má ale poblíž skvěle zásobený servis a pán kousek od mého bydliště dělá generálky pro stroje HQ. Proto vím, že mě HQ přežije.

Jinak motorové pily od Stihl mi přijdou lépe řešené než HQ - mám obě značky. Zda jsou lepší i křovinořezy Stihl nevím, ale cenový rozdíl 30 oproti HQ je pro mne dost - já totiž 2-MIX od Stihl až tak neocením, sekám jen ca 1-2 h týdně a s HQ mám jen pozitivní zkušenosti. Prostě záleží na vkusu a konkrétních podmínkách každého soudruha - srovnávat od stolu je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.1 (?), 13.6.2013 10:37

Dobry den,

osobne jsem sel do Stihl FS130, sekam cca 1500 m2 a zatim zadny problem. Mohu doporucit.

S pozdravem P.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.118 (?), 13.6.2013 14:09
Kdysi jako zastánce tradiční značky a kvality spojené se zn husqvarna, mě dnes tato parodie na kvalitu nesmí do domu.Žit z historie se nechá žít opravdu dlouho.Dolmar neni u nás zastoupen, jen jsem ho zahlédl tuším v obi.Servis je důležitý pro každého uživatele, tak v maloobjemech to padlo na top jedničku-stihl.To co jsem požadoval u křoviňáku, tak jsem se dostal na necelých 18tis.,což proti tehdy dvoutaktní hondě bylo o 4tis. víc, ale získal jsem vibrace snížené na 1/4,složitelné rukojeti, kvalitnější a větší trojzubec, super velkou poloautomat. hlavu(dokoupena a započítána),měkčené rukojeti, profi popruh a kvalitu stihl.Takže ůvodní zděšení z ceny vystřídala euforie z dobré koupě.U pily to dopadlo stejně.Bylo načase procitnout a koupit kvalitu, která bude sloužit mě, ne já ji.Ano jsou i kompromisní značky a slabší modely u stihlu se mi nepozdávají, ale stihl je stihl, pro toho kdo hledá kvalitu.Např. plotostřih nemám stihl, protože při využití jednou za rok by to byl přepych, ale vyžinač?Ten jede 5000m2 každý měsíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.118 (?), 13.6.2013 14:54
Ještě servisní zkušenost, u hq jsem čekal na díl dva týdny(závlačka! a kĺíňák k traktůrku, lanko k pile),což v domácích podmínkách ještě ujde, naproti tomu zastoupení stigy takové spotřební díly má skladem.Stihl má po dotazu většinu dílů skladem, fakt je, že tam jsem nic nepotřeboval a nemají takovou šíři sortimentu jako hq(sekačky, ridery,traktůrky atd.),což je ve finále výhoda pro stihl.Co jsem u hq nemohl strávit je přemrštěnost cen u shodných dílů a jejich poddimenzovanost na traktůrek např. vůči stize.Po těchto zkušenostech není pro mě hq srovnatelná s jinou zn.,je to hezčí béďa trávníček se stejně solidní sítí a zázemím a jestli něco dotáhli nejdál, tak tiše fandím, aby to byly ty křoviňáky, protože pily u hq byla katastrofa, sekačky a traktůrky jakbysmet.Od sola mám jen zádový postřikovač, ten je supr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.238 (?), 14.6.2013 7:50

Dostupnost (skladovost) ND nezáleží přece ale vůbec na značce! Je to vždy o přístupu konkrétního servisu. Třeba ten můj má 90% ND skladem. Druhá věc je ta, že aby se dnes servis uživil musí mít nabráno zakázek tolik, že na okamžitou opravu většinou není čas techniků.

Ještě si neodpustím svůj postoj k neustálému plivání na HQ. Já sám jsem vždy používal Jonsered z důvodu nižší ceny oproti HQ. Ta nižší cena ale má nějaký důvod... a tím je použití čínských dílů. Jonsered začal dříve než HQ montovat např. karburátory ZAMA místo lety osvědčeného Walbra. To ale nic nemění na tom, že mi poslední generace produktů Jonsered slouží už déle než pět let, v řekněme takovém poloprofi provozu (vedlejší živnost). Ke stroji je potřeba se umět chovat. Vím, že stihl na zacházení není tak náchylný, proto panuje fáma že je neporuchový, ale HQ se za tu nutnost správného zacházení odmění nižší váhou, lepší ergonomií a příjemnějším provozem.

Sám jsem se k Jonseredu nechoval v provozu zrovna v rukavičkách, ale např. to co už nařezala hobby pila CS2145 mě nepřestává udivovat. A stačí na jaře nechat vyčistit karburátor a vyměnit lištu.

S křovinořezem BC2145 jsem už absolvoval všechno od měkké nízké trávy, přes ruderální porost až po vyřezávání náletu pilovým kotoučem a to ve výměrách cca 5000 - 10000m2 měsíčně a servis se skládá z vyčištění karburátoru 2x ročně a výměny strunové hlavy 1x ročně, výměny nožů nepočítám. Prava, 1x mi praskla antivib. pružina v rukojeti. No tu jsem si koupil v servisu (ano, byla skladem) a během 10ti minut vyměnil.

Sekačka LM2153 je trošku jiný případ, neduhy motoru tady nemůžeme připisovat výrobci stroje ale výrobci motoru. Co se ale ostatního týče tak 1x vyměněn klínový řemen pojezdu, lanko ovládání pojezdu a... nic. Šasi je v naprostím pořádku, to samé pojezd. Že se odtrhává molitan z rukojetí, to je při zátěži 10000m2 měsíčně snad spíš opotřebením...

Takže ne jen technika, ale i uživatel má na svědomí závady... neplivejte proto zbytečně na značky, rozhodně na to nemáte pozici. Snad jako servisní technik s dlouholetou praxí u OBOU značek, ale kolik takových je.

Mimochodem, jestli si myslíte, že některý z výrobců dnes nepoužívá čínské výrobky, tak jste vedle...

MP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.89 (?), 14.6.2013 12:48
Vše bylo dosud určitě bráno jako uživatelské konstatování, např. moje sekačka od hq s motorem honda byla tuším 52sv?,cena 18500,- výhoz do koše komínem katastrofa, pojezd plynulý až se smekal klíňák do kopečka-dostávala se tam tráva, nevím co na ni bylo mimo motoru pozitivniho.Na traktůrkách byl nejlepší motor kawasaki, ostatní zlý sen-při zadnim výhozu odpadla těsnící guma koše, za 500 jsem dal novou a nanýtoval obě, po umytí kapoty natekla voda do světel-podlepil jsem silikonem neutrál, po několika hodinách výměna vodících kladek, opakující se závada-vyrobeny nové na naše ložiska, slabý klíňák sekaciho ústrojí-byl šestihranný, nevhodný k mulčováni, naproti tomu sběr byl nepoužitelný, to mulčování bylo sice jedno z nejlepších, ale nákladnější, sekáni v teple do kopečku, tak po 100mth přestávala táhnout převodovka-hydrogear, nedořešené chlazení.Od mounfieldu za 95tis. získáte lepší převodovku, info palubku, silnější klíňáky, řízení kloubkama, silnější motor, funkční sběr atd, je to smutný.Nezavrhl jsem hq a poptával jsem u nich rider, sekačky plácaj kdoví kde, traktory v usa s vadnýma ložiskama a šrouby s us-stoupáním, ale ridery by měly být ze švédska.Tak pro mě přijatelný model za 200tis.,začali zrovna taky šidit a přestali dávat externí čerpadlo, tak jsem šel do stigy.Bohužel, každý snižuje náklady a tím i někdy kvalitu, lepší to asi nebude.Pilu už rozebírat nebudu, vlákno je nastaveno jinak, ale očerňováni značek bez odůvodnění taky nesnáším.Jen teď nevím, proč se musí čistit karbec 2xročně, dvotaktní hondy jsem za 7let ho nevyndal a ani u stihlu za 4roky, a to posekám i 20000m2 za pět dní-nárazovky na vedlejšák, jen čistím filtr a mažu převod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.58 (?), 14.6.2013 16:26
Ke stihlu jsem se dostával přes deset let, člověk si musí vyzkoušet to levnější, aby ocenil to na první pohled dražší, dnes už vím, že kdyby stihl byl levnější, tak ostatní značky by musely být zdarma :-),já vím, je to kacířské, ale kdo nepozná lepší, bude spokojen s tím co má, vidím stihl jako top-jedničku, neznamená to, že ostatní nestojí za koupi.P.s.-hodnotím profi řadu se kterou mám už pět let zkušenosti, od 36-46 obsahu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika