Křovinořez kolem 6000,-



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 216.69 (?) 
13.6.2014 12:25
Profi jsem si nevšiml v doporučeních, český způsob nakupování nastavit limit ceny základu a potom dokoupit profi strunovou hlavu, lepší popruhy, a pořád seče základem, do kterého vrazil další prachy. Doporučil byste mi 12° pivo, limit ceny mám 3,50.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MK82 - (26) - 79.30 (?), 13.6.2014 15:47

Tak 12 ne ale 10 určitě - Lahváč.

Nevšiml jsem si, že byla řeč o jiné hlavě nebo tak něco - pouze jsem se zmínil, že bych si časem docela dokoupil lepší popruhy. Ale víte co dobře ať je po vašem - za křoviňák jsem dal 7000 popruhy které bych třeba časem rád 1000 ať nežeru.

A teď mi tedy názorně ukažte za 8000 výrazně lepší stroj s lepšími popruhy na úrovni těch dokoupených za 1000,- - stroj s poměrně lacinými díly, dobrou kvalitou zpracování dostupným servisem se strunovou hlavou a nožem.

Jsem docela zvědav ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 13.6.2014 16:38
Dolmar 246.4U je se strunovou hlavou, dvouramenními popruhy, nožem, cena od 7000 do 8500 podle prodejce. Toto bych si vybral já, na Vaši plochu bez dokupování ničeho, pevný hřídel, servis, velmi tichý chod. Na naši plochu jsem koupil 335.4U.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MK82 - (26) - 79.30 (?), 13.6.2014 17:10

No tak zrovna čínskej čtyřtakt bych nechtěl - popruhy nevím jaké jsou u tohoto modelu ale jinak to byla bída. Co se servisu týče dá se ale určitě to není takové jako HQ a Stihl. Když 4 takt tak něco jako Hondu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 13.6.2014 17:15
Robin Subaru není čínskej, ani americkej a Hondu na křovinořezu strčí do levé zadní. Vaše znalosti jsou bída a podle toho jste si vybral.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MK82 - (26) - 79.30 (?), 13.6.2014 17:41

Ano moje znalosti v tomto směru nejsou kdo ví jaké, ale umím minimálně číst a do 4 taktního Dolmara bych opravdu nešel, za tyto peníze kdybych byl ochoten je dát bych šel raději do Echa nebo bych znažoval HQ 525RX kterou mi prodejce nabízel za 9000,-

Jenže vím co potřebuji a co využiji - leta letoucí jsem sekal s vyžínačem od Partnera - slabší a jen struna - zahlá trubka - i to sekalo a nic výkonově navíc nepotřebuji - čistě jen vyžínač jsem nezvolil proto, že aktuálně byla vysoká 1,5m tráva a to chtělo nůž, žádné keříky a td s tím nikdy sekat nebudu proto nějaký,,lepší,, model by mi byl na to samé na co je mi tento základní.

Ale chápu, pokud jsou pro vás tyto mašinky hobby pak beru že chcete mít něco,,ECHT,, protože s jídlem roste chuť jak se říká, jenže pro mě to je jen praktické nářadí nic víc. Já mám takovou,,uchylku,, zas v autech - 2 litr je nákupní taška pro holky, 6 válcovej 3 litr je hračka na rok dva, a až když chlap řídí něco s výkonem nad 400 koní pak se tomu dá říkat auto.

Uzavřel bych to - děkuji všem za příspěvky a rady a mějte se ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 13.6.2014 17:46
A to jsem právě nechápal, co Vám nabízeli, bylo o hodně lepší, než co máte a cenou se k tomu dostanete s horšími užitnými vlastnostmi. Teď už mám jasno, Vám o to nešlo, tak se mějte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MK82 - (26) - 79.30 (?), 13.6.2014 18:00

Ano také mi nabízeli křoviňák za 15 000 o kterém říkali, že to už je,,křoviňák,, a určitě byl zase o mnoho lepší výkonější, lépe udělaný, s delší životností...

jenže když vím, že mi stačí,,strunová sekačka,, na malou zahrádku tak si na to nebudu pořizovat tank. Kdybych měl dům s pozemkem a rostlo mi tam kde co to by asi bylo jiné, jenže tady vím, že nic lepšího stejně nikdy nevyužiju - takže mi šlo jen o motorově,,kvalitní,, stroj který bude sloužit řadu let a v případě potřeby půjde dát nůž na přerostlou trávu. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 13.6.2014 22:58

Koukam, ze ackoliv toho nasledne zaznelo hodne, panovi nikdo jeste neodpovedel na jeho otazku ohledne startovani a aretace plynu.

Aretace plynu je tam pouze na startovani, neni to zadny "tempomat". A ty otacky, ktere to aretuje jsou navic pro praci nizke.

Pro krovinak je lepsi startovat to tak, jak Vam urcil vyrobce - s aretaci, ptate-li se na toto.

Co se tyka ostatniho - jednoramenni popruh i u lehkych motorovych kos kolem 5-6 kg nepovazuju za pouzitelny a beru to jen jako sizeni vybavy a marketing, protoze si nemuzou dovolit nedat k tomu nic. Manipulace je s nim nesrovnatelne horsi, unava a kriveni tela vyssi, nemluve o sekacni ve sklonech atd. Stejne jako Vy bych si ani v danem cenovem limitu nekoupil stroj, ke ktermu by vyrobce nedaval standardni dvouramenni. Tady se musim znovu pozastavit nad Stigou, ktera ke 33 D i 44 D dava jeden z nejlepsich postroju, jaky jsem kdy mel v ruce. Nedelam si iluze o tom, ze by casem nekde nepovolilo siti, ale davat v tak nizke cene trojbodovy postroj, navic se snahou o trvalnive zpracovani karabiny a operne stehenni plochy, to se mi proste libi. Stejne jako se mi nelibi, kdyz to jakakoliv jina znacka odflakava a nedivim se panovi, ze to ve vyberu zohlednil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.181 (?), 13.6.2014 23:53

V postroji to podle mne není. Já mám stihl FS87 s jednoramenním popruhem a pozemek vysloveně členitý, ve svahu. Ale prostě tam projdu a za mnou tráva neroste... Soused vedle má "bzučila" s výkonem o řád níž sice s pěkným popruhem, ale trápí se na tom svahu o hodinu déle...  a nevypadá moc odpočatě... :) 

Takže bych neřešil popruh, ale schopnosti stroje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika