Křovinořez do 6000



host - 14.151 (?)
29.7.2012 17:13

Pane, na Vaše použití stačí i neznačkový stroj, ale s dobrým servisem. Doporučuji Vám např. ABG 430, který servisují opraváři Vari (snad se ještě vyrábí). Je to čínský klon starého japonce, který se prodává v minimálních odchylkách pod různými názvy, někdy i levnějc, než ABG, ale pak může být problém se servisem. Celkem silný stroj, který není vyhoněn otáčkami, sám vlastním tento typ již kolem 4 let, jedinou závadou bylo samovolné vytahování struny, ale to jsem odstranil silnějším předepjetím pružiny v hlavici. Těchto strojů běhá mezi mými známími dost a bez problémů. Jsou to takoví příležitostní sekáči jako Vy. Mimo tento typ mám ještě Dolmara 330 a nejnovější Dolmar 4takt 245, tale ta čína Vám bohatě stačí. Tuším má 1,25 kW, spotřeba a vibrace Vás nemusí trápit, popruhy adekvátní ceně. P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:40

Pokud jde o parametry, tak si mozna prida na papire i znackova firma, ale u tech neznackovych, tam tj.uplna divocina.Kilowatta sem, kilowatta tam, par cm listy k tomu pridame, cena,ta nejnizzsi, ktera je nakonec nejvyssi.Staci, kdyz slysim, jak to nekdo startuje a jak se to pak trapi, kdyz se konecne motor vzpamatuje a da si rici do otacek a zaber par cm, to bych zesilel, sel bych pro kosu a tohle hodil hodne daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.7.2012 18:09

Ve čtvrtek jsem viděl v OBI v Brně Bystrci v akci křovinořez (ne strunovku) asi neznačkový výkon byl uveden nad 1 kW myslím 1,4 kW a cena okolo dva a půl tisíce. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost protože sekačku i strunovku mám.

       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.177 (?), 28.7.2012 20:45

O motorech vím hodně ale u křovinořezech/vyžínačích nevím nic protože jsem je nikdy nepotřeboval. Měli jsme jeden půjčený rozkládací se špatným držadlem (to malé na těle a ne Učka). Bohužel je to už pár let a nevím co to bylo za značku. V současné době je tento pozemek nevyužitý a ze zákona jej musím 2x ročně posekat, Bohužel moje práce mi neumožňuje sekat 10x do roka aby travička byla malá. Na pozemku není voda ani elektřina. Kousou jsem sekal 15 let a přestože umím naklepat kosu i nabrousit tak sekat tento typ porostu je v letním období kdy mám čas tragédie. Terén totiž není rovný a je zde chatka, sloupky, stromky apod takže se s kosou nevejdete.

A protože v současné době nemám možnost více financí a ani neplánuji jelikož tento pozemek neplánuji využívat, musím se spokojit s tím že koupím "něco co to dokáže posekat" za tuto cenu. Sám jsem zastánce značkových výrobků, ale bohužel ten luxus si zde nemohu dovolit. Chápu že za tu cenu nemůžu čekat něco super, ale pointa byla zda za tuto cenu seženu něco co bude fungovat, tento typ porostu zvládne a nerozloží se druhý rok. Je mi jasné že kdybych měl zahrádku o kterou se chci starat a čas, tak si koupím něco kvalitního slabšího a budu to sekat častěji, ale pozemek je 150km od bydliště a potřebuji to za víkend stihnout. Pozemek je navíc mezi dvěma políčky takže je zde vlhkost a stín od stromů, což zamezuje samotné trávě a rostou zde většinou kopřivy, lopuchy a takové ty dřevnaté přímé rostlinky (nevím jak se jmenují). Problém je že tam prostě za 3 měsíce vyroste to samé - není to stavební pozemek s kvalitní půdou.

Pokud dobře chápu mé možnosti, jsou to:

-koupit neznačkovou Hecht která mi pravděpodobně pár let vydrží za cca 4-5 tisíc.

-koupit starší značkovou která nese stejné riziko jelikož odborníka-kamaráda nemám, cena bude cca stejná kolem 4-6 tisíc.

-nekupovat nic (šetřit nebo kosou) (což pro mě není řešení)

PS: Kdyby to byla moje zahrada o kterou se starám celoročně tak si koupím dražší, protože je to investice co se vyplatí. Bohužel tu není prostor vysvětlit celou situaci v které pozemek je, snažte se tedy prosím držet toho že nemám více jak 6000 a kosu prostě použít nejde, 2x ročně a víc to taky nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.52 (?), 28.7.2012 21:04
Na první pohled je laciná rada kupte to dražší. Je ale myšlena upřímně. Když více nemáte, starší značkový stroj je také problém, tak kupte něco neznačkového tak, abyste to mohl snadno vrátit, pokud bude problém. Jsou možnosti přes inzeráty, ale je to i riziko, když kupujete, co neznáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 29.7.2012 11:39

Vysoka trava 1m, tj.dalsi argument, proc nemiti lacine slabe siditko.Cim vetsi trava, tim vetsi napor na masinu a 200m2 travy metr vysoke, to i masina o vykonu 1,3kw, je to pro ni zatez, ztraci otacky, pak se to namotava, musite zastavit, vymotat,na tech 200m2 se to da, ale nejaka kocicka neznackova, bude velky zazrak, kdyz z toho nebudou jen vyhozene penize, starosti,nastvani a oci pro plac.Je to velke riziko, s tim pocitejte.Proc si delat problem.Kdyz ho miti nemusim.Absolutne jednoduse, kdyz to potrebuji na par sezon, setrim,zajdu do pujcovny, pujcim profi a jedu.Nebo jsoiu firmy, co delaji sluzby.250m2 od firmy, ktera ma silny profi stroj, tj.prace to nemuze stat svet a jen prijdete, zkontrolujete,zaplatite, uklidite pokosenou travu.Jinak clovek touzici po dobrodruzstvi, si nejakou neznackovou kocicku obvykle rad poridi, tj.stara znama vec, ale casto jen jednou a pak casto, uz jen pozde lituje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 29.7.2012 11:14

Podivejte se, chapu,ze se Vam penize nechce dat, atd.Tak treba opravdu dobry kamarad, kteremu verite, rad neco starsiho proda.Nebo, kdyz uz teda neco neznackoveho, lacineho,tak alespon neco takoveho, co ma treba soused a chodi mu to.Urcite koupit neco, jen tak v" za par korun, aby neco bylo o cem nevite skoro nic je velky risk.Jde o to ty penize miti.Treba, kdyby jste koupil neco znackoveho za dobrou cenu noveho a za par let to nebudete potrebovat, verim tomu, ze to rad nekdo v okoli koupi.Ja treba svuj stary krovinak znackovy, nemel bych problem ho prodat.Mam kamarady, kteri mi veri, ze nejsem podvodnik, ja bych zase ocenil, ze nemusim pri prodeji jednat s nekym, koho neznam, davat inzerat, ci platit bazaru.Prece jen to znackove za rozumnou cenu ma svuj vyznam, prece jen i ta zaruka by byla vyhodou, i sama znacka je urcitou zarukou kvality.Nebo i ten starsi, verim tomu, kdyz oslovite dobre kamarady, ale opravdu ty, kterym muzete verit, ze by nekdo, kdo ma vetsi pozemky starsi masinu neprodal, nepridal si penize a nekoupil neco noveho.Jasne, rozbit se muze vse, i starsi masina od kamarada, ale dobry kamarad neprodava masinu s tim, ze nekoho podvede.Pisete, ze to mate 150km od bydliste, tj.dalsi duvod miti kvalitni masinu, potrebujete koseni zvladnout behem jednoho dne a jeste se treba vratit domu.Koupite neco neznackoveho a muze se stat, ze ujedete 150km a masina muze selhat pri naporu na ni.Ja nevim, kdyz koupim znackovou masinu, dam 8-10 tisic, ikdyz to nebudu potrebovat za par let, tak ji prodam a porad znackovou nekdo za slusne penize pro obe strany koupi a verim, ze chodit bude.Nebo jsou pujcovny, date par stovek 2-krat rocne par let a jednoduse nemusite nic kupovat, prodavat a pujcovna bude pujcovat nejspise profi stroj.Kdyz teda nechci penize dat za nic slusneho, potrebuji 2-krat rocne par let neco posekat, zajdu do pujcovny, dam par stovek, pujcim profi stroj, vyreseno.Nebo jsou firmy, ktere i jako sluzbu secou.Chlap na to vletne s poradnou masinou a tech par metru posekat, nemuze stat svet.Ja si porad myslim, ze nemate zkusenosti a zijete v predstave, ze to vyresi lacina neznackova masina, rikam Vam, ze je vysoke riziko, ze budete velice zklaman, ac si treba nemyslim, ze vsechny neznackove nestoji za nic, ale to procento spatnych masin, je tam velmi vysoke, problem zaruka, uznani,vetsinou reknou, ze jste to opotrebil a tvrde platite.Pak to jsou zavady pri dnesni cene prace za dva tisice, jako nic a navic dejte 5-6 tisic za stroj, pak reste opravu a dalsi penize.Navic hustota neznackovych servisu v republice, kde se pocita s tim, ze ten clovek to proste vyhodi, neco lacineho, ze do toho tisice davat do oprav nebude, ta hustota servisu, bude velice pravdepodobne nizka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.151 (?), 29.7.2012 17:13

Pane, na Vaše použití stačí i neznačkový stroj, ale s dobrým servisem. Doporučuji Vám např. ABG 430, který servisují opraváři Vari (snad se ještě vyrábí). Je to čínský klon starého japonce, který se prodává v minimálních odchylkách pod různými názvy, někdy i levnějc, než ABG, ale pak může být problém se servisem. Celkem silný stroj, který není vyhoněn otáčkami, sám vlastním tento typ již kolem 4 let, jedinou závadou bylo samovolné vytahování struny, ale to jsem odstranil silnějším předepjetím pružiny v hlavici. Těchto strojů běhá mezi mými známími dost a bez problémů. Jsou to takoví příležitostní sekáči jako Vy. Mimo tento typ mám ještě Dolmara 330 a nejnovější Dolmar 4takt 245, tale ta čína Vám bohatě stačí. Tuším má 1,25 kW, spotřeba a vibrace Vás nemusí trápit, popruhy adekvátní ceně. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.39 (?), 23.6.2013 22:26

Zdravím, jsem na tom podobně, jako ten pán co se ptal. Náročné podmínky, 2 hektary na přeseknutí jednou až dvakrát za sezonu, sem tam nedopasky po koních.Členitý to není, ale je to misty rozdupaný, kámen se taky najde. K tomu asi 1000 metrů kamenitá pařezatá s kopřivama, náletem a podobně. Vzhledem ke kamení do toho nožem nechodím, nebo jen místy - na té pastvině. Nůž a skryté kamení a nerovnosti nejdou moc dohromady. Takže struna. A struna potřebuje výkon, výkon dělá obsah. Po vyzkoušení jsem se rozhodl pro min.50 ccm. Na výběr byly lesní křovinořezy renomovaných značek od 23 tis. nahoru, nebo čína za trojku. V obavách o život drahé mašiny (šutry) jsem si řekl, že křáp za trojku vydrží rok a pak uvidím. Vydržel nakonec dva, byl to Mc dillen. Problémy byly, jednak se podělalo startování, ale dalo se koupit, pak už dobrý. Odešly simerinky na klice, stály pár korun a půl hodiny práce doma. Nakonec se rozpadl úhlový převod. Další byl nělakej Demon, obsah taky kolem 50, ten se podělal včera po dalších dvou letech, došel benzín a zadřel se natvrdo, rovnou jsem to zahodil, měl nárok. Po zkušenosti z prvního jsem si ale ten druhej líp pohlídal, jednak po koupi vše dotáhnout, dát simeringy rovnou, do převodu pravidelně Stihl vazelínu a záběh na 5l 1:25, potom 1:33, olej neřeším, jedu na M2T. Krom zmíněných potíží je u těchto strojů nejdůležitější problém se zakrytováním mezi hlavou a převodovkou, motá se tam tráva, ohřeje se to, ukápne plast a hlava v čudu, navíc trpí simering, díky tomu mi klekla hlava na prvním kusu. Takže jsem zažal používat profi bezčepovou hlavu. Ono také to vybavení co k těm strojům je, je spíš pro srandu, to fakt nedoporučuju používat. Taky doporučuju koupit na bazaru plynovou rukojeť z nějaký značky, ta čína po 7 hodinách už je skoro k neudržení, a kšandy od Husky. Pak to jde, 3mm strunou s nožovým krytem jedu 3/4 hektaru tak cca 5 hodin, víc nedávám. Pokos dělám cca 2m, jdu tak 2 kroky za 3 vteřiny, když to jde. Lákal mě 4T, včera jsem zkoušel u mě na pozemku FS310, nadšení z ergonomie, ale výkonově mi. Měřil pocitově jsem měl lehčí práci, ale rychlost poloviční, čili nic. 2T do 40 ccm jsou to samé to jsem testoval nedávno u kolegy. Cenu jsem byl ochoten do 15 tisíc. Ale kašlu na to, vezmu Riwall RPB 520, má lepší díly, hlavně kryt převodu. Stojí cca 5000 a vím co a jak. K němu hlavu Oregon profi třídy (velkou). Suma sumárum jsem tímhle stylem odrovnal za 4 roky 2 čínastroje plus asi 4 hlavy a 2 nože co k tomu byly, i s opravama cca 7 tisíc korun. Ale masakr, bez zábran a ohledů, nejsem na louce na opalování, čas jsou peníze. Značkovej do desítky bych tam odrovnal taky, ale neodvedl by mi zdaleka takovou práci. Takže, pokud člověk má technické cítění, kde je hranice stroje a jak mu pomoci, pak čína funguje...           David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 24.6.2013 6:31

Teda to zírám.Třičtvrtě hektaru křoviňákem za 5 hodin, olej M2T 1 ku 25,potom 1/33.Upálená hlava, protože se to zahřálo.atd.

M2T tam můžete dávat 1:10-On prý při vyších teplotách nemaže.Takže já dávám jiný, co prý maže 1:50.Léta jsem vydělával naklaďákem v úkole, takže vím co si myslí lajk a co se s tím vlastně za ohromné množství práce dá udělat.Ovšem musí to mít nějakou formu.Zavodníci, hoši z těžkou nohou se nechytali.

Ta louka se neorá, takže jednou bych vysbíral kameny a místo odrovnávání čínských srač. bych si pořídil bubnovou sekačku.To je ale jen takový můj názor a v tom vidím to technické cítění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.186 (?), 24.6.2013 14:57
Značkovej do desítky bez dokupování funkčního přísl neposuzuj, protože nevíš. Zatím víš zač stojí čína. Čas jsou prachy, pohodlí při práci ovlivňuje jak dlouho vydržím sekat. Když odpočítáš vychytávky u číny a čas, neušetříš nic a sečeš s nebezpečným krámem na miniplochu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika