Je Dolmar kvalita



host - 118.44 (?)
25.9.2011 20:28

Radku nevím jestli odpovídáš na mou odezvu ale dnes čumím co všechno dokážou i jiné značky.Opravdu dnes ten kdo si koupí pilu od Mountfieldu nebo Dolmaru tak neudělá moc velkou chybu, všechno je to na přibližně stejné kvalitativní úrovni a většinou udělá chybu majitel který si neumí namíchat směs paliva s olejem.Ale to se těžko doazuje a nikdo to rád nepřizná.Už před asi 10 lety proběhlo v tisku srovnání moutfieldu (OM) s Dolmarem a bylo to asi jako srovnávat Wartburga s Trabantem čili skoro na stejno.I tak Dolmar se snaží být trochu profesionálnější ale jejich počet generálních nebo částečných oprav je větší než u Stihlu nebo Husqvarny a proto většina zaměstnanců L.Z dá raději od Dolmaru ruce pryč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 187.67 (?), 25.9.2011 13:31, zobrazeno: 33697x

Neda mi nereagovat na firmu Dolmar. Ja mam s nou taketo skusenosti. Neohovaram, ale pisem svoje skusenosti s touto znackou. Mam od nich krovinorez ms 290 u, kosacku elektricku em 3116, el, vyzinac etc 1000 a elektricku pilu es 38 a. Krovinorez nemozem inac nazvat ako smejd 7-krat v oprave pocas 4 rokov. Kosil som snim asi tak 2hodiny mesacne. El. kosacka pokazeny elektricky spinac- chvalabohu ta je este v zaruke- s tou som kosil asi3,5 hodiny za mesiac, el. vyzinac - uvolnuju sa na nom neustale sroby, ktore drzia el. spinac. El. pila je zatial okay, ale tu pouzivam velmi malo. Priznam sa tejto znacke aj po propagovani na tomto fore som veril. Ale po mojich vlastnych skusenostiach nekupim uz od dolmaru ani srobik. Pritom ich slogan dolmar jednoducho kvalita, sa musim len trpko usmiat. Nic ine mi totiz neostava Peter

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 25.9.2011 20:00

Ať se Petře na to díváte jak chcete, berte to jako pohled velice úzký, Domar vždy byl, je a bude kvalita. Na svůj názor máte stejně jako ostatní plné právo, ovšem ten může být ovlivněn ač neúmyslně i uživatelem samým a je jedno jakou značku vlastní. Nevhodnou volbou modelu na požadovanou práci, nesprávnou technikou práce, nedostatečnou údržbou. Netvrdím že to je váš případ, nemám možnost přímého pohledu a tak to ani na 100% tvrdit nemohu. Ta "naše" a zde musím přímo otevřeně napsat Česko-Slovenská nectnost, kupovat vždy ten levnější model na požadovanou práci, je často strůjcem potíží a závad. Ta sama často "sráží" náhled na značku a její kvalitu. Stejně jako ostatní výrobci, má i Dolmar své kostlivce ve skříni, své méně povedené modely a samozřejmě i jednotlivé kusy.  Může to být shoda náhod sejde li se u jednoho majitele několik nepovedených kusů, může to být opravdu jen prostě PECH, smůla. Je to i o přístupu dovozce k zákazníkům, ale i k prodejcům a servisům. Vnutí li dovozce prodej motorových strojů do té doby prodejcům vrtaček, maflů a k ostatním se chová stylem "s frňákem" nahoru, pak i může "vrážet" ročně miliony do reklamy a podpory prodeje, přez to nikdy většího podílu na trhu nedosáhne! Je to i další spousta zdánlivých maličkostí, které tu nechci rozvádět, ale věřte, že vše se následně odráží v náhledu na tu kterou značku. I taková zdánlivá maličkost, jakou je uvádění "ceníkových cen" a přitom permanentní celoroční prodej tzv. "se slevou". Odbočím nyní k jiné značce (snad mi to bude prominuto), ale např. váš, Slovenský, dovozce značky SOLO odstartoval na první pohled nepatrnou akci, test motorových pil 656 a 681 pro profesionály, samozřemostí je cenové zvýhodnění a je to krok, kterým se snaží značku dostat do segmentu nejvíce ovlivňujícího veřejnost. Akce podpořená solidním zajištěním ND a počtem kusů na skladě. Nemohl by si ji ale dovolit "rozjet", pokud by jeho zboží prodával jen nedostatečně poučený prodejce hnojiv. Jednoduše řečeno, nic se i se světoznámou značkou, neprodá samo a neprodává li ji odborník se znalostí a zkušeností kam a na jakou práci ten který stroj použít, dopadá to většinou tak jako u vás doma. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.44 (?), 25.9.2011 20:28

Radku nevím jestli odpovídáš na mou odezvu ale dnes čumím co všechno dokážou i jiné značky.Opravdu dnes ten kdo si koupí pilu od Mountfieldu nebo Dolmaru tak neudělá moc velkou chybu, všechno je to na přibližně stejné kvalitativní úrovni a většinou udělá chybu majitel který si neumí namíchat směs paliva s olejem.Ale to se těžko doazuje a nikdo to rád nepřizná.Už před asi 10 lety proběhlo v tisku srovnání moutfieldu (OM) s Dolmarem a bylo to asi jako srovnávat Wartburga s Trabantem čili skoro na stejno.I tak Dolmar se snaží být trochu profesionálnější ale jejich počet generálních nebo částečných oprav je větší než u Stihlu nebo Husqvarny a proto většina zaměstnanců L.Z dá raději od Dolmaru ruce pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.46 (?), 27.9.2011 21:59
Nic ine pane Radek... len plny suhlas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.84 (?), 16.11.2011 18:23

DOLMAR jednoducho nie je kvalita.  Mám krovinorez MS4510 na ktorý ma nahovoril predajca s tým, že je to neskutočný stroj, Mal pravdu, je vto neskutočný stroj, ktorý nikomu neodporúčam. Potreboval som výkonnú profi kosačku, kde som sa rozhodoval medzi Stihl a Husqvaernou, nakoľko však predajca Stihl je v mojej obci a HQ mám na 40km, tak som zašiel sem, kde mali aj Dolmar a ja blbec som si to kúpil. Teraz už ľutujem, že som nezašiel za HQ nakoľko predtým som mal HQ, ktorý mne slúžil krásne bez problémov 10 rokov avšak naterz som ho už "vykosil". Bol to bezproblémový stroj, pravidelne som hlavicu namazal, vzduch. filter prečistil v saponátovej vode uschlo to a bez problémov sme išli kosiť.  Kúpil som uvedený Dolmar4510, nikomu ho neodporúčam,  na moje prvé prekvapenie hlavica na strunu nie je automat / stroj v hodnote cca 23.000.-Sk/ , odniesol som hlavicu predajcovi, a on mi radšej povedal že mám používať hlavicu Stihl.  No a čo sa týka chodu motora, tak to je strašné, neviem karburátor, kto navrhol pre ten motor, ale pracuje nepravidelne, neustále to potrebujem nastviť, voľnobeh vždy, zmes tiež veľmi často a po 1-roku už bola aj v oprave, údajne vadný karburátor. No uvidím, hoci teraz už veľmi ani nie.  Celkový dojem z krovinorezu mám strašný, nedobrý uhol hlavice, popruh, ktorý sa uvoľňuje, rukoväť, ktorá neveľmi tlmí, je to zrejme asi okopírované z iných značiek a surovo poskladané, pričom výsledný efekt je , že ja ho nikomu neodporúčam. S pozdravom Zoli.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.151 (?), 16.11.2011 18:33

Ja mam ms 290 u ako som pisal v prvom prispevku. Uz vlastne ho mam zaveseny v garazi. Po vymene loziska ta ista porucha po cca 5 hodinach kosenia- jedno kosenie cca jedna nadrzka-. Tych 5 hodin som kosil 3 dni. Znova odisli, teraz obidve loziska. Praska to lebo su ulozene v gume. Odisla mi samozrejme aj klukova hriadel. Toto vsetko je ulozene v plaste. Oprava priblizne 180 eur. Takze po styroch rokoch trapenie s tymto krovinorezom som prerobil cca 450 eur a som s tejto znacky dost sklamany. Teraz budu zasa nejake reakcie zla obsluha a ja neviem co... Ale, ked tu uz niekto redite, tak radte tak, aby sa to mu dalo verit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.72 (?), 16.11.2011 18:56
Taká náhodička lebo ste sa pripravili vopred zkúsim hádať ten samý a jeden autor Poli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.72 (?), 16.11.2011 19:09
Zabudol som 4510 ma slúži perfertne až na strunovú hlavu, ktorú v záruke vymenil predajca za origo nemeckú talianská bola na nič.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 17.11.2011 10:24

Pokud vím, 4510 se dodává v kompletu bez strunové hlavy. Jen s "trojzubcem". Pokud jste to koupil s hlavou, asi to asi zkompletoval prodejce a samozřejmě použil hlavu z jeho pohledu levnou.

Na rozdíl od Vás mám s výrobky Dolmar velmi dobré zkušenosti. Mám pilu 420C. el. pilu ES2135 a křovinořez 4510. Ke křovinořezu jsem dokoupil hlavu sám dle vlastního výběru (oregon, ale vyrobená v Itálii).

Vše mi funguje bez problémů. U MS420C si kromě ovládání, výkonu cením i toho, že když se katalyzátor rozpálí, tak pila nesmrdí, což oceňuji zejména v hustém porostu, nebo polomu, kde je výměna vzduchu minimální. Osazení katalyzátoru jsem původně považoval za trik firmy pro snížení exhalací a že firma využívá toho, že se pily nedávají na měření emisí. Mě ale k mému údivu katalyzátor funguje i po cca 100 nádržích.

Takže bych neplival na Dolmar kvůli jedné strunové hlavě, kterou navíc velmi pravděpodobně ke křovinožezu nedala firma Dolmar, nebo povolujícím se šroubkům u spínače. Může se stát. že se na nějakém kusu projeví závada (ten karburátor), ale jistě to není vlastností výrobků Dolmar, že by hromadně vykazovaly závadu karburátorů Walbro.

Kromě uvedených výrobků Dolmar vlastním MS361, elektrickou Narex, měl jsem OM942 a občas používám sousedovu MS270 a "obecní" MS250. Pokud bych měl doporučit na tomto fóru pilu na přípravu dřeva na topení ap., jistě bych doporučil MS420SC jako výrobek, který má velmi dobré poměry výkonu, kvality ku ceně. A tím se také podílel na "předolmarování" tohoto fóra.

F.O.

Pozoruji na tomto fóru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.11.2011 11:46

Zdravím F.O.. Konečně někdo, kdo to tu napsal bez "postižení" značkou a emocí. Ono to je o prodejci vždy a u Dolmaru to platí dvojnásob. Napsal jsem k této problematice tady a nejen napsal a nejen tady, již hodně a nic se nezměnilo. Stále je Dolmar cpán prodejcům Makity elektro jako koncernové zboží, i když oni k němu mají vztah podobně jako husa k houslím. Stačí si jen otevřít mateřskou stránku zastoupení a podívat se na některé prodejce a jejich weby. Po inzerování Dolmaru ani památky, po dotazu na sevis jen lakonická odpověď.. zasíláme do Brna... Tzv. "prodejci" se poslední dobou více méně etablují z firem prodávajících sortiment od šroubku po lokomotivy a z toho plyne i jejich "odbornost".Pokud si někdo nedokáže v hlavince srovnat, že prodejce automobilů by neměl ještě k tomu prodávat krmivo pro zvířata + hnojiva+ oblečení do plesu + rohlíky, tak se z toho značka Dolmar jen tak nevyhrabe. Na "poštovní" servis také dnes nikdo čekat nebude.

Katalyzátor je cestou ke splnění emisních limitů při předepsaných testech výrobků uváděných na trh které musí každá Evropská značka nechat provést nejen při novém stroji v nabídce, ale i po vypršení platnosti povolení pro prodej. Že vám funguje dodnes se nedivím, není to žádná "kašírka" na 5 minut, ale běžně používaný katalyzátor kvalitního provedení. 420C je pila skutečně těžící z profi konstrukce a silně mi připomíná dávné doby strojů jsko HQ 162, STIHL 011 AV a další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika