Jaký křovinořez pro údržbu dvou hektarů pastvin?



host - 221.60 (?)
5.8.2006 11:57
Já bych Vám doporučil křovinořez Dolmar 340, nebo 4010, které jsou profi dlouhodobě spolehlivé s vysokým výkonem a příznivou cenou a spotřebou. Na údržbu okrajů pastvin, profi sečení jsou velmi vhodné i na likvidaci náletových dřevin. Motorová kosa a křovinořez jsou nejvýhodnější v členitém terénu. J.S.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 23.141 (?), 4.8.2006 10:25, zobrazeno: 7034x
Mám dva hektary pastvin na kterých se mi pasou koně.Většinu travního porostu spásají.Bohužel na cca 15% mi rostou kopřivy apod.Toho si koně nevšímají a tento plevel se samozřejmě rozrůstá do šíře.Mohl by mě někdo poradit,jaký parametry by měl mít můj křovinořez,aby zvládl údržbu této plochy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.57 (?), 4.8.2006 14:09
Zdravím Vás, je opravdu nutné aby to byl křovinořez? Pokud se Váš pozemek nenachází v prudkém svahu a pozemek není moc rozkouskovaný doporučuju Vám spíš sekačku bubnovou. Představa toho že mi za zády vrčí mašina, tahat se s ní a pohyb a rychlost sekání se blíží práci s kosou... Naopak mezi jeho výhody parří lepší svahová dostupnost (4-taktní motor do prudkého kopce není vhodný), dále se strunou lépe obseče sloupy, chodník či obrubník. Srdečně nechápu lidi co vrčí 4hodiny s křovinořezem na louce když by to šlo mnohem lépe s bubnovou sekačkou! Kdo z Vás měl možnost sekat s českým Dakrem BL-60 po rovině pojezd ani není potřeba! Stroj má velká kola, motor je umístěn uprostřed v těžišti a jak říká samotný výrobce zátěž při jízdě je hodně podobná jízdě s dětským kočárkem. Existuje i varianta s pojezdem. Co do vyvážení a jednoduchosti a tudíž i spolehlivosti bezkonkurenční stroj to Vám mohu potvrdit jako servisák a teď už i prodejce této značky. Křovinořez doporučuku nebát se ceny a jít do některého z farmářských strojů značek Husqvarna (333R nebo 335Rx označuje Husqvarna za profesionální) či Stihl v ceně 15- 20tis. kč. Vemi zajímavé jsou Stihlovy 4-taktní křovinořezy 4mix. Jak se osvědčí 4-taktní novinka Husqvarny ukáže čas.
    S přáním krásného dne a šťastné ruky při výběru Vašeho příštího přístroje přeje Zdeněk F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.60 (?), 5.8.2006 11:57
Já bych Vám doporučil křovinořez Dolmar 340, nebo 4010, které jsou profi dlouhodobě spolehlivé s vysokým výkonem a příznivou cenou a spotřebou. Na údržbu okrajů pastvin, profi sečení jsou velmi vhodné i na likvidaci náletových dřevin. Motorová kosa a křovinořez jsou nejvýhodnější v členitém terénu. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.254 (?), 6.8.2006 0:24
Zcela určitě nejsem žádný znalec, ale letos jsem si koupil křovinořez HONDA UMK 435 E UE, čtyřtak a jsem s velice spokojený. Tichý chod, perfektní start, benzín Natrural 95, žádný olej.Takže absolutní spokojenost. JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.55 (?), 8.8.2006 10:32

Mohu jen souhlasit, mám třetím rokem slabší variantu výše uvedeného křovinořezu Honda (umk 425) a jede rovněž bez jakýchkoliv problémů. Uživatelská přívětivost je nesrovnatelná s dvoutaktem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika