Jaký křovinořez na menší louku - do 5tis



bukowski79 - (38) - 48.211 (?)
17.11.2012 8:10

riskněte Demona, tak jak jsem to risknul já - za 2,5k včetně výbavy to v případě, že ani tak dlouho nevydrží, zase taková ztráta nebude. včera jsem ho konečně zkusil na stařinu s trojzubcem a výkonově paráda - teď už jen záleží na tý životnosti jednotlivých dílů.. :)

DEMON RQ480 3,5kW

jenom bych popřemýšlel, jestli on otec není s kosou spokojenej. navíc sekání kosou je mnohem lepší rozcvička, je to tichý, ekologický, pokud jde o spotřebu, tak záleží jen na spotřebě pohonné jednotky, tedy otce :)  co třeba nějaká opravdu kvalitní kosa jako dárek místo křoviňáku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 194.135 (?), 13.11.2012 22:59, zobrazeno: 6918x

Dobrý den,

mohl bych poprosit o radu zkušenějších? Vybírám dárek pro otce k Vánocům a rád bych mu dopřál zbavit se konečně kosy. Nejedná o sečení obřích ploch, tudíž křovinořez by mohl být naprosto dostačující. Cenový strop je nastaven na 5tis, dá se sehnat něco rozumného. Nejedn se o sekání husté trávy s keři apod. Celkem mi padl do oka stihl fs40? /především kvůli značce/. Děkuji moc za jakékoliv Vaše rady, v této oblasti patřím k amatérům. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.36 (?), 16.11.2012 1:45
To co Vám padlo do oka kosu nenahradí, to by jste si musel u stihlu připlatit jednou tolik.Osobně preferuji řidítkové držení, na sekací nástavce to ani jinak není, to jsou potom jen vyžinače na strunové hlavy a nejlépe dvouramenný popruh, ale ten taky nepořídíte.O antivibračním systému nemluvě.Tak nebo tak, koukněte na stigu, má i v těch nejlevnějších modelech spolehlivé motory a do pěti litrů se máte šanci dostat u základního modelu, který by u stihla byl za dvojnásobek.Stihla mám a nedám na něj dopustit, ale je za čtyřnásobek Vašeho limitu a jeho nejlevnějši modely jsou jen dokončovací vyžínače.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 17.11.2012 8:10

riskněte Demona, tak jak jsem to risknul já - za 2,5k včetně výbavy to v případě, že ani tak dlouho nevydrží, zase taková ztráta nebude. včera jsem ho konečně zkusil na stařinu s trojzubcem a výkonově paráda - teď už jen záleží na tý životnosti jednotlivých dílů.. :)

DEMON RQ480 3,5kW

jenom bych popřemýšlel, jestli on otec není s kosou spokojenej. navíc sekání kosou je mnohem lepší rozcvička, je to tichý, ekologický, pokud jde o spotřebu, tak záleží jen na spotřebě pohonné jednotky, tedy otce :)  co třeba nějaká opravdu kvalitní kosa jako dárek místo křoviňáku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 18.11.2012 0:47

Popravdě křoviňákem taky kosím jen proto, že je to rychlejší. Ono takhle začít kosou brzy ráno v tichu a bez smradu má hodně do sebe. Jenže tak kolem desáté dojde rosa a i "šťáva", zatímco s křoviňákem to ještě dlouho jde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 23.11.2012 19:23

Stihl fs40 je přece vyžínač a s takovými rukojeťmi se nedá sekat ničím jiným, než strunou. Na sušení pěkného sena to pak není. Aby křovinořez sekl skoro jako kosa, tak je nejlepší trojramenný kotouč. Vyzkoušel jsem několik druhů kotoučů, ale trojramenný je nejlepší - dobře odhazuje trávu do pokosu, vícekrát ji nepřesekává a strniště je nízké - když už se s tím člověk naučí sekat.Značka... Od roku 2000 do 2006 jsem sekl na seno pro králíky cca 40 arů s OM746T. Dříve jsem to sekl s tchánem kosou. Byla to sice fuška - ale bez smradu, hluku a taková romantika. Sousedé sekli také kosama. Dnes už to jsou jen vzpomínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika