Jaký drtič větví



host - 217.131 (?)
23.2.2011 19:57

boschka vyzera dobre. Ja si poziciavam stroj od svagra. Casto na makke drobne vetvicky, kedze hrube spracujem na palivo, nemusim ich drvit. Problem je hlavne s makkym jemnym materialom. Z drveniny vznikne mokra kasa ktora sa nalepi na ozubene koleso a tocenim dokola sa vracia do vstupneho priestoru, kde sa hromadi a upchava zariadenie. Valec casto jemnejsi material jednoducho utrhne a nevtiahne. Preto davam konariky najskor preschnut, az potom drvim. Inak je to trapenie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 241.251 (?), 23.2.2011 11:36
Jak jsem tu už někde (a několikrát) psal - máme BOSCH AXT 2500 HP. Pravda do cenové skupiny požadované zakladatelem vlákna se nevejde, ale určitě si zaslouží zmínku. Pokud chcete štěpku dávat do kompostu - tak na to je jak dělaná, štěpka na topení není nic moc - tedy je hlavně malá a tak při přikládání většího množství najednou má tendenci blafnout (v lepším případě jen poskočí tály). Přiznám se, že jak vypadá uvnitř převodovky nevím, zatím jsem ji nerozdělával (nebylo potřeba), ale píší, že je to planetová převodovka, tak snad jo. Co se týče zpracování - tak hrdlo je docela dost pevný plast s hluboko uloženým mechanismem do nějž jsou tři propojené otvory (O=O=O), kde průměr děr je tuším 4,5cm. Vše co se vejde do tohoto otvoru drtič spolehlivě rozštěpkuje. Jen občas, specielně pokud je na větvi nějaké zesílení u větve, které neprojde otvorem, tak se kousne, respetive přepne na zpátečku a větev "vyplivne". Protože má válcový mechanizmus tak i vtahuje meteriál a pracuje tiše takže neruší ani normální hovor v těsné blízkosti. Právě kvůli tomu vtahování je šikovná ta zpátečka, ta se mimo automatické volby (při přetížení) dá zařadit i ručně. Mimo jiné bych ocenil i relativně velká kolečka, díky kterým lze Božku snadno převážet i přes práh (několik schodů). Problém není ani se zpracovávaným materiálem stejně tak jako čerstvé, tak i suché větve spokehlivě naštěpkuje, bohužel jen na malé kousky (není na topení). Slouží zatím bez problémů asi 6. rok, sice nemáme sad, ale jsme blízko lesa a na zahradě máme jak listnaté stromy a keře tak i jehličnany v míře větší než je nám milo a vlastně všechen materiál větví dnes Božkujeme. V podstatě tam cpu celé stromky (i s litím) pokud mají vhodný průměr, jinak je trochu upravím pákovými nůžkami (= zastřihnu tlustý kmínek, ev. rozdělím na dva ploché půlkmínky, které se vejdou do hrdla). Možná, že by suché štěpky šly míchat s peletkami - to ale nevím. Závěr: investice se vyplatila. Pokud by někdo potřeboval štěpkovat na topení, doporučuji nějakou jinou. Stejně ani tak není Božka určena na štěpkování (mletí?:)) květin a listí. Mulčovací kůru lze udělat ale chce to vícero projetí - po jedné straně válce je otvor, kudy mohou tenčí větve nebo kousky kůty propadnout pokud se jich do hrdlá dá více naráz. kontrolované vkládání ale tomuto jevu zcela zabrání. MArty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.131 (?), 23.2.2011 19:57

boschka vyzera dobre. Ja si poziciavam stroj od svagra. Casto na makke drobne vetvicky, kedze hrube spracujem na palivo, nemusim ich drvit. Problem je hlavne s makkym jemnym materialom. Z drveniny vznikne mokra kasa ktora sa nalepi na ozubene koleso a tocenim dokola sa vracia do vstupneho priestoru, kde sa hromadi a upchava zariadenie. Valec casto jemnejsi material jednoducho utrhne a nevtiahne. Preto davam konariky najskor preschnut, az potom drvim. Inak je to trapenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 186.101 (?), 27.2.2011 18:45

Po několikadenním zápasu s chřipkovým virem jsem dnes už doma nevydržel a šel se aspoň na chvíli zlehka vyvětrat na zahradu s tím, že vyzkoušíme nový drtič Flymo po částečném prořezu stromů a vinice z minulých týdnů. Po chvilkovém zápase se spuštěním stroje díky nepřečtenému návodu jsme začali krmit drtič dřevem všech možných povolených průměrů a délek.

 Výkonu má díky zpřevodování stroj dostatek, motor v průběhu práce nesežvýkl jen jeden mokrý, zmrzlý klacek s průměrem na hranici zpracovatelnosti. Velmi příjemné samovtahování dostalo do prostoru frézy i poměrně větvené haluze, šlahouny z ostružin a vína. U slabších větví bylo jednoznačně výhodnější nacpat je do drtíče v silnějších otýpkách, jednotlivé slabé větvičky jen požužlal. Přítlačná deska pro frézu bude potřebovat ještě doseřízení, drcené větve jsou kromě nakrácení nádherně rozmáčknuté, stroj je tichý, stabilní a bez vibrací.Použité plasty jsou festovní. Špičkově vyřešené je rozdělávání a balení drtící části do boxu, je na pístnicích. Příjemně velká kolečka dovolují po zahradě cestu za materiálem, není třeba haluze přetahovat k drtiči. V průběhu práce je třeba kontrolovat plnění koše a sem tam obsah koše prohrábnout aby nedocházelo k jeho přeplnění pod frézou. Po stránce bezpečnosti je stroj vyřešen dobře. Pokud není vše uzavřeno, drtič nepracuje, prakticky není možné dostat ruku, oděv nebo jinou část těla do prostoru frézy. Zatím spokojenost s tím že výkonem jsme byli příjemně překvapeni. Srovnání s jinými stroji nemám a samotného by mě zajímalo porovnání s Bosch TC s turbínovým nožem, zejména jeho ochota ke zpracování slabých měkkých větví. Po stránce životnotnosti, spolehlivosti a zajištění servisu snad dám vědět časem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 10.4.2011 18:07
Ahoj, taky mam drtic Florabest z Lidlu, uz asi 5 let. Az doted spolehlive slouzil a najednou po vypnuti se uz znovu nerozbehl. Nevite, kdo by ho umel opravit? Jizni Cechy. Diky! Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 10.4.2011 19:59

Kterýkoliv schopný elektrikář. Buď to bude drobnost (kabel,  kontakt, zásuvka - proměřit), nebo vypínač, pojistka přetížení, nebo motor, to už by se asi nevyplatilo opravovat. Jestli máte ten stejný, tak zajištění koše je třeba dotlačit, jinak se nerozjede, ale to za těch 5 let určitě znáte, možná i tam by mohl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 11.4.2011 11:54
Diky za reakci! Na dalku mi radili z Moutfieldu, ze by to mohlo byt v tom zajisteni kose. Zkousel jsem to vse, jako laik, rozebrat, ale tam to nejde:). Budu muset jit za tim elektrikarem, do podzimu, az se bude zase drtit, casu dost! Diky! Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.249 (?), 17.4.2011 13:02

Docela mě zaujalo video na drtič větví na youtube, který drtí na dlouhou štěpku a je velice efektivní. Pracuje rychle a zpracovává dlouhé větve i velké průměry. Zajímala by mě výroba něčeho podobného. Doufam, že autorovi nebude vadit zveřejnění, ale je to opravdu skvělý drtič.

Drtič větví
Drtič větví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.249 (?), 17.4.2011 13:13
Drti do prumeru 10. Vážně skvělá práce. Zajímalo by mě kolik by sestrojení takového stroje stálo. Srovnatelné stojí přes 40 000,.. za traktor a s motorem jsou přes 60 000,.. ale hlavně dělají krátkou štěpku. Jak které...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 1.7.2011 23:24

No tenhle problém řešim už 2 roky tak, že zjara ostříham na zahradě stromy, asi 20, a od kamaráda si půjčim traktor se štěpkovačem a druhej s valníkem na štěpku. Za cca 3-4 hodiny mam hotovo, štěpkuju všechno, vezme větve prj do průměru 12 cm. Akorát mě vadí to, že motor traktoru je poměrně hlasitej a za tu dobu si vezme strašně nafty(Zetor Crystal 16145). Je to poměrně pohodlný řešení, ale kdyby to neměl kamarád doma, tak bevim, protože ten štěpkovač stojí asi 72 000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.17 (?), 25.9.2011 10:37

Dobrý den,

vlastním válcový šrotovník Grizzly 2500.Mám jej už tři roky.Byl jsem s ním spokojen.Těsně po záruce "odešla" skřň,ve které se otáčí nožová hlava.Po výměně se po nějaké chvíli začal otáčet nůž pouze do proti směru, tak že nedrtí větve.Ale vcelku je spokojenost.Jak jsem nad tím uvažoval, z náhradních dílů by šlo udělat za pár kaček drtič nový.Stačí k tomu silná převodovka ve vhodném poměru, silnější motor třífázový tak cca.3Kw, převod klínovými řemeny a jako nádradní díl ta nožová hlava a hlavně chuť to vše zkompletovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika