Jakou techniku na sečení trávy



host - 89.197 (?)
15.6.2021 21:44

Bubnova sekacka je vhodná na seno. A sklízet pokosenou trávu je docela dřina. Ja doporučuji mulčovač. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 18.230 (?), 15.6.2021 10:13, zobrazeno: 1802x

Dobrý den, zdědila jsem domek se zahradou o rozloze 3.150 m2, navíc nepravidelného tvaru. K původnímu obdélníku 27 x 43 m rodiče před lety připojily do tvaru "T" další 100 m dlouhý lichoběžník o šířce 11 a 28 m. Celý život moc ráda zahrádkařím, ale co je moc, to je moc. Ocitla jsem se nyní v situaci, kdy manžel vážně onemocněl a s údržnou pozemku si převážně budu muset poradit sama, chtěla bych Vás proto požádat o radu s koupí vhodné mechanizace, kterou by zvládla obsluhovat i žena. Ještě upřesním, že pozemek je v mírném svahu: 5-6 %, trochu víc drnovatý (ale to časem vylepšíme), je tedy vlhčí, na jaře a po deštích se na něm o něco déle drží voda.Úplně nevim jestli bych zvládla sečení bubnovou sekačkou, o nasušené seno navíc nikdo v okolí nemá zájem... možná by byl lepší zahradní traktůrek či rider, jen netuším jaký volit typ s ohledem na tvar a rozměry pozemku (aby se s ním dobře manipulovalo). Zatím provizorně "drandím" s menší zahradní sekačkou a je to náročné. Děkuji předem za Vaše názory a podněty. Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 15.6.2021 16:55
Na tak velkou plochu asi opravdu nejlíp bubnovou sekačku. Nějakou menší zvládnete hravě. Posekanou trávu nesušit, ale hned shrabat a kompostovat. Za den hotovo a na měsíc vystaráno. Bubnová sekačka se na zkoušku dá za pár korun vypůjčit v půjčovně. Traktůrková sekačka je jen na nízkou trávu, vysokou neposeká, takže byste musela jezdit a sekat v podstatě pořád, stejně jako s malou sekačkou. To s bubovkou nehrozí, s tou na sekání myslet nemusíte, poseká cokoliv, takže pokud budete chtít udělat něco pro přírodu, stačí posekat dvakrát ročně, jako to dělali naši předkové. Ušetříte sobě práci, hmyz ocení prostor k životu a sousedi ticho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.197 (?), 15.6.2021 21:44

Bubnova sekacka je vhodná na seno. A sklízet pokosenou trávu je docela dřina. Ja doporučuji mulčovač. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.230 (?), 16.6.2021 10:00

Právě. O případný odkup části pozemku nemá nikdo zájem (je k němu komplikovaný přístup, vede nad ním el.vedení... zkrátka se nikomu nehodí). Je pravda, že zhruba třetina plochy přiléhá přímo k domu - na této části máme nějaké záhonky, jezírko skleník a proto tuto část budu pravidelně sekat nakrátko běžnou zahradní sekačkou. Jde tedy o údržbu zbylých cca 2000 m2, to víte, že by mi asi bylo nejbližší občasné mulčování vyšší trávy, abych nemusela otravovat kraválem sousedy každý týden, nemám ani tolik času a fyzické síly ubývají... ale vůbec nemám ponětí po jakém stroji bych se měla poohlédnout. Moc děkuji za Vaše příspěvky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 16.6.2021 12:34

Oni si někteří radící neuvědomují, co dokáže tráva. Ale když je deštivý květen a teplý červen tak má bezproblémů 150 cm výšky a je jak les. Aby to nenastalo, musela byste tam květen červen rejdit každý týden a ne s nějakou pidi mašinkou. Já jinou radu nemám, protože vím, co je to za starost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.81 (?), 17.6.2021 15:39

Přesně tak. Já sekám část louky abych prošel k hlavnímu el.jističi a nebrodil se klíšťaty. Zhruba jednou za 14 až 21dní. Dle četnosti srážek už s tím má nekdy 4k sekačka problém. Nicméně bych asi koupil traktor (nějaký do 40tis. Kč)a zvednul si listu a jednou za měsím bych to bez koše projel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.69 (?), 16.6.2021 16:34
2000 m2 není tak moc. To je práce na jedno odpoledne i s posezením u kafe. Půjčte si bubnovku a vyzkoušejte si ji. S mulčovačem budete mít na zahradě jen bordel. I mulčovač si můžete půjčit v půjčovně. Vlastní zkušenost je lepší než tisíc slov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.61 (?), 16.6.2021 23:29

Záleží na Vaší povaze, vztahu k majetku, zdravotním stavu, případně i na tom, jak se k tomu staví případní  Vaši potomci atd. Já bych spíše než prodej (pozemky budou mít vždy hodnotu) zvažoval velkorysý pronájem - rodině s malým dítětem, se vztahemn k zahrádce, ať si tam postaví třeba karavan, umožnil bych jim odběr vody a elektřiny přes nějaké měřiče, ať si tam udělají záhonky atd. Je to samozřejmě riziko, ale zase naděje na nové přátele a obohacení Vašeho života. I ten prodej má svá úskalí - můžete získat nepříjemného souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 15.6.2021 19:14

Mechanizace není řešení. Řešení je prodat louku. Rozdíl mezi taktikou a strategií (ruské pojetí) Mám krávu, která denně dává 50 l mléka, které nepotřebuju. Taktika: vylít mléko. Strategie: zabít krávu. Prodejte louku (zda ji někdo koupí je otázka), jinak se udřete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.145 (?), 22.6.2021 10:07

Za mě mohu doporučit nějaký rider od Husqvarny s muločováním, já mám konkrétně model R216 AWD, vyjede toho mnoho, vlhký povrch také není většinou problém, vyzužívám i v zimě na hrnutí sněhu na dvoře a to bez řetězů. Sekám s tím jak kolem našeho penzionu, tak i například u soudeda, zahrada cca 4000m2, tuhle plochu jsem schopnej posekat za cca 3-4 hodiny dle výšky a hustoty trávy. Jedinou podmínkou je nenechat trávu extra přerůst, jinak je to trochu trápení, zvládne to i vyšší trávu, ale ideál je sekat jednou za 10 až 14 dní, dle počasí, a jak rychle tráva roste a taky jakej je požadavek na kvalitu a výšku trávníku. Nikdy z toho nebude "angličák" ale za mě dostačující a hlavně neřeším vyvážení trávy a kompostování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika