Jakou malou benzínovou sekačku



host - 140.103 (?)
28.5.2014 13:03

Stihl aku vyžínač dává ochranu z drátu a je to praktická věc na vyžínání podél drátěného plotu, v plastovém krytu je nůž co zakrátí strunu na požadovanou délku a před objímka z kulatiny nedovolí struně poničit pletivo, vy si udělejte něco podobného, ale s lepší ochranou a budete spokojen. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 58.20 (?), 28.5.2014 12:13, zobrazeno: 7936x

Zdravím, mám dotaz. Potřebuji okolo rok starého živého plotu (hlohyně, dřišťál) sekat trávu a asi by se na to hodila nějaká co nejmenší motorová sekačka (zkoušel jsem to křovinořezem, ale bohužel není úplně šetrný ke keříkom - občas jsem vzal nějakou větvičku). Poradíte nějakou co nejmenší, s minimálním záběrem a co nejlehčí (a tedy asi bez pojezdu)? Zatím jsem našel samé záběr od cca 42 cm a min. 25kg... Elektrická nepřipadá v úvahu, mám pozemek 100 x 65m, takže kabel za sebou tahat nemůžu. Zbytek sekám riderem stiga, ale moc blízko ke keříkom se neodvážím a mezi nima se také samozřejmě nevejdu (jsou od sebe 75 cm). Zkrátka - čím menší a lehčí sekačka (kvůli manévrovatelnosti), tím lépe, na ceně až tak nezáleží.

Děkuji za každý návrh :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.103 (?), 28.5.2014 12:47

Viking MA 339, koupíte to u Stihlu, psal jste, že vám o peníze nejde, tak se trochu prohnete. Ve vašem případě, kdy to máte na dosekávání kolem plotu, bych nákup drahého výrobku sakra zvažoval, u vás se dá koupit i elektrocentrála na kolečkách a po vysečení riderem s ní najedete na pozemek a elektrikou 50m dosekáte, vůbec nejlevnější řešení bude sehnat si skelnou síťovinu na lepení laminátových lodí jak jezdí vodáci, dvousložkovou břečku co se na to nanáší a udělejte si celoplošný kryt na křovinořez, když osadíte na křoviňák dvojnůž a zakryjete i přední stranu laminátem, budete mít defakto lehoučkou sekačku,  minikolečka až podle úvahy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.20 (?), 28.5.2014 13:03

Děkuji za odpověď, o aku jsem již také uvažoval (Bosch). S tou centrálou se mně to nezdá dvakrát pohodlné, to ne. Úprava křovinořezu - já mám docela velký (Dolmar MS4510), přeci jen se pronese (ten plot má skoro 350m, navíc z obou stran a ještě mezi keři...) a kupovat jiný - to už mně přijde smysluplnější ta aku sekačka, nejlépe asi s článkem na výměnu. Nějaké porovnání - nebo co byste doporučil - Bosch / Viking, případně Ryobi nebo ještě jiná značka?

Až bude plot vyšší a budu mít dodělanou zahradu a dostavěno, tak pořídim nějakou robotickou, ale zatím musím dosekávat (já bych to nechal, jenže keře jsou malé a tráva jim stíní). A ono nějaké dosekávání bude třeba určitě i po té robotické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 28.5.2014 13:03

Stihl aku vyžínač dává ochranu z drátu a je to praktická věc na vyžínání podél drátěného plotu, v plastovém krytu je nůž co zakrátí strunu na požadovanou délku a před objímka z kulatiny nedovolí struně poničit pletivo, vy si udělejte něco podobného, ale s lepší ochranou a budete spokojen. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 28.5.2014 13:14

V aku určitě Vikinga, Stihl výrobky mají nejlepší baterie, bohužel jak jsem psal, je to ranec, 6500 baterka, 1000 nebo  2000 nabíječka podle toho jestli stačí obyč nebo rychlonabíječka a 9000 sekačka :-(to když si koupíte 4Kg vyžínáček od Hitachi (Hitachi CG 22EABLP) a upravíte si ho, vyjde to laciněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 28.5.2014 13:22

Teoreticky stačí jen otočit ten plast o 180°, sice pak bude lítat tráva a kamínky na vás, ale keříky budou netknuté. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.10 (?), 28.5.2014 13:23

Kosacku s motorom Brigs so zaberom okolo 40 cm a plastovym skeletom/19/ kg ponukal Hecht. Teraz tam maju 20 kg, ale asi s cinskym motorom. Ja mam doma Dolmar s nozom 41 cm bez pohonu. Ta ma asi 25 kg a aj s plnym kosom to nie je nic hrozne. Kos ma myslim 50 l. U ťychto kosaciek je roziel 2-3 kg. Podla mna je dolezite ake to ma kolesa, ci su v loziskach alebo nie, aky ma velky kos. Ktora ma ale 70 l, to si myslim, ze je uz dost. Mne kos naplni uplne/jeden furik-kolecko/. Taktiez dokasam okolo ziveho plota, mam ho dlhy cca 60 m. Pozrize si kosacku od znameho vyrobcu, so zaberom okolo 40 cm a s kosom do 50l do tych 25 kg a podla mna budete spokojny. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 28.5.2014 15:28

Hecht dělá ty nejlacinější sekačky kolem 20Kg, jak píše pisatel nademnou, záleží na tom, jestli mají kolečka ložiska a čím větší, tím lépe. Mám 40,5Kg sekačku a narovině a rovném pozemku pojezd není nutný, takže hodně záleží, na tom, jak to máte s těmi keři, pokud jsou na rovině a máte rovnou zahradu bez krtinců a drnů pak taková 20Kg sekačka se 40cm záběrem od Hechta splní účel bez námahy, v kopci bez pojezdu už samozřejmě každých 10Kg navíc bude znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 28.5.2014 17:25

Díval jsem se na stránky Husqvarny a oni prodávají speciálně určený kryt právě na takové práce, takže nemusíte nic bastlit, stačí namontovat na ten váš, ale jelikož máte jinou značku, je otázka, jestli to půjde.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 28.5.2014 17:40

Tady ještě jedno video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika