Jakou barvu pouzit na spodni cast sekacky



host - 209.65 (?)
3.8.2010 2:22

Nejlépe se mi osvědčil nátěr Rezistin ML používaný na dutiny vozidel. V tomto případě na vzhledu nezáleží a na podzim to při zazimování sekačky jednoduše přetřu a je vystaráno. Neznám prorezivělé šasi sekačky. Tam kde případná koroze je, nátěr jí zastaví, kde není - ochrání před ní. Nátěr se neloupe ani v silné vrstvě - je to vosk .

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Trooll - (27) - 22.198 (?), 1.8.2010 20:21, zobrazeno: 13979x

Ahoj, chtel bych poprosit o radu. Mam sekacku Vega S46, mam ji uz cca 8let a po tolika letech uz nemam na spodni casti sekacky, jak je nuz barvu, vetsina je oloupana a nebo prokukuje rez. Sekacku jsem vycistil, vzal to kartacem ve flexe, takze mam cisty kov bez rezi. Ted bych potreboval poradit jaky pouzit zaklad a jakou vrchni barvu aby to neco vydrzelo. Je mi jasne ze tam je barva nejvice namahana (krtince, kaminky,...).

Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.145 (?), 1.8.2010 20:42

Nejvíce vydrží modrá barva, té se nejde tak snadno zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.63 (?), 1.8.2010 20:57
Mozna Eternal. Ja jsem kdysi natrel venkovni kovova futra Luxonolem. I kdyz je to lazura na drevo, tak stale drzi a neloupe se. Myslim, ze tim natirali i strechy. Moc bych to neresil. Stejne vam to kameni omlati. Nejdulezitejsi je mechanicky vycistit sekacku od travy po sekani. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.236 (?), 1.8.2010 21:37

V diskuzích dříve byl doporučován v naprosté spokojenosti 1x ročně nátěr gumoasfaltem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.8.2010 22:30

Natíral jsem kdysi takto starší sekačku antikorozním základem Plumbinol a na to dvolusložkovou otěruvzdornou barvou. Během jedné sezóny byla barva na exponovaných místech pryč.  Dnes už bych ji nenatíral, 8 let je na pravidelně používanou sekačku slušný věk. 
   Pokud bych měl přeci jen vybrat nátěr, zvolil bych po sezóně nátěr co nejtenší - asi Rezolux, který se neloupe, jelikož se do železa téměř "vpije".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 3.8.2010 2:22

Nejlépe se mi osvědčil nátěr Rezistin ML používaný na dutiny vozidel. V tomto případě na vzhledu nezáleží a na podzim to při zazimování sekačky jednoduše přetřu a je vystaráno. Neznám prorezivělé šasi sekačky. Tam kde případná koroze je, nátěr jí zastaví, kde není - ochrání před ní. Nátěr se neloupe ani v silné vrstvě - je to vosk .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.26 (?), 3.8.2010 8:32

Natírám po zkušenostech z první sekačky pouze červenou antikorozní základovkou. Vydrží dvě sezóny a pak odbrousím a znovu. Gumoasfalt je blbost- v horku se na něj vše nachytá a hlavně- tu základovku pak snadno přebrousíte a přetřete znovu- gumoasfalt- no, užijte si to půjdete-li do toho. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 4.8.2010 6:27

KLasické BODY se v horku neroztiká a ani nelepí. Lepí až Jak sme ho nahřívali horkovzdušnou pistolí.

Já byt vámi zajdu za nějakým karosářem at Vám dá originál body do kelímku říznuteho technickým benzínem at to není jak med a natřel to štětkou. šáhnětě si na podběhy či na prahy a kdy komu lepili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika