Husqvarna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 55.204 (?) 
24.5.2015 11:05

Snažil jsem se sundat unašeč i s ventilátorovým kolem ale vůbec nevím, jak na to. Prosil bych o návod. Díky. Zbranek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 149.2 (?), 4.8.2009 23:02

...mám Royal 43 SE asi 11 let, a dávám jí zabrat co proto, neseču fajnový trávník kolem vil zazobaných milionářů, ale luční trávu, hustou a přerostlou a pořád jede a jede a jede... a mám jednu zásadu, nepodporuju soudruhy z Číny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.30 (?), 22.8.2008 21:23

Tuto sekačku mám od května 2007 takže rok a něco a včera upadlo jedno zadní kolo a druhé je taky naprasklé. Je to normální???  Kolečka sice na ložiskách ale z umělé hmoty. Při reklamaci jsem neuspěl. Jinak sekla a mulčovala pěkně díky motoru Honda. Chtěl jsem koupit i traktůrek HQ, ale po těchto zkušenostech a podle tohoto fora ani náhodou.  Mám i 2 motorovky HQ a ty jsou dobrý, dělají je asi na jiný planetě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.230 (?), 23.8.2008 23:06

Ne na jiné planetě, ale v jiné továrně a jiní lidé, HQ sekačky trpí šetřením na kvalitě plastů. To je celá příčina a bohužel prodejci si i přez důkladná školení neví rady co s tím. Začíná to být bohužel problém více značek. Kvantita prodeje tlačí výrobce do nesprávně použitých komponentů. Velký, těžký motor, osazený do subtilního šáska a problém je na světě (HQ Royal), proč odlehčený plast okolo příruby motoru? Kola z plastu, osazená ložisky, byť kvalitnímy, není problém, ten vzniká nekvalitním plastem.U závad sekaček nezapomínejte odlišit motor a ostatní. Motory dodává značkám i neznačkám jen několik výrobců ze stejných fabrik. V ČR dnes máme výrobní závod B+S a sekačky rozhodně nevyrábí! Pan Šašinka v úvodu tématu uvádí neseřízené bowdeny, to je závada způsobená výhradně prodejcem! Reklamovat! Potom se naučí dělat předprodejní servis. Ne jen hrabat provize za prodaný stroj.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.45 (?), 31.10.2008 13:53

Mám podobnou zkušenost jako pan Šešinka. Měl jsem sekačku od Mountfieldu, po 12. letech jsem se nechal zblbnout a pořídil si R53V. Líbila se mi, fakt pěkná sekačka. Ale navrh huj, vespod fuj. Nejsem tak šikovný, abych si opravy dělal sám, ale je poznat, že oproti mé stré sekačce je tahle hodně light verze. Kolečko prasklé, šasí po necelém roce používání (a to se oní starám) rezne. Výsledek reklamace? "Pane rez není nic co by bránilo užívání a prasklé kolečko? Vy jste s ní někde bacil, co? Zamítnuto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.150 (?), 7.11.2008 9:23

Sekačky Husqvarna, stejně jako většina ostatních strojů téhle značky jdou do kopru. Když se k tomu přidá arogance českého zastoupení, je to smrtelný mix. Bohužel pro zákazníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.242 (?), 23.7.2009 22:48

Prosím kde je výpustní šroub oleje na Royal43 s motoremB+R XTL45?Musí se sundat při výměně oleje šasi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.111 (?), 23.7.2009 23:17
Pokud mate na mysli motor Briggs tak je nejjednodussi vylit olej nalevacim hrdlem naklonenim sekacky. Olej musi byt samozrejme teply. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 242.66 (?), 14.10.2009 10:47

Rovněž stačí velká stříkačka na vysátí, kdysi byla taková sada ke koupi. Mám od zdravotníků 150 ml a stačí. Pár tahů a je to. Vypouštění je opravdu opruz!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.66 (?), 14.10.2009 13:02

Tento příspěvek mohu jen podepsat. Když jsem začínal jako soukr. zahradník, koupil jsem na doporučení R 43s. Byla to ještě s tím jednoručním madlem. Ta sekačka makala s nejnutnější údržbou od r. 95. Žádná nízká travička, často jen po zadních s přizdvihlým předkem a teprve po zkrácení po zemi, dost brutální zacházení. Po 12 letech teprve chcípnul pojezd, šneky byly úplně ohlazené. Jinak běžné výměny lanek a pod. samodoma. Koupil jsem tu samou (zvyk je železná košile) v lednu 2007. Nedá se to srovnat! Kde to šlo, tam ušetřili na plastech, které jsou už i na dotek tenčí. Po roce prasklo šasi a stavění výšky sečení, oprava přenýtováním doma. Chci tím říct, že výrobky HQ okolo r.95 ještě byly kvalitní. Nové jsou už supermarketová kvalita. Ze stejné doby mám i pilu 36 a křovi. Ta pila stála 12t. Dnes ta samá 5.5t v Bauhausu. Jak je to možné? Ta moje má kovanou ojnici a ta nová plechovou, o zbytku ani nemluvě. Howk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika