Dekompresní ventil



host - 0.18 (?)
22.1.2010 8:37

Díky. Je to pravda dneska už neni doba na to abyste živil několik pil. Proto jsem i díky vám zvolil MS361 a jsem rád. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 132.145 (?), 22.1.2010 8:17

Co se týče sundávání fajfky ze svíčky u Stihl, tak to jde uplně normálně, ale co pily Stihl používám, tak se mi asi třikrát stalo, že jsem sundal fajfku i s hlavičkou svíčky. Jednalo se vždy o svíčky Bosch na kterých se ta hliniková hlavička unaví a na závitu nedrží.  Na funkci to sice nemá vliv, pila řeže i s vrklající se špičkou svíčky, ale sousedům to ruší televizor. Na jiných značkách svíček než Bosch se mi to ještě nestalo. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.1.2010 15:38

Co se týče vás Michale, tak vám jde vždy vše opačně než každému. Jen by mne zajímalo kde se na svíčkách BOSCH bere ta hliníková "hlavička "? Pokud vím tak svíčky BOSCH, tedy svíčky pro STIHL žádnou "hlavičku" nemají a ani mít nesmí! Tedy smí, pak ovšem při jejich použití strácí majitel dříve celoživotní, dnes 5 letou záruku na zapalování! To samé platí o svíčkách NGK a Champion! Běžně se to stává na všech svíčkách jakýchkoli značek, protože mají závitovou krytku z výroby volnější, aby majitel mohl použít svíčku bez krytky. Např. Dolmar, STIHL, měl v botce, fajfce plechovou koncovku pro použití svíčky bez krytky. To, že to ruší sousedům televizor je právě stejný důvod proč STIHL nedovoluje na svíčkách šroubovací krytku, když se povolí, může jiskření pod ní zničit zapalování! Před první montáží nové svíčky je potřeba ji vložit do kombiklíče ze strany jiskřiště, krytku vzít do kleští a utáhnout co nejpevněji. Ještě na závit kápnu vysokopevnostní lepidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.145 (?), 22.1.2010 17:12

Ta hlavička není hliníková ale asi mosazná, každopádně na svíčce Bosch je a závit má strženej.Tomu, že se hlavička má sundat nerozumím, protože fajfka na pile 024 pasuje na svíčku s nasazenou hlavičkou. Nejčastěji kupuji svíčky Champion, a ty mají hlavičku takříkajíc napevno.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.1.2010 23:27

Michale, už zase jste stratil brýle? NE má sundat! Může sundat! Cítíte ten rozdíl? Ano, všechny současné STIHL pily mají fajfku na svíčku s pevným koncem, tedy nešroubovacím! A nejen STIHL. Originál pro STIHL svíčka BOSCH WSR6F s pevným koncem stojí 93,- Kč. Ano, některé svíčky BOSCH mají mosazný, pochromovaný šroubovací konec. A nejen pro zahradní techniku. Dnes již téměř všechny svíčky mají šroubovací konec, krytku z hliníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.18 (?), 22.1.2010 8:37

Díky. Je to pravda dneska už neni doba na to abyste živil několik pil. Proto jsem i díky vám zvolil MS361 a jsem rád. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.250 (?), 23.1.2010 0:12
STIHL si svíčky nechává vyrábět zvlášť a NEMAJÍ šroubovací koncovku, dodavatelé (Bosch i NGK) ale běžně dodávají svíčky se stejným označením i ve variantách se šroubovací koncovkou, ty ale nepocházejí z distribuce STIHLu. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.1.2010 0:29

Tak tak, neboli bať bať. Moje skušenost, přátelé z firmy dovážející svíčky NGK přímo, není problém ti dovézt tyto s pevnou koncovkou, po návratu, je to problém, fabrika jich vyrábí jen počet objednaný STIHLem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
xciko - (8) - 114.132 (?), 27.1.2010 9:43

Taky jsem se trápil se sundaváním gumového krytu svíčky - ještě ke všemu když jsem to poprvé dělal, bylo to v terénu a za mrazu. Natrápil jsem se s tím, bál jsem se pořádně zabrat. Nakonec se povedlo a ani jsem nic nezničil . Při sundavání nepříjemně řeže do rukou okolní plast, chce ho to trochu zabrousit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Servisní technik IBO - (5) - 232.217 (?), 27.1.2010 14:50

Při sundávání fajky je nejlépe mírně zapáčit šrouvákem o kryt a není to žádný problém. Pokud se pak někomu utrhne pružina z fajky doporučuji při zpětné montáži propíchnou celý kabel a pružinku na druhém konci zahnout a zmáčnkout kleštičkama pak už se nevytrhne nikdy. Na montáž je taková vychytávka se startovací šňůrou jinak to tam jde dost blbě. Co se týká svíček do pil jsou dnes asi nejlepší NGK, které beru od Dolmaru. Je tam dobrá cena a kvalita super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika