co soudíte o vari pony II/A



host - 161.9 (?)
17.10.2010 13:48

Našel jsem prospekt na Vari z roku 1998, kdy se objevil Pony v sortimentu. A světe div se, je vybavený zpátečkou a je to i vidět na ovládacích madlech. Mimo jiné, mi svou konstrukcí připomíná kultivátor Joal Euro, který bal na trhu v první polovině 90. let. Ten měl také zpátečku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 4.243 (?), 11.2.2008 13:21

Tak kdo chce převodovku nekoupí si Pony. Co ale ta spojka třeba z robota?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.0 (?), 11.2.2008 13:39

Je to tak a za VARI zaplatí ve finále 2x tolik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 11.2.2008 19:59

Děkuji za odpověď, přesně toto jsem chtěl vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 24.2.2008 9:39

Tak jako se vyrábí kultivátory s pohonem pojezdu v kombinaci řemen - řetěz s notorem BS, např. Intek, vyrábí se a jsou na evropském trhu k dispozici tyto kultivátory s motorem Honda, tedy s motorem, který se běžně používá na sekačkách a má jej také Vari Pony. Avšak u těchto kultivátorů výrobce uvádí 1 stupeň pro jízdu vpřed a 1 pro jízdu vzad. Motor je usazen "naležato", aby bylo možné od hřídele pohánět řemenici. Bohužel jsem nikde nenašel detaily a tak by mě zajímavo, jak je vyřešen pohon zpátečky, neboť u motorů BS je řešen od vačkové hřídel. Děkuji za kvalifikovanou odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.10 (?), 21.5.2018 15:24

Zpátečku by bylo možno poměrně jednoduše přidat do řemenice - dvojité třecí kolečko - spřažené s napínací kladkou napínacího kolečka tak aby pracovaly proti sobě. Dvojité kolečko musí být na volné hrazdě umístěné šikmo tak, aby se při odtažení napínací kladky natisklo mezi hnací a hnanou řemenici. upravu by musela mít i šňůra napínání spojky (napínací kladky). Ale pro šikovného montéra by to neměl být problém. Pochopitelně ale neodpadnou starosti s přenastavováním volnoběžek na kolech.

No reakce se spožděním deseti let, al etřeba se ještě někomu hodí... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 17.10.2010 13:48

Našel jsem prospekt na Vari z roku 1998, kdy se objevil Pony v sortimentu. A světe div se, je vybavený zpátečkou a je to i vidět na ovládacích madlech. Mimo jiné, mi svou konstrukcí připomíná kultivátor Joal Euro, který bal na trhu v první polovině 90. let. Ten měl také zpátečku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.80 (?), 20.9.2010 19:51

Jsem profesionální zahradník a pony IIa je naprosto bezkonfliktní tvor. Občas se sice vytřesou někjaké šroubky, ale to není velká komplikace. Stačí mít zásobu dvou druhů šroubků na chassis a je po problému. Řemen se mi dnes přetrhl po opravdu mnoha zahradách, které jsme spolu vytvořili. Dokonce i s těžkou jílovitou půdou plnnou kamenů si poradí snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.82 (?), 17.10.2010 19:13

Na tyto práce bude stroj rozhodně dostačovat a bez problému. S rotavátorem jede jak drak a poseče i nejvyšší nálet. Měl jsem tu možnost tento stroj vyzkoušet a i jako letitý uživatel Vari systému musím říct, že se jedná o velmi dobrý počin firmy. Motor Honda GCV160E N2E8 má poměrně dost síly, hlavně je spolehlivý a nenáročný, stačí pravidelně měnit filtr, svíčku a dávat kvalitní olej, pak máte vystaráno na několik let bez problémové práce. Primár je řešený klínovým řemenem, sekundár je šnekovou převodovkou (je převzatá z původní Terry T20).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika