Co se starým namíchaným benzinem?



host - 125.250 (?)
27.6.2010 20:22

Proc to davat do nafty nebo vylivat nevidim duvod, bez obav to lze vyjet v nejakem starsim typu dvoutaktu toje v nejake motorce babete pionyru atd. nebo to namichat s cerstvim aspon 1 ku 1 a bez obav to pouzit i v te pile nebo krovinaku a nijak tomu neublizite.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 127.12 (?), 26.6.2010 23:00

Dnes má spousta obcí a měst kvůli ekologii zřízené tzv. sběrné dvory, kam lidi odevzdávají gumy, staré lednice, televize, baterky... tam ti vezmou i ten tvůj benzín. Pokud si občanem dané obce mělo by to být i zadarmo. Tak si nemusíš lámat hlavu, kam to máš nalít.  Řešit jestli to dát do auta, sekačky, motorky, podpálit s tím sousedovi barák:-) a spoustu jiných alternativ... pokud nemáš jak směs využít odvez ji do sběrného dvora. Zdar Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.250 (?), 27.6.2010 20:22

Proc to davat do nafty nebo vylivat nevidim duvod, bez obav to lze vyjet v nejakem starsim typu dvoutaktu toje v nejake motorce babete pionyru atd. nebo to namichat s cerstvim aspon 1 ku 1 a bez obav to pouzit i v te pile nebo krovinaku a nijak tomu neublizite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.198 (?), 27.6.2010 20:40
O jaké množství se vlastně jedná. Jestli trocha, tak nemá cenu vymýšlet, jestli několik ltr, tak vždy trochu, cca 1/3 nádrže přidejte do sekačky. Do dvoutaktu to lze také, ale nedoporučuji do nového.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.106 (?), 27.6.2010 21:14

Panenko skákavá podsrpenská   - 2 nebo 3 litry "staršího" benzínu do plné nádrže nafty nepoškodí ani ten super chrochtomotor dé-cé-í - na to vsadím klidně svoje znalecký razítko z autoopravárenství  I když - u motorů s kosočtvercem ve znaku jeden nikdy neví 

P.S. CO by to asi s tou naftou a těmi vstřikovači mohlo udělat, při koncentraci 3/50 = 6% cca, notabene na jedné nádrži?

Loňskou směsí běžně poháním křovinořez Alko a pilku Stihl MS 211 - do cca 2/3 nově namíchané směsi dám 1/3 "loňské" - a spím docela klidně... Nevalte si tolik "zaručených" informací do hlavy, proboha... a trochu rozumu do hrsti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 27.6.2010 21:57

Měl bych dotaz. Jaký typ benzinu by jste doporučili použít do 10let staré pily McCat od McCulochu, do které jsem vždy používal SUPER-96? Přešel jsem na SPECIAL s aditivem, dělám dobře? Nebyl by NATURAL lepší?:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 27.6.2010 22:21
u 2T je to celkem fuk. Možná ten "plnotučnej" by mohl dělat trochu brikule. Ale Nat95 nic nezkazíš. Ta aditiva jsou pro ochranu ventilových sedel u 4T. DvouT ventily nemá, tudíž i sedla by byla k ničemu :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.106 (?), 29.6.2010 18:58

Natural 95, teče u každé pumpy, aditiv do primitivního 2T netřeba, jen přidat olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 29.6.2010 20:51

Ve starém mix benzínu se dobře umývají štětce od syntetických lazur. Přídavek oleje pomůže proti slepení chlupů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 29.6.2010 21:31

Ja mám opačný problém. Vždy miniem v lese všetku namiešanú palivovú zmes. Nikdy mi nevydrží viac ako 14 dní a to tankujem do suda. Ten benzín nie a nie zostarnúť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 4.7.2010 1:26

Soumlasím s panem Vysloužilem. Také ho používám na čištění štětců a řetězů mot. pil. Podle mého názoru je zbytečností se zabývat pár litry benzínu do sta korun. Na to bych neotevíral diskuzi, ale od toho tu je.Také jsem měl před měsícem zhruba od podzimu necelé tři litry benzínu v kanystru a dal jsem ho patnáctiletému sousedovi do pincka. Samozřejmě zadarmo a s trochou M2t. Smrděl a kraválil nám celý týden po vsi Takto se zbavuji starého benzínu já. Nebo ho můžete dát někomu do staré škodovky, ať si kluci zajezdí. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika