Al-ko sekačka



host - 48.118 (?)
25.6.2009 23:30

asi mohu poradit.Alko totiz vyrabi sekacky, ale bez skusenosti.Skuste vymenit zaci nuz za sberaci nuz a meli byste mit po problemu.kolega ho ma a slape bez zavad.Je to ten sberaci nuz, ohnuty se zarezy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 41.2 (?), 22.6.2009 12:18, zobrazeno: 45474x

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi podělit o špatné zkušenosti se sekačkou AL-KO Bio combi. Sekačka neumí sbírat do koše posekanou trávu při pojezdu zpět, tedy i při krátkém návratu musíte sbírat ze země posečenou trávu!! Při sečení mezerou mezi sekačkou a sběrným košem vylítává velké množství posekaných kousků trávy, které vám padají na nohy a na trávu, takže po sekání jste pěkně zašpinění. Při vyndání sběrného koše vypadne na trávník velký chumel trávy, který musíte pracně posbírat, naopak vysypání koše je obtížné vzhledem k přepážce. Sekačka při pojezdu drnčí a nastavení výšky sečení je nejisté. Sekačka má ještě další menší problémy. Když jsem se chtěl s těmito potížemi poradit přímo s firmou, tak na můj slušný dopis vůbec nereagovali, a to ani po třech urgencích a dvou měsících, ač slibovali odpověď. Mám obavu jestli firma vzhledem ke krizi neskončí, pak nebudou ani náhradní díly. Radši si od této firmy nic nekupujte, jsou s tím jen a jen potíže. Macháček

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 22.6.2009 13:05

Mám benzinovou sekačku Alko 6000 BR a žádný z problémů, který popisujete, s ní nemám. Jestli se model, který máte, nepovedl a trpí nějakými konstrukčními závadami, není to jistě důvod, aby kvůli němu zkrachoval celý podnik.

Jestli s Vámi české zastoupení nekomunikuje, zkuste napsat přímo výrobci na al-ko.de

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.66 (?), 18.8.2011 14:15

Také jsme měli Alko 6000 BR Comfort, a to tuším 8 let, 9 let? Až nyní vlastní chybou jsme nedolili olej a je po ní. Servisovali jsme ji každým rokem (  v Prostějově velmi špatný servis - zjistěte si hlavně kde případně vám ji budou opravovat. Je to velmi důležité)! Je pravdou, že sekáme 3000 tis.metrů na dvakrát a sekačka sloužila dobře. Jedině lze podotknout, že plastové části (kryty koleček, díl od koše... jsme několikrát museli měnit. Také se ucpávalo kolečko, když se sekalo bez koše. Také různé záhyby ve spod sekačky upadly a i hlavní část, která drží nůž je naprasklá. Ale po celou dobu jela dobře.Chceme řešit novou sekačku, ale jen díky velmi špatnému servisu v Prostějově na Al-co, už budeme kupovat jinou značku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.20 (?), 22.6.2009 14:40

Dobrý den, o jakou se přesně jedná sekačku prosím? Zrovna jsem vybíral nějakou jednoduchou rotační elektrickou na plochu do 200 m2 a jedním z favoritů byla AL-KO Comfort Bio Combi 40E... Tedy špatná volba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.216 (?), 23.6.2009 13:45

Al- ko je pěknej kus železa a vypadá velmi solidně. Ale to zpracování! Přesně jak uvádíte, vůle, mezery a má to dost vlivu na práci. Co popisujete je také můj problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.246 (?), 24.6.2009 23:22

omlouvám se, že vstupuji do vašich špatných zkušeností, ale na té sekačce bude něco jiného špatně!! chtěl jste ušetřit a teď se divíte tak se s touto sekačkou naučte používat a bude vše v poho!!!. P.Kot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.148 (?), 25.6.2009 22:31

Máme ve školce sekačku ALKO 6000br od roku 2002. Za celou dobu se mění jen oleje filtry a 2x řemen pojezdu a jednou lanko pojezdu. Seká dvakrát týdně 1700m2. Tak nevím jestli se od té doby nějak kvalita zhoršila, ale určitě bychom kupovali tu stejnou.

Pepa z Mělníka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.118 (?), 25.6.2009 23:30

asi mohu poradit.Alko totiz vyrabi sekacky, ale bez skusenosti.Skuste vymenit zaci nuz za sberaci nuz a meli byste mit po problemu.kolega ho ma a slape bez zavad.Je to ten sberaci nuz, ohnuty se zarezy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.204 (?), 26.6.2009 9:59

mohl být být opravdu problém v noži protože dnes se běžně v základu dodává mulčovací nůž, co se týče vady že vám vypdne chuchvalec trávy při vyndávání koše tak asi musíte počítat s tím že sečete drobný materiál který nemá soudržnost a nemyslím si že by byl problém po nasazení a nastartování popojet o 1/2 metru vzad a trávu sesbírat. - nadále nevím co znamená nejisté nastavení výšky sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
steward - (2) - 32.163 (?), 26.6.2009 18:34

Nevím jestli jste nenarazil na nějaký ten nepovedenec, ale já mám benzínovou AL-KO s pojezdem a záběrem 52cm (motor Tecumseh) už 7 let a za tu dobu jsem měnil jen krabičku ovládání plynu (rozbita vlastní chybou), plastové uložení předního kola ("ložisko"), které se firmě opravdu nepovedlo a jednou jsem nahazoval zpět vypadlou pružinu pojezdu. Jinak celou dobu nic, jen vyměňuji olej a leju benzín. Sekačka má slušný výkon, většinou jezdím jen na nejnižší otáčky. Plastový nástřik vydržel v místě, kde se otáčí nůž 5 let, poté jsem teprve prováděl nátěr proti korozi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika