Ako namazať uzatvorené ložiská?



host - 59.2 (?)
9.10.2012 6:51

Pokud je ložisko v pořádku a stojí za to ho namazat tak to jde normálně vyloupnout jehlou. kterou zasunete pod kroužek u vnitřního průměru a vyloupnete to ven, doplníte tuk a zakrytujete... u gumoplechových kroužků to jde většinou bez poškození u plechových dojde k deformaci... ale kroužek se dá na rovné podložce opatrně srovnat a natlačit zpět...

před doplněním je dobré vypláchnout valivé elementy benzinem a vyfoukat to vzduchem... použijte kvalitní třeba již zminňovanou lithiovou vazelinu, která je stabilni po mnoho let.

určitě tu bude k tomu co jsem napsal rozsáhlá debata ale toto je praxe tak si tu pište co chcete

Ty prachovky slouží prot to, aby se jak už z názvu plyne nedostal do ložisek prach a aby se mazací tuk nedostal ven... neni to vodotěsné utěsnění jak si někdo myslí!

Nějaká 1mm mezera která vznikne v místě zatlačení jehly vůbec nevadí.

Z.M. 

když jsem byl nucen namazat ložisko co bylo zapuštěné v díře a musel jsem to namazat bez demontáže, tak jsem do kroužku vyvrtal 1mm díru a do ní zašruboval vrut a za tento vrut zátáhl a tímto způsobem demontoval kroužek a ložisko namazal před tím jsem z ložiska vytáhl šponky pinzetou a propláchl benzínem a vyfoukal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.46 (?), 7.10.2012 10:29
V tomto se s Vámi neshodnu, delší doba provozu není zanedbatelná z pohledu nákladů vs oprava. Kdo na to má, ať čerpadlo vyhodí a nechá si vodu třeba dovážet. Zakrytované ložisko se namazat dá a možnosti jsou jiné, jako dříve - čím, aby to mělo význam. Zbytečné jsou podle mého názoru příspěvky, kde není nic přínosného. Ten člověk chce prodloužit životnost funkční vodárny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 7.10.2012 10:35

Já s Vámi též ne, neboť osobně bych vyměnil podezřelé ložisko za nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.46 (?), 7.10.2012 10:42
Tazatel psal o podezřelém ložisku, nebo o době a prevenci dalšího chodu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 7.10.2012 10:49

Ano, platí přesně to, co jsem napsal ve svém prvém příspěvku.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.46 (?), 7.10.2012 11:04
Pro Vás to určitě platí :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.198 (?), 7.10.2012 21:50

Nečakal som, že z preventívneho namazania ložiska sa rozprúdi taká búrlivá diskusia. Hoci nemám príjmy ako Američan a čerpadlá sa u nás nepredávajú za babku ako v Amerike, nakoniec som výhodne kúpil cez internet ročnú vodárnu Alko s 1300 wattovým motorom. Má užasný výkon a malú hlučnosť oproti starému čerpadlu Sigma. To zostane ako záloha, pokým úplne nezhrdzavie niekde v kúte garáže. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.2 (?), 9.10.2012 6:51

Pokud je ložisko v pořádku a stojí za to ho namazat tak to jde normálně vyloupnout jehlou. kterou zasunete pod kroužek u vnitřního průměru a vyloupnete to ven, doplníte tuk a zakrytujete... u gumoplechových kroužků to jde většinou bez poškození u plechových dojde k deformaci... ale kroužek se dá na rovné podložce opatrně srovnat a natlačit zpět...

před doplněním je dobré vypláchnout valivé elementy benzinem a vyfoukat to vzduchem... použijte kvalitní třeba již zminňovanou lithiovou vazelinu, která je stabilni po mnoho let.

určitě tu bude k tomu co jsem napsal rozsáhlá debata ale toto je praxe tak si tu pište co chcete

Ty prachovky slouží prot to, aby se jak už z názvu plyne nedostal do ložisek prach a aby se mazací tuk nedostal ven... neni to vodotěsné utěsnění jak si někdo myslí!

Nějaká 1mm mezera která vznikne v místě zatlačení jehly vůbec nevadí.

Z.M. 

když jsem byl nucen namazat ložisko co bylo zapuštěné v díře a musel jsem to namazat bez demontáže, tak jsem do kroužku vyvrtal 1mm díru a do ní zašruboval vrut a za tento vrut zátáhl a tímto způsobem demontoval kroužek a ložisko namazal před tím jsem z ložiska vytáhl šponky pinzetou a propláchl benzínem a vyfoukal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 9.10.2012 7:29

Nic proti tomu, ale v podstatě jste svou radou porušil všechny pokyny výrobců ložisek. Víte třeba, že výrobci zakazují kouřit na pracovištích, kde se montují ložiska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 9.10.2012 7:49

Totéž nebo něco podobného jsem chtěl říci, že pan radí a nečetl katalog ložisek např. SKF. Je volně k dispozici na netu.

Např. citace odstavce:
"Zakrytá ložiska jsou určena především pro uložení s rotujícím vnitřním kroužkem. Pokud se otáčí vnější kroužek, hrozí nebezpečí, že při vysokých otáčkách dojde k úniku plastického maziva."

Nebo

Vymývaní ložisek se přímo nedoporučuje

Citace:
Plastické mazivo vyplňuje cca. 25 až 35 % volného prostoru v ložisku. Ložiska jsou namazána na celou dobu trvanlivosti a nemusejí být domazávána. Z tohoto důvodu by se neměla vymývat a ani ohřívat před montáží na teplotu vyšší 80°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.2 (?), 9.10.2012 10:49

dobrá připomínka... to množství je taky důležité výrobce nedoporučuje protože potřebuje prodat pokud doma má někdo letité a stále funkční ložisko neni důvod proč by ho nenamazal že?

kolikrát řeším speciální aplikace a na to dodávaný tuk v ložiskách nestačí /vyšší provozní teploty/

katalog jsem četl a vyděli jste a měnili někdy ložisko co?

dělám to skoro denně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika