Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tady je to dost těžké. Vzájemně se vylučují přednosti různých strojů, nebo pojezd zase není. Ten by měl rozhodně být. Do kopce nemusíte tlačit a z kopce pomáhá brzdit. Já jsem použil bubnovou sekačku, jako křovinořez na kolech. Měním pouze nože za strunu. Vysokou trávu to zvládne v pohodě - ale zůstane celá - ne rozdrcená, když nasadím strunu - používám tu stejnou co je do vyráběných křovinořezů  - motorových kos na kolech. Obvodová rychlost stačí, ale struna už nezvládá hustý porost. Talíř kopíruje zem a je to celkem pěkně vysečené. Ale teď vážně, je mi jasné, že nechcete dělat pokusy, ale koupit stroj, který to umí. Svahová dostupnost 4 taktů je cca kolem 20-30°, 2 takt 40°. Např. toho Vikinga jsem několikrát skládal a předváděl a je to profi stroj. Nastavení výšky sečení máte vizuálně dle stupnice možnost kontrolovat, nastavení je z  řidítek. Motor je dostatečně silný a pojezd je u takového stroje samozřejmostí (hmotnost kolem 70kg). V každém případě bude pro převoz potřeba větší kufr :))). Nevýhoda  - z pohledu neprofesionálního použití - cena a potom zmiňovaná výška sečení. Další varianta - levnější - je sekačka, která by měla tu nevýhodu, že byste nemohli nechat tak přerůst ty méně udržované plochy, ale mohli byste sekat na max. výšku trávy, což by ji tak nezatěžovalo. Předpokládám, že posečená tráva je na kompost, příp. zůstane na zemi  - hnojivo. Kombinace 2 strojů se mi nezdá nutností. Škoda, že se již nedělá -  ve Vari to myslím dělali 1 motor - použil se na klasickou sekačku s 2 taktem a tentýž motor se použil na bubnovku. Motory jsou, bubnovky taky, ale sekačku s pojedem (byl to podvozek - 4 kola a hřídel s nožem a upnutím motoru) to se asi nedělá. Ten 2 takt by do těch kopců více vyhovoval. Já jsem již dříve uváděl, že jsem sekl se 4 taktem mez, kde byl problém se udržet na nohou - boční náklon a musel jsem jezdit po vrstevnici - je to taková úzká dlouhá nudle. Motoru se za 7 let nic nestalo. Takže osobně bych se toho  svahu nebál.Ještě se nabízí řešit to mulčovačem, ale nevím, jak by vypadal trávník.  Případně doplňte informace.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika