2L postrekovac na kompresor, vyraba ho niekto?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6499) - 9.135 (?)
8.5.2015 8:17

Běhat s 2l nádobou ke kompresoru je nesmysl. Není v ní dost velká zásoba vzduchu a tlak bude silně kolísat. Hledejte postřikovač Gloria.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 48.106 (?), 18.4.2015 21:04
S levnými postřikovači neporovnávejte. Než jsem koupil 402 něco jsem načetl, mají v popisu, že je profesionální. 2 litry nejsou na kompresor vhodné, budete stále odbíhat ke kompresoru, případně za sebou vláčet hadici. Pumpa 402 je velmi kvalitní a rychle a snadno dotlakuje postřikovač.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 18.4.2015 23:53

S tím malým objemem a neustálým dotlakováním si to taky myslím. Ale mohla by fungovat nádobka s kapalným plynem (stlačený vzduch ve "spreji" k čištění výpočetní techniky) a regulační ventil. Jen mi přijde zbytečné něco takového bastlit a pak se s tím tahat, když dopumpovat Solo 402 je opravdu snadné a rozhodně vydrží mnohem více než jednu sezónu. Ale správné čištění trysky i celého postřikovače ihned po použití je samozřejmost. Stejně jako šetrné zacházení a udržování v čistotě. Psal jste o problémes s pumpou - pokud Vám do ni shora kolem pístu napadá hlína a Vy pak vydřete vnitřek válce, tak samozřejmě odepíšete kterýkoliv postřikovač.

PS: Podíval jsem se lépe na píst v Solu 402 a musím se opravit, není tam O-kroužek, ale V-kroužek (nebo nějaká manžetka, nesnažil jsem se to přesně identifikovat). Ale i tak by to měl být naprosto standardní díl sehnatelný - kromě výrobce - ve většině speciálek s těsnícími materiály. O-koužky jsou v těch levných a asi i to způsobuje rozdíl v lehkosti pumpování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 19.4.2015 7:38

S tímto souhlasím, ale u malých postřikovaču, se nepoužívá to zásadní a tím je bezpečnostní pojistný ventil, není třeba protože se nepředpokládá pžetlakování. U dofukování kompresorem, by toto bylo nebezpečným problémem. Viděl jsem u kutilu podobné upravy na Dezách, kde byla litinová nádoba a tam kde chyběl pojištovák i následky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.21 (?), 19.4.2015 13:55

Co takhle klasickou stříkací pistoli a dát na ní větší nádržku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.125 (?), 8.5.2015 6:35

Výkonný postřikovač s kompresorovou přípojkou je např. Gloria 405 TKS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6499) - 9.135 (?), 8.5.2015 8:17

Běhat s 2l nádobou ke kompresoru je nesmysl. Není v ní dost velká zásoba vzduchu a tlak bude silně kolísat. Hledejte postřikovač Gloria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.7 (?), 17.5.2015 20:58

Mám ve starém batohu batohu 5 litrový plastvý kanystr který někdy měním za 10l do brambor, k tomu 12v baterii z upc,12v čerpadlo z číny jako ND do wapky nebo co a trysku ze starého postřikovače včetně hadice. naco tlakovat vzduch když můžu čerpadlem tlakovoat kapalinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika