Hlávky salátu ukousnuté hned u země



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?) 
9.8.2014 23:28

Tak jsem asi objevila škůdce. Dnes jsem si všimla uvadající kadeřavé petržele, kousek od ní chodbička směrem k rostlině, rychle jsem půdu rozbila, petržel již ukousnutá a v tom místě bílá tlustá larva dlouhá 1 cm. To musí být ono. Ale co to je? Už jsem tu na foru na něco podobného kdysi narazila, při vyhledávání něčeho jiného, nedokážu už ale ten příspěvěk znovu najít. Tak ani nevím, jak to dotyčná řešila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 45.252 (?), 30.1.2015 14:02

pokud je larva bílá tak je to larva chrousta ta ráda užírá mladý vysazený salát. Hned jakmile začne hlávka vadnout, lopatkou hluboko vyrýt a po rozhrnutí hlíny tuto larvu objevíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 10.8.2014 12:58

Tak jsem larvu vyfotila a v další díře byl hnědý brouk, fotka je bohužel rozmazaná. Od brouka budou ty larvy. Ale i tak bych byla ráda za každou radu, momentálně mi zlikvidovali 4 kusy kadeřavé petržele a stejný počet pastiňáku. Pastiňáků mi moc nevyklíčilo, tak s touto rychlostí se žádné úrody nedočkám.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 136.107 (?), 10.8.2014 14:27

Takovéto rohlíčkovité larvy mají brouci lalokonosci, případně krytonosci a jiní nosatcovití brouci.

Fotka brouka je opravdu neostrá: asi se snažíte fotit moc zblízka a foťák Vám tak nablízko nezaostří. Zkuste fotit z větší dálky; brouk bude na fotce sice menší, ale ostřeji zobrazen; na monitoru si to zvětšíme.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika