Hlávky salátu ukousnuté hned u země



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 67.240 (?) 
16.4.2015 18:42

Mám podobný problém - hlávky salátu jsou zvadnuté a když je vytáhnu ze země, jsou odhryzané v úrovni země. Kořen je v zemi, v ruce mi zbude zvadlý vršek. V dírce kořene je larva drátovce.

Mám takto v pařeništi zničených už několik relativně pěkných hlávek salátu. Dá se tím něco udělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 67.240 (?), 16.4.2015 19:03

Přidávám fotku.

poškozený salát
poškozený salát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 16.4.2015 19:50

mám tentýž problém...15 sazenic a již 4 uvadli a byly odděleny od kořenu a vždy v zemině pod kořenem je jedna nebo 2 tvrdé 1-2cm žluté cosi... prý pomůže rozkrojená brambora položit na záhonek řeznou stranou na hlínu... tak prý nalezou do ní... hned jsem to udělala, tak jsem zvědavá. Měla jsem 4 týdny dusíkaté vápno a přikryté folii a stejně se to dějě. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 16.4.2015 22:52

No teda... Zrovna o víkendu jsem na to myslela, jestli se mi to letos bude opakovat. Vždycky když jsem přicházela k záhonům, už zdálky bylo vidět ty zvadlé, ukousnuté saláty. Přišla jsem takto i o většinu petržele, protože mi vloni skoro žádná nevzešla a zbytek byl ukousnut. Totéž s pastiňákem.

Nijak se mi to nepodařilo vyřešit. Napište pak, jak jste dopadla s bramborou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 17.4.2015 18:34

Jupííí, tak v každé brambůrce byl zavrtaný a jen jsem je povytahovala a rozmačkala. V jedné půlce brambory byly dokonce 4. Sláááva. Budu pokračovat. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 18.4.2015 11:22

Děkuji za výbornou infromaci, hned dnes odpoledne několik brambor rozmístím. To jsem opravdu zvědavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 18.4.2015 14:49

I dnes jsem prošla všecky půlky brambor a přidala jsem i pár jablk a všuce opět byly. Jsem ohromená, kolik se jich v půdě nachází, když bylo použito dusíkaté vápno... Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 18.4.2015 22:24

Tak už mám brambory venku nastražené. Ale já ještě salát nemám, takže je to spíš prevence. Mimochodem, kde jste zjistila jak na ně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 19.4.2015 12:05

Tak jsem pročítala příspěvky a někde tam jsem to vyčetla... A pani Dano - věřte nevěřte, dnes ráno jsem opět prošla ve skleníku brambory a poj jednou jich bylo 27. Příště vezmu foták a vyfotím... Nechápu ale, že jich tam je taková síla - vždyt toho dusíkatého vápna jsem tam dala myslím víc než dost... Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 19.4.2015 13:13

Kdy jste d. vápno aplikovala, jak jste dále postupovala-prolití vodou-dávka d.vápna, množství vody, zakrytí-čím, jaké další podmínky...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika