Zná někdo název těchto rosltin?



Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 1.132 (?)
2.11.2010 16:39

Dobrý den,

děkuji za bleskovou odpověď a ještě si dovoluji přidat.


k č.5
k č.5
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 1.132 (?), 2.11.2010 15:28, zobrazeno: 17590x

Předem děkuji za odpovědi.

1
1
2
2
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 2.11.2010 16:24

Dobrý den. To první je Acer pensylvanicum, který patří mezi tzv. pyžamové javory, to druhé by možná mohl být Acer tataricum, ale chtělo by to lepší foto, to třetí je nějaký Cotoneaster, ale chtělo by to fotku plodů, to další je Cornus alba "Variegata", ale těch s barevnými listy je víc kultivarů a to poslední fakt nevím, jelikož mám zcela rozmazené foto. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 2.11.2010 16:35

Jo a to úplně poslední je Ligustrum vulgare, čili ptačí zob obecný s plody. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 1.132 (?), 2.11.2010 16:39

Dobrý den,

děkuji za bleskovou odpověď a ještě si dovoluji přidat.


k č.5
k č.5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 2.11.2010 16:43

Cotonestar dielsianus pravděpodobně. Chce to vyfotit detailně list a jeho přisednutí k větvičce. Pokud má, tak i plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 2.11.2010 18:33

Č. 5 je některý z tavolníků, snad tavolník popelavý - Spiraea cinerea.

U 2 si nejsem jist, že by to byl javor tatarský, ale není to pořádně vidět. Ani si nejsem jist tím javorem (přestože vím, že nemá vykrajované listy jako většina javorů).

U ostatních keřů nejspíš souhlasím se Stanislawem.

Třeba svída bílá, která má široký bílý okraj listu (tedy ta na snímku) by spíše mohla být odrůda Elegantissima.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 2.11.2010 20:37

č.5 je Spiraea thunbergii, mám ji na zahrádce.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.254 (?), 2.11.2010 20:45

Pánové Josef a Stanislaw jsou odborníci a věřím jim, ale nemůže ta svída být weigela? pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 120.247 (?), 2.11.2010 20:54

Je to svída, vajgélie má jiný charater růstu - silnější letorosty rostoucí strnule vzhůru, neklonící se takhle deštníkovitě k zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 3.11.2010 17:24

Děkuji Lídě za upřesnění tavolníku. Jistě máte pravdu.

Včera jsem silně váhal nad určením keře, který Stanislaw označil za svídu. Nakonec jsem mu sice dal za pravdu, ale jist jsem si tím nebyl. Narychlo jsem se Stanislawem souhlasil, napodruhé mne napadla panašovaná vajgélie, ale tak důkladně jsem to nestačil prostudovat. Teď jsem přesvědčen - i proti názoru p. Janči - že to opravdu vagélie je a to Weigera florida Nana Variegata:

- podzimní zbarvení listů do hněda

- nejmladší, ještě plně nevyvinuté listy do růžova

- tenčí převisající větvičky: (u nižší, rozložitější floridy je to dost typické; u hybridy by spíše opravdu šlo o silnější letorosty rostoucí strnule vzhůru)

- svída by měla spíše výraznější červenavou barvu lesklých větviček...

(Ale ještě mi nejde do hlavy ten javor tatarský?!)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika