Tipy na převislý keřík do 0,8 -1 metru - pendula, reversa



host - 92.133 (?) 
3.5.2015 21:59, zobrazeno: 7064x

poradíte? díky moc. Ideální by byly i květy v létě, ale není nezbytně nutné- půjde o slunné stanoviště. ideálně kompatktní keřík, případně i jehličnan :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.158 (?), 4.5.2015 0:30

Pro takovouhle drobnou velikost stromku mne nejdříve napadly zakrslé vrbičky (samozřejmě roubované na kmínku). Ty samozřejmě nepokvetou v létě.

Následně jsem si vzpomněl na drobnokvěté stromečkovité růže - a ty by měly Vámi preferovaný termín kvetení a na sluníčku by se jim mělo líbit.

Také převislý úzkolistý čimišník - Caragana arborescens Walker - by Vám snad mohl vyhovovat (při pravidelném řezu; kvete zjara).

Z jehličnanů třeba některé nitkovité cypřišky a tůje, případně plazivé jalovce na kmínku... 

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.133 (?), 15.5.2015 10:01

zřejmě zvolím čimišník, pokud seženu ne nižším kmínku nebo nějaký hjelhličnan na kmínku, díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.230 (?), 4.5.2015 13:38

- vrbička nebyl špatný nápad, jen bych dodala, že japonská, ta má nové lístky růžovo-bílé, tedy "kvete": Můžete je tvarovat dle libosti xkrát za rok (po l. kvetení až do konce září max.), a tím vám bude klést celý rok

- doporučila bych i sklalník (cotoneaster) na kmínku, sice kvete drobnými kvítky na jaře, ale v zimě má na sobě červené malvičky a je stálezelý - dobře se tvaruje

- krásný keřík je i blýskavka (phothynie) která je taktéž stálezelá, kvete bílými kvítky, ale největší její krása je v nových listech, ty jsou červené, tedy po letním stříhu nám znovu "zakvete" červenými listy, jsou i na kmínku

- pokud se nebojíte nůžek a budete na jaře provádět radikální řez, (jinak dorůstá i 3-4 m, já to dělám každý rok - pozor jen na květnové mrazíky - přikrýt),  tak vám doporučuji letní šeřík, budlea, na který létají motýli. Je v mnoha barevných odstínech a kvete od začátku léta až do zámrzu

- krásné jsou i ibišky (hybicis) také kvetou celé léto a jsou v různých barvách, ale znovu, nutný řez, jinak dorůstají 3-4m.

- pěkně kvetou i vaigelie, a pokud je po odkvětu seříznete, znovu vám ještě v srpnu pokvetou, i když ne tak bohatě jak na jaře, jsou i na kmínku

- toho co kvete přes celé léto bych doporučila ještě mochnu, ale ta je nízká, a krásná je i třezalka s žlutými velkými květy, hypericim,  ta je stálezelená trochu si pohrát s vývazem, nebo na kmínku, ale to jsem neviděla.. a taková abélei je taky krásná, stálezelená, kvetoucí přes celé léto drobnými kvítky

- a jehličnany jsou snad všechny krásné, ale to chce jít do zahradnictví, jak už jsem tu jednou někde psala, musí vás oslovit :-), přeji vám šťastnou ruku při výběru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.133 (?), 15.5.2015 10:00

Děkuji moc za rady, spíše jsme však chtěla něco s přepadající korunkou až k zemi. Ale ten čimišník, ten jsme sice viděla jen vyšší než do metru, ale ten by stál za to, nebo tedy nějaký jehličnan na kmínku s převislými výhony :-) díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 15.5.2015 10:34

Já mám rád převislý modřín. Dá se řezat, popřípadě i vytáhnout výše, dá se udělat jako fontána, trošku jako kaskáda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika