Tipy na převislý keřík do 0,8 -1 metru - pendula, reversa



host - 92.133 (?)
15.5.2015 10:00

Děkuji moc za rady, spíše jsme však chtěla něco s přepadající korunkou až k zemi. Ale ten čimišník, ten jsme sice viděla jen vyšší než do metru, ale ten by stál za to, nebo tedy nějaký jehličnan na kmínku s převislými výhony :-) díky moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 92.133 (?), 3.5.2015 21:59, zobrazeno: 7075x

poradíte? díky moc. Ideální by byly i květy v létě, ale není nezbytně nutné- půjde o slunné stanoviště. ideálně kompatktní keřík, případně i jehličnan :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.158 (?), 4.5.2015 0:30

Pro takovouhle drobnou velikost stromku mne nejdříve napadly zakrslé vrbičky (samozřejmě roubované na kmínku). Ty samozřejmě nepokvetou v létě.

Následně jsem si vzpomněl na drobnokvěté stromečkovité růže - a ty by měly Vámi preferovaný termín kvetení a na sluníčku by se jim mělo líbit.

Také převislý úzkolistý čimišník - Caragana arborescens Walker - by Vám snad mohl vyhovovat (při pravidelném řezu; kvete zjara).

Z jehličnanů třeba některé nitkovité cypřišky a tůje, případně plazivé jalovce na kmínku... 

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.133 (?), 15.5.2015 10:01

zřejmě zvolím čimišník, pokud seženu ne nižším kmínku nebo nějaký hjelhličnan na kmínku, díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.230 (?), 4.5.2015 13:38

- vrbička nebyl špatný nápad, jen bych dodala, že japonská, ta má nové lístky růžovo-bílé, tedy "kvete": Můžete je tvarovat dle libosti xkrát za rok (po l. kvetení až do konce září max.), a tím vám bude klést celý rok

- doporučila bych i sklalník (cotoneaster) na kmínku, sice kvete drobnými kvítky na jaře, ale v zimě má na sobě červené malvičky a je stálezelý - dobře se tvaruje

- krásný keřík je i blýskavka (phothynie) která je taktéž stálezelá, kvete bílými kvítky, ale největší její krása je v nových listech, ty jsou červené, tedy po letním stříhu nám znovu "zakvete" červenými listy, jsou i na kmínku

- pokud se nebojíte nůžek a budete na jaře provádět radikální řez, (jinak dorůstá i 3-4 m, já to dělám každý rok - pozor jen na květnové mrazíky - přikrýt),  tak vám doporučuji letní šeřík, budlea, na který létají motýli. Je v mnoha barevných odstínech a kvete od začátku léta až do zámrzu

- krásné jsou i ibišky (hybicis) také kvetou celé léto a jsou v různých barvách, ale znovu, nutný řez, jinak dorůstají 3-4m.

- pěkně kvetou i vaigelie, a pokud je po odkvětu seříznete, znovu vám ještě v srpnu pokvetou, i když ne tak bohatě jak na jaře, jsou i na kmínku

- toho co kvete přes celé léto bych doporučila ještě mochnu, ale ta je nízká, a krásná je i třezalka s žlutými velkými květy, hypericim,  ta je stálezelená trochu si pohrát s vývazem, nebo na kmínku, ale to jsem neviděla.. a taková abélei je taky krásná, stálezelená, kvetoucí přes celé léto drobnými kvítky

- a jehličnany jsou snad všechny krásné, ale to chce jít do zahradnictví, jak už jsem tu jednou někde psala, musí vás oslovit :-), přeji vám šťastnou ruku při výběru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.133 (?), 15.5.2015 10:00

Děkuji moc za rady, spíše jsme však chtěla něco s přepadající korunkou až k zemi. Ale ten čimišník, ten jsme sice viděla jen vyšší než do metru, ale ten by stál za to, nebo tedy nějaký jehličnan na kmínku s převislými výhony :-) díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 15.5.2015 10:34

Já mám rád převislý modřín. Dá se řezat, popřípadě i vytáhnout výše, dá se udělat jako fontána, trošku jako kaskáda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika