Co je to za strom?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 49.50 (?) 
18.10.2009 18:10

V Olomouci je v botanické zahradě byl jsem tam minulí týden na floře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 11.198 (?), 30.11.2009 11:48

Všichni jste vedle jak ta jedle. Podle tobolek to rozhodně není Pawlovnie ale nejšpíše nějaký druh jírovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 1.12.2009 11:44

Trvám na tom, že to opravdu je paulovnie. Žádný jírovec (čili lidově "kaštan"!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.194 (?), 9.5.2010 22:22

Dobrý den,

četla jsem v jednom z příspěvků, že jeden strom pawlonie se nachází i na Ortenově náměstí v Praze 7. Mohli byste mi prosím poradit, kdy bych sem měla vyrazit, abych pod stromem (či případně na něm) našla semínka? Chtěli bysme ho zkusit vypěstovat doma.

Děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 9.5.2010 22:44

Tak určitě až na podzim, až bude mít a budou zralá semena. Já mám stromek několikrát omrzlý, jednou v bouřce rozlomený, cca 4m vysoký, průměr kmene asi 13cm. Už po druhý rok měl nasezené poupata a pokaždé zmrznuly do mrti a opadaly - květy jsem zatím neviděla. Ach jo 

Jinak samozřejmě vím, co jsem si zasadila a jak kvetoucí pawlovnie vypadá nádherně 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.10.2012 19:30

chtel jsem se optat co mate tento nadherny strom, jak omrzly ci neomrzly Palownie po posledni zimě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 17.10.2012 20:36

Strom jako takový neomrzl, ale tradičně mu zmrzla skoro všechna poupata (zakládá na konci léta). Stanoviště - jižní svah, Přerov, 270 m nm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.10.2012 20:43

to je skoda:(i tak se jedna o krasny strom a asi jej poridim-tedy az na jaře

jinak jsem na netu shledl novinku v podobe paulownie jako dreviny na,,vyrobu´´ dřeva, jedna se udajne o hybrid co je mrazuvzdorný, ví někdo více? děkuji všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 17.10.2012 21:00

My jsme ho sázeli, tuším, někdy v roce 2002, takový chcípáček to byl, rostl jako třívýhonový keřostromek. Pak se najednou rozhodl, že vyhodí jeden rovný výhon a ten vyrostl během léta do asi tří metrů. Nezmrzl a po pěti letech je z něj krásný strom s pravidelnou korunou, zbývající kmeny postupně odřezáváme... Dost často se stává, že v některých lokalitách zmrzne až k zemi, tam se prý dá pěstovat jako každoročně vyrážející keř s obrovskými listy, ale nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 18.10.2012 1:04

Takový chcípáček jsme měli zasazený taky, už nevím v kterém roce, tipuju tak 2003 a vypadal jako velké vidlewink Nejmíň dvakrát umrzla a rostla od poloviny znovusad Teďka už je z ní hezký strom, ale poupata umrzají každoročně, takže zatím nevykvetla a tu loňskou zimu přišla o jednu celou větev a na zbylých omrzly asi mladé přírůstky - tak metrové. Snad si vzpomenu a zítra vyfotímsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika