Co je to za strom?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 201.194 (?) 
2.6.2008 12:01

Jedna pawlovnie je taky v Kadani, u Katovy uličky. Letos (2008) kvetla obzvlášť krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 81.137 (?), 16.6.2008 22:17

O jedné impozantní vím, že roste v Ploskovicích v zámeckém parku pod zámeckými parkány vpravo. Je obrovská a překrásná. Dokonce čas od času se najdou pod ní semenáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.144 (?), 9.9.2009 23:09

A víte, kolik jich je v Brně? Spousta. Chtěla bych si ji také vysadit, ale mám

na zahradě /mírný jihozápadní svah/ dost sucho a bojím se, že to nezvládne.

Máte někdo zkušenost s pěstováním v sušších místech? Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 10.9.2009 13:41

Jsem přesvědčen, že to může zvládnout. Stačí kvalitní povýsadbová péče v prvních letech. Občas se sama vysemení a vyroste i ve spárách v dlažbě apod., kde rozhodně nemá nijak příznivé podmínky a nikoho by tam ani nenapadlo cokoli sázet. Když víte, co jich je v Brně, jistě víte, že také leccos snesou. Zrovna v sobotu jsem ji tam taky někde viděl (někde mezi výstavištem a hlavním nádražím).

V mládí často namrzá, ale regeneruje ze staršího nenamrzlého dřeva. Listy na těchto letorostech pak jsou obrovské, třeba 30 (-50) cm velké. Už jen tím je velmi dekorativní.

Tam, kde se daří a nenamrzá, pak třeba iu kvete, ale na těchto větvích jsou listy podstatně menší, okolo 10 cm.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 23.5.2008 7:42

PRÁVĚ KVETE!!! Nenechte si ujít tento pěkný zážitek. V Plzni (spodní část Zahradní ulice na Slovanech) právě kvete! Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.234 (?), 28.6.2008 17:24

Já už mám pár let Pawlovnii plstnatou na zahradě v Pardubicích.Má silné přírustky,10ti letý strom je cca 6 metrů vysoký a letos poprvé kvetl.Koupil jsem ho v zahradnictví Becker.A v našich klimatických podmínkách prospívá.Jen potřebuje dost místa, je to dominanta zahrady, doportučuji.M.Petrů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.59 (?), 23.6.2009 22:19

V naší malé vesničce Morkůvky, okr.Břeclav také roste tento strom

Paulownia tomentosa, nebo Pavlovnie plstnatá, kvete každý rok a nádherně voní. Roste u rodiného domku v předzahrádce. Broňka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.219 (?), 31.8.2009 23:48

Zdravím, dva nádherné stromy rostou v Holešově na Kroměřížsku po obou stranách vstupu do zámku. Nádherně kvetou, se semínka mám na zahradě stromek, minulý rok vysazený půlmetrový, letos přírůstek 1m. V zimě jsem ho chránila, špička zmrzla, vyrazily dva výhony, jeden jsem vyštípla a druhý vystartoval nahoru, listy tak 30cm široké, nádhera. Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.80 (?), 11.9.2009 6:41

Také mám ze semínka. Semena jsem objednala, měly úžasnou klíčivost, vzešlo snad úplně všechno. Roste mi asi třetí rok na jižním svahu, bez jakéhokoliv zalévání a je nádherná. Bydlím asi 4O km severně od Brna a zdá se, že se jí zde poměrně daří i když konečky větviček každoročně trochu namrznou. Sestře u Svitav zmrzla celá, ale na jaře znovu obrazila. Nemohu se dočkat květů, prý je to jeden z nejkrásnějších stromů. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.141 (?), 11.10.2009 22:48

Jak už bylo řečeno, v Mikulově je jeden starý velký exemplář u hrobky, v zahradě u zámku je jich několik pohromadě. Když kvetou-nádhera. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika